Niedawno odkryta kometa C/2011 L4 (PANSTARRS) już za rok rozświetli nocne niebo

Kategorie: 

Kometa C/2011 L4 wskazywana jest strzałką

Możliwe, że w ciągu roku znowu wzrośnie zainteresowanie nocnym niebem. Astronomowie spodziewają się przelotu nowej komety, która pojawi się w polu widzenia na nocnym niebie. Są szanse na naprawdę imponujący pokaz.

 

Kiedy astronomowie Uniwersytecie Hawajskim w Manoa ogłosili w zeszłym roku w czerwcu, że odkryli nową kometę, był to odległy i niepozorny obiekt. Ale według wstępnych obliczeń, okazało się, że ten nowy obiekt ma potencjał, aby stać się dostrzegalnym gołym okiem, co powinno szczególnie zainteresować miłośników nocnego nieba na półkuli północnej.

 

Kometę nazwano C/2011 L4 (PANSTARRS). Te ciała niebieskie są zwykle nazywane po swoich odkrywcach, ale w tym przypadku, ze względu na liczną grupę obserwatorów, naukowców i astronomów, którzy zaangażowani byli w jej odnalezienie, kometa została nazwana na cześć teleskopu.

 

Astronomowie spodziewają się kometa pojawi się w ciągu roku, czyli około 12 marca 2013 roku. Już obliczyli, że warkocz komety będzie spektakularny, więc trzymajmy kciuki w nadziei, że przewidywania naukowców się ziszczą.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DI

W 2013 r. wraca na niebo

W 2013 r. wraca na niebo kometa Klemola! Ma ona obieg średnio co 10-11 lat!
Coś jak "Przerwana dekada -wywiad rzeka "z Edwardem Gierkiem .Co przyniesie światu? 
Wraca również kometa Encke i w 2013 r. stanie w peryhelium. Pod jej wpływem umierał Napoleon I, caryca Katarzyna Wielka a nawet papież Jan Paweł II. A kto umrze tym razem z tych wielkich? Kometa Encke będzie w pewnym momencie stała obok Wielkiej Komety Klemola z r.2013.
W 2013 r. wraca też kometa Cezara o obiegu ponad 1000 lat,w 2012 r. jest jej peryhelium(Wielka Kometa".)Wraca też Giaccobbi-Zinner i Wolf I....

Strony

Skomentuj