Niedobór witaminy D czternaście razy zwiększa ryzyko ciężkiego COVID-19

Kategorie: 

Źródło: tg

Korzyści z witaminy D przeciwko COVID-19 to trwająca debata. Naukowcy z Izraela przedstawili dane wizualne dotyczące częstości występowania osób z niskim i optymalnym poziomem witaminy D i wykazali wyraźną korelację między niedoborem a śmiertelnością. Ich praca obejmowała po raz pierwszy ocenę poziomu witaminy D przed infekcją, co jest szczególnie ważne dla wiarygodnych wyników.

Obecność infekcji w organizmie może obniżyć poziom witaminy D, dlatego naukowcy postanowili przeanalizować jej wartości uzyskane od dwóch tygodni do dwóch lat przed COVID-19 i porównać je z przebiegiem choroby. Ich praca po raz kolejny udowadnia, że niedobór witaminy D jest czynnikiem ryzyka ciężkiego COVID-19.

 

Oprócz ważnej roli w zdrowiu kości, witamina D jest powiązana z korzyściami w chorobach autoimmunologicznych, sercowo-naczyniowych i oddechowych. Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 lekarze zaczęli przepisywać ją częściej, aby zapobiec infekcji, ponieważ odgrywa ważną rolę w stymulowaniu odpowiedzi immunologicznej. Izraelscy naukowcy wykazali, jak określone wskaźniki wpływają na przebieg infekcji. W ich eksperymencie wzięło udział 1176 osób.

 

Niedobory (mniej niż 20 ng/ml) były czternaście razy poważniejsze w przypadku COVID-19 w porównaniu z 40 ng/ml. Śmiertelność na tle niedoboru wyniosła 25,6%, a przy optymalnych wskaźnikach 2,3%.

 

Wszystkie dane skorygowano pod kątem płci, wieku, choroby przewlekłej i innych czynników potencjalnie wpływających na wynik. Oznacza to, że niski poziom witaminy D znacząco przyczynia się do ciężkości i śmiertelności COVID-19, jak podsumowali autorzy badania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ale jak to ? Do niedawna

Ale jak to ? Do niedawna propaganda głosiła, że NIC TAKIEGO NIE ISTNIEJE jak powikłania poszczepionkowe !!! Dzisiaj widać CI SAMI doszli do wniosku, że nie uda się ciągnąć tego zabójczego eksperymetu, bo się lud buntuje.Jutro zmyśłą coś nowego.

Portret użytkownika Morph

Sam w grudniu 21' podobno

Sam w grudniu 21' podobno mialem Qrwida, typowe grypowe symptomy. W niedziele mnie "polamalo" w poniedzialek do lekarza... po zwolnienie do pracy... mowie ze testowalem sie w domu i ze negatywny, nie nie koniecznie mam jechac do centrum testowego bo to moze byc Qrwid. po moich informacjach ze boli mnie skora i jestem oslabiony, wygonila mnie do auta ( pielegniarka ) bo lekarza nawet nie zobaczylem. Po 10 minutach przychodzi z drukiem L4, w domu sprawdzilem kod rozpoznania. Jak ze by inaczej " ostre zapalenie drog oddechowych " nawet kaszlu nie mialem. polechalem na test bo pewnie juz i tak w systemie wisialem ze mam sie zglosic... jak ze by inaczej ze pozytywny xD. Recepty zadnej... ale od starty 40 tys jednostek witaminy D w kroplach, komplex B,  2 zabki czosnku. po 2 dniach zrdowy chlop. A jak juz bylem zdrowy to tydzien pozniej stracilem wech i smak :D. dzwonie do przychodni po papier ozdrowienca... to ta w szoku ze sie tak dobrze czuje....  Swoja droga sytuacja miala miejsce w Niemczech na Bawarii

Portret użytkownika S

Działanie witaminy D w

Działanie witaminy D w odporności organizmu to żadna debata. No chyba, że dla covidiotów i sprzedajnych felczerów. To, że witaminy wzmacniają organizm, a więc i obronę przed chorobami wiedzieli już starożytni. Jak myślicie, czemu "kochana" władza zabroniła w 2020 wychodzenia w lato na słońce, a jeśli już to w szmacie, żeby niedotleniać i osłabiać organizm?

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika Prorocznia

Dla porządku przypomnę, że

Dla porządku przypomnę, że PIERWSZĄ OSOBĄ, która publicznie zaczęła mówić o witaminie  D3+K2 MK7

był, wyśmiewany przez wszyskie media "znachor" Jerzy Zięba. Rok po jego medialnym linczu zaczęły pojawiać się w TV pierwsze reklamy z witaminą. W Polsce nadal badanie poziomu witaminy D jest płatne.

Strony

Skomentuj