Na niebie nad południową Estonią obserwowano dziwne smugi

Kategorie: 

Źródło: www.postimees.ee

Kilku mieszkańców południowej Estonii zauważyło na nocnym niebie dziwne smugi, który wyglądały jak zorza polarna, ale nie świeciły tak jasno i były statyczne, pisze Potimees.

 

Zjawisko na niebie widać było w Tartu i Viljandi.

„Dziś o 1:20 zauważyliśmy na niebie nad Tartu niesamowity obraz. Widać tam było 9-10 pasków, jeden żółty, a reszta emitowała niebiesko-zielone światło. Pasy zniknęły i nie pojawiły się już w tym samym miejscu. Nie świeciły one, jak zorza polarna. Osiem pasów widziałem w dzielnicy Raadi, a jeden w chińskim rejonie "- napisał czytelnik.

Jüri Kamenik z Uniwersytetu z Tartu wyjaśnił, że świecące słupy to efekt halo, które występuje, gdy światło przechodzi przez kryształy lodu i załamuje się w nich. Halo mieni się wszystkimi kolorami światła.

„Jeśli istnieje bardzo wiele małych kryształków lodu, powstają wąskie kolumny i często również bardzo wysokie. Przy większych bryłach kolumny są krótsze, szeroki i subtelne” – powiedział Kamenik.

 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Te tęczowo świetliste smugi

Te tęczowo świetliste smugi to obraz zorzy polarnej odbitej na chemitralowym ekranie, tylko z "drugiej" strony. Te słupy to wyswietlające się boczne "fale" tej zorzy. Sama zorza w naszej szerokosci geograficznej jest rzadko widziana ale odbija się na tym chemicznym ekranie od strony Kosmosu
 Zjawisko rozpoznane.

Portret użytkownika Medium

Ja też w moim mieście

Ja też w moim mieście któregoś wieczoru zauważyłam dziwną świetlną smugę. Spacerowałam z psami, był piekny letni późny wieczór, więc postanowiłam przespacerować się w kierunku tej smugi.
Nie trzeba było długo iść, dotarłam do dyskoteki, gdzie na dachu zamontowano reflektor bijący w niebo.
 
Montowanie świateł pod powierzchnią chodnika macie już chyba opanowane, czy nie bardzo, tallinn?
 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Żaden Blue beam ... i nie

Żaden Blue beam ... i nie kpij sobie z faktów oczywistych, bo stawiasz się w szeregu ignorantów.
Obserwowane w Estoni, to obraz zorzy polarnej odbity na chemitralowym ekranie w stratosferze. Tak samo "halo" czy "słońca poboczne".

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

"zwykłe słupy świetlne", to

"zwykłe słupy świetlne", to nic innego jak wyświetlone na chemitralowym ekranie fale zorzy polarnej. Tak jak "halo" i słońca poboczne.
 Widać, żeś gówniarz, bo jak długo zyję (66 lat) takich zjawisk nie było poza strefami podbiegunowymi..
 Acha ...jestem inżynierem, tak że fizyka i optyka są mi znanymi dziedzinami.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika MarcinL.

Bo nie zwracałeś uwagi. Do

Bo nie zwracałeś uwagi. Do tego przeważnie efekt jest bardzo słaby i trzeba wiedzieć na co patrzyć. Rzadziej zdarzają się bardziej spektakularne słupy światła (do obejrzenia w internecie), co nie znaczy że nie są zjawiskiem naturalnym.
Ostatniej zimy widziałem te zjawisko nad reflektorami samochodów jadących z naprzeciwka, ale tylko jeśli były za wzniesieniem. W momencie gdy było widać reflektory bezpośrednio, efektu nie dało się już dostrzec. Było wtedy coś koło -20 stopni.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

A skąd wiesz,czy Vojox

A skąd wiesz,czy Vojox zwracał uwage, czy nie? Nasze pokolenie ( jestem po 60-tce) było pokoleniem romantyków i zakochanych w naturze. Niebo to była nasza ksiega nadziei i tajemnicy. Nie byliśmy takimi idiotami jak wy co patrzycie bez końca na SMS-sy w waszych komórkach. A ja w dodatku jestem wodniakiem, a w zimie narty, więc niebo było zawsze pod obserwacją. Ty natomiast czytasz o tym w internecie i przyjmujesz bzdurne wyjaśnienia tego naturalnego zjawiska wywołanego jednak szucznymi przyczynami.
CHEMITRAILS to odpowiedź na wszystkie te coraz powszechniejsze zjawiska jak "słupy wiatła", "halo", "słońca poboczne" i srebrzysto-tęczowe obłoki.

Portret użytkownika Mariusz Jędrzejowski

Zapomnieli dodać że ten efekt

Zapomnieli dodać że ten efekt nigdy wczesniej nie był widziany na świecie. Skorumpowani naukowcy powiedzą wszystko tylko nie prawdę.
Tak samo sto tysiecy pojawień się UFO to są balony meteorologiczne. Polecam poczytać "Folwark zwierzęcy" George Orwell'a. Tam jest opisane jak to władze w bardzo prosty sposób oszukiwały naiwnych ludzi podając im kłamstwa.
Najwyżej jeszcze rok czasu pozostał. Te zjawiska będą tak masowe że już nie będzie można ich wytłumaczyć i powstanie panika.

Portret użytkownika N1KT

Panika to naturalny szok

Panika to naturalny szok który jest potrzebny aby dać mózgowi impuls szukania rozwiązania. Impuls masowy nie jakiś tam jednostek.
Zamknięcie ryja mediom i ludziom w temacie Fukushima to powstrzymywanie przed paniką - a prawda jest taka że potrzebna jest bardzo panika aby przeciwdziałać i zaradzić na największy problem świata jaki zaistniał od początków dziejów tej ziemi.
Co 7-8 miliardów myślących głów to nie jakaś garstka patafilców z Tepco co nie umieją nic poza dolewaniem wody i gromadzeniem tej wody w zbiornikach - bo ta woda jest juz traktowana całkowicie jak odpad atomowy.
http://www.corium.cba.pl
http://www.enenews.com

Skomentuj