Niebo nad Francją nagle stało się czerwone

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wczoraj niebo nad Francją przybrało niezwykly czerwonykolor. Zjawisko to jest spowodowane wiatrem sirocco wiejącym znad Afryki, który powstał w wyniku przejścia antycyklonu. Czerwone niebo występowało w większości francuskich prowincji.

Sirocco to wiatr wiejący głównie z południowego wschodu. W tym wypadku pochodzi z Afryki Północnej, wieje od dwóch do trzech dni i ma tak przygnębiający wpływ na psychikę człowieka, że ​​stał się częścią kultury popularnej, bohaterem piosenek i ballad. 

 

Wiatr niesie ze sobą drobne cząsteczki piasku. W górach na południu Europy opadający pył piaskowy już spowodował żółtawy śnieg w kurortach. Narty prawie nie ślizgają się po takiej powierzchni, a ich powłoka szybko się psuje. 

 

Kierowcy narzekają na piasek, który przykrył samochody i dostał się do kabin. Kierowcom odradza się włączanie wycieraczek spryskiwaczy, ale zmywanie piasku na stacjach benzynowych silnym strumieniem wody, aby uniknąć zarysowania szyby.

 

Teraz chmury z tonami piasku przesuwają się w kierunku północnych regionów Francji. Wcześniej czerwone niebo dostrzegali mieszkańcy Tuluzy i Lyonu. Oczekuje się, że takie niebo będzie obserwowane nad Francją jeszcze przez dzień lub dwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj