Niedoszły morderca Władimira Putina ranny w wyniku zamachu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W dniu wczorajszym niedaleko ukraińskiej stolicy nieznani sprawcy ostrzelali samochód, którym przemieszczał się Adam Osmajew i jego żona, ukraińska żołnierka Amina Okujewa. Kobieta nie przeżyła zamachu, lecz czeczeński bojownik, który najprawdopodobniej był celem ataku został ranny, ale przeżył.

 

Zdarzenie miało miejsce około 40 kilometrów od stolicy Kijowa w miejscowości Hłewacha. W godzinach wieczornych, pojazd Osmajewa i Okujewy został ostrzelany na przejeździe kolejowym. Kobieta zginęła natychmiast od strzału w głowę. Policja prowadzi śledztwo i poszukuje potencjalnych sprawców. Ukraina automatycznie zrzuciła winę na Rosjan.

Jest to już drugi zamach na jego życie. Ostatni miał miejsce 1 czerwca - osoba podająca się za francuskiego dziennikarza postrzeliła Osmajewa, lecz uzbrojony napastnik został natychmiast zabity przez Okujewę. 

 

Amina Okujewa była bohaterką Ukrainy - otrzymała najwyższy tytuł honorowy, jaki może otrzymać obywatel tego kraju. Z kolei Czeczen Adam Osmajew jest oskarżany przez Rosję o planowanie zamachu bombowego w 2012 roku. Bojownik miał próbować zabić prezydenta Władimira Putina. Osmajew został wtedy zatrzymany w Odessie przez rosyjskie i ukraińskie służby. Czeczen uniknął jednak ekstradycji a w 2014 roku po zamachu stanu na Ukrainie został wypuszczony z więzienia. Od tego czasu Osmajew i Okujewa uczestniczyli w walce przeciwko prorosyjskim rebeliantom na wschodzie kraju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gawron

Artykuły o zastrzeleniu tej

Artykuły o zastrzeleniu tej baby pojawiły się w rosyjskiej prasie tu  https://www.pravda.ru/news/accidents/30-10-2017/1352082-okueva-0/  oraz tu  https://www.pravda.ru/news/expert/31-10-2017/1352111-murder-0/ . Była to ukraińska Żydówka, która nazywała się Natalia Wiktorowna Nikiforowa. Potem przemianowała się na Anastasię Mustafinową. Potem na Aminę Wahitowną. Potem na Aminę Okujewą. Miała kilku czeczeńskich mężów lub ‘mężów’.  W Czeczni zadawała się z islamskimi terrorystami. Na Ukrainie zadawała się z banderowcami. Wypowiedziała się, że bardzo szanuje Stepana Banderę. Fotografowała się w czerwono- czarnych kolorach krwawej UPA. Oto fotografia:  https://img.pravda.ru/image/article/3/8/6/378386.jpeg  . Po zamachu stanu w Kijowie pojechała z ukraińską ekspedycją karną na Donbas by jako strzelec wyborowy zabijać tam donbaskich powstańców. Jej kolejny mąż,Adam Osmajew, który przeżył zamach, przesiedział się prawie trzy lata w ukraińskim więzieniu za przygotowywanie zabójstwa Putina. Było to przed zamachem stanu w Kijowie. Osmajew był członkiem islamskiego terrorystycznego podziemia w Rosji. W ukraińskiej ekspedycji karnej był strzelcem wyborowym, który zabijał powstańców Donbasu. Znamienne są komentarze czytelników: “Sobaka. Sobaczaja smert’. Zdochnitie ubliudki.”; “Odnoj parsziwoj kaklatskoj owcoj miensze”; “…pios smierdiaczij”; “Papaszu [ojca] chochło-judo-“czeczenki” Okujewoj-Nikiforowoj w swojo wremia uwolili s posta direktora odesskowo muzeja za propażu kartiny “Pocełuj Judy” [za przepadnięcie obrazu “Pocałunek Judasza”]. … kriminalnaja semia.”

Portret użytkownika Adam54444

a czytaliscie ze za komuny

a czytaliscie ze za komuny podatki , ZUS placily firmy, podatek od pensji byl 6,5 procent.

wtedy bylismy wolni, wolni od podatkow.. amerykanie i kosciol taka wode z mozgow zrobili ze placac ponad 40 procent podatku PIT i VAT uwazaja ze sa wolni...

za PRL: 6,5 procent podatku, podatki placily duze firmy, i bylo stac nas na armie (wyzywic przez dwa lata mlodych zolnierzy co rok) szpitale, szkoly, budowanie nowych mieszkan bez kredytu 150% tylko za skladki do PKO na mieszkanie... kto pamieta? kto wie?

tacy durni ludzie ze nie wiedza ze w 89 roku wolnosc (od podatkow) zamienili na pseudo wolnosc slowa ktora pomalu sie konczy (inwigilacja pelna)

Portret użytkownika Eva11

czy ty przychodzisz tutaj aby

czy ty przychodzisz tutaj aby prowokowac do odpowiedzi ?

usa ten zbrodniczy twor jest gorszy niz wszystkie zbrodnicze organizacje razem wziete !

po co ty takie brednie wypisujesz ? 

ale po cyrkach blogowych to wszystkiego mozna sie spodziewac...

pod skrzydlem usa...Jezu oni swoich morduja pod przykrywka terroryzmu ,a ty chcesz aby kogos chronili ?

ale przeciez nie ma jak bluzgane dyskusje ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Powiedz to Syryjczykom,

Powiedz to Syryjczykom, Libijczykom, Serbom, Kubańczykom, Wietnamczykom, Irańczykom, Afgańczykom, mieszkańcom Grenady, Panamczykom..............i przedstawicielom dzisiątków innych państw. Ale wcześniej załóż kamizelkę kuloodporną.....................Albo nie.........nie zakładaj. Świat będzie piękniejszy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj