Na niebie nad Oceanem Indyjskim sfotografowano bardzo dziwne chmury

Kategorie: 

Dziwne chmury nad Oceanem Indyjskim - źródło: satelita obserwacyjny Terra

Te niezwykle dziwnie wyglądające chmury obserwowane są już nie po raz pierwszy. Ewidentnie widać, że kształtuje je jakiś ruch falowy. Nie wiadomo jednak czy to zjawisko naturalne czy też widoczny efekt jakiegoś tajnego programu geoinżynieryjnego.

 

Nietypowe formacje chmur zostały niedawno sfotografowane przez satelitę w okolicy należącej do Kanady Wyspy Księcia Edwarda.  Jednak interesująco zrobiło się, gdy taką samą dziwną grupę chmur zauważono w południowym obszarze Oceanu Indyjskiego. 

 

Nie wiadomo, co może powodować takie zawirowania. Wśród hipotez są zupełnie przyziemne, zakładające, że to zwykle smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty oraz takie, które zakładają, że jest to efekt działalności słynnego HAARP lub innego wojskowego eksperymentu pogodowego.

 

Powyższy obraz został wykonany 26 marca 2013 przez satelitę Terra, wyposażonego w specjalny spektroradiometr.  Do tej pory nikt nie może odpowiedzieć na pytanie, co widzimy na tym zdjęciu.  Być może jest to efekt pewnego rodzaju "fal grawitacyjnych", które w określonych warunkach czasami tworzą się między wodą a atmosferą.  A może to naprawdę skutek działania HAARP?

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Z tym bombowcem to dobre,

Z tym bombowcem to dobre, smuga tworzy się spod śmigieł tych samolotów.Kto napiszę tutaj coś na haarp odrazu dostaję minusy.Dziwna ta stronka się zrobiła sami niedowiarkowie.Ale jakaś chora Nubiru to tak a Haarp to już nie,Hitler w ufo tak Hemistrain -nie.Jedyne mam wytłumaczenie to że mnóstwo trolli tutaj gości.Ja nie oceniam co w kto wierzy czy bierzę pod uwagę.I dawanie minusa czy plusa komuś jest idiotyczne.Bo tylko zniechęca do napisania czegokolwiek.Podobnie jest na WP czy Onetcie.

kolo21

Portret użytkownika kropka

Takie media jak WP czy Onet

Takie media jak WP czy Onet to wiadomo od dawna ze to media rządowe  a wiec cenzura. Poza tym agenci czuwają nad "dobrym" komentarzem. Tu pewnie też są agenci - dezyinformatorzy bo taka ich rola a nasza to właczyć własny rozum.

Portret użytkownika jaa

a tak na marginesie. Ilu

a tak na marginesie. Ilu byłoby zwolenników Haarpa gdyby żyli w czasach gdy kontynenty się formowały, potężne trzęsienia trwały nieprzerwanie latami, potężne wulkany wstrząsały powierzchnią i głębią planety, gdy kawałki skał z kosmosu wielkości państw wbijały się w Ziemię, gdy wiały takie wichry, tornada i huragany o jakich się nawet nikomu teraz nie śniło, gdy wody przelewały się przez kontynenty z prędkością kilkuset kilomterów na godzinę zmiatając wszystko po drodze, gdy z Ziemią zderzył się obiekt wielkości Merkurego wypełniony wodą i móglbym wymienić jeszcze sproo takich gdy. Też wtedy był HAARP? Przeciez Ziemia to pewna struktura, można powiedzieć, że bardzo dynamiczna. A my żyjemy w okresie bardzo, ale to bardzo spokojnym. Wręcz niemal sielankowym.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

jak ludzi można ukształtować

jak ludzi można ukształtować haarp czy tez chemia powagi za niedługo każda chmurka kazdy deszczbędzie nienaturalny, a admin robi swietną robotę bo tylko podsysa w niektórych głowach teorie spiskowe i to mi się naprawdę podoba. 
ps z artykułu "które w określonych warunkach czasami tworzą się między wodą a atmosferą."   co jest pomiędzy wodą a atmosferą?? moze ktoś to wyjaśnić.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

bezprzerwy piszesz na

bezprzerwy piszesz na "okrągło" a jak przychodzi do konkretów to tylko wyzywasz od troli i kłamców nie potrafisz udowodnić poza zdjęciami smug kondensacyjnych nic nie masz ani jednego rzetelnego dowodu.
kiedyś już zadałem ci pytania:
jak powstaje smuga chemiczna czym się niby różni od zwykłej tak od strany chemicznej, fizycznej, meteo,
jak to możliwe że te wszystkie związki mogą się nie spalić w silniku skoro tem spalania paliwa lotniczego wynosi ponad 1000 stopni a aluminium 650 bar 720 topnienie a drobiny spalają się w tem okolo 900 stopni itd 
ilość cząstek kondensacji aby była widoczna smuga - taka za samolotem (wagowo)
i tak wiem że nie odpowiesz bo nie potrafisz, a co więcej ogladałęm wiele filmów i jak padały takie pytania niby ekspertom od chemtrails nigdy nie potrafili na nie odpowiedzieć. nie ma ani jednej odpowiedzi na te pytania. ja nie znalazłęm ale skoro ty jesteś przekonany o istnieniu smug to na tak proste pytania znasz odpowiedzi

Portret użytkownika pako1205

@Juszka ..."bezprzerwy

@Juszka ..."bezprzerwy piszesz na "okrągło" a jak przychodzi do konkretów to tylko wyzywasz od troli i kłamców..."Pytać zawsze możesz,ale pamiętaj,uważaj na to co przypisujesz ,że ktoś pisał pajacu.Kłamcą z powodzeniem nazwij siebie trollu.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

to nie jest odpowiedź mistrzu

to nie jest odpowiedź mistrzu trolowania. nie na temat. mozesz odpisać z sensem, czy jak zwykle w swoim stylu obrazić i trollować.
poste pytania tyle trudności ci sprawiają. żałosny się robisz. wierz sobie w co chcesz ale skoro tak się rozpisujesz to musisz mieć wiedzę na ten temat a poki co to dajesz zdjecia smug powstałych za samolotem, smug pary wodnej.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ciekawe to o czarnobylu tylko

ciekawe to o czarnobylu tylko czy na pewno? znajdz mi chociaż jeden przykład takich skutków z Nagasaki i Hiroshimy a dobrze wiemy że skazenie radioaktywne tam było okolo 3 razy większe niz w czarnobylu, co więcej jest mnustwo dowodów że właśnie w tych dwóch miastach zachorowalność na raka jest mniejsza niż srednia krajowa.
co do HAARP istnieje, jest tajny i tak naprawdę to tylko kilka osób wie do czego to służy a wszystkie wycieki, są ale na pewno część z informacji to teorie spiskowe które kto wie czy mają pokrycie w rzeczywistośći. Mi się wydaje że cześć na pewno jest klamstwem, cześć propagandą rzadu USA jaka to doskonała broń, ale na pewno nie ma szans on wpływać na pogodę globalnie ba nawet lokalnie bo siły natury są tak potężne że największe najmocniejsze instalacje bronie itd nie są w stanie nic zmienic.
 
 
tak para wodna to smuga kondensacyjna i nikt tego nie jest w stanie podwarzyć co więcej żaden z was - zwolenników teorii chemtrail nie potrafi odpowiedzieć na moje pytania.

Portret użytkownika ben

Nie można porównywać

Nie można porównywać czarnobylu z hiroszimą
http://portalwiedzy.onet.pl/86584,,,,katastrofa_w_czarnobylu,haslo.html

Bomba Little Boy miała długość 3 metrów, średnicę w najgrubszym miejscu 71 cm i ważyła 4035 kg, choć ładunek uranu ważył zaledwie 64,1 kg (z czego jedynie około 0,8 kg U-235 uległo rozszczepieniu w trakcie wybuchu). Bombę tę nazwano Little Boy (mały chłopiec) lub Thin Man (chudy człowiek), gdyż pod takim kryptonimem kryły się też duże bomby zapalające, które masowo zrzucano już wcześniej na Japonię. Bomba Little Boy odziedziczyła po tych bombach zewnętrzny pancerz, co upodabniało go do złudzenia do tych bomb.

Układ zapalnika zapewniał odpalenie bomby na odpowiedniej wysokości oraz zabezpieczał przed wcześniejszym niezamierzonym odpaleniem bomby. Bomba Little Boy posiadała zapalnik ciśnieniowy (połączony z układem zegarowym i urządzeniem radiolokacyjnym). W momencie odłączenia bomby od samolotu uruchamiał się układ czasowy mający zapewnić odpowiedni czas by samolot oddalił się.

Bomba Little Boy miała moc wybuchu równoważną 15-16 kilotonom trotylu. Była zaprojektowane jako "działo" wstrzeliwujące z jednego końca "lufy" rdzeń (pocisk) wykonany z wzbogaconego do około 80% uranu do pierścieni uranowych znajdujących się w drugim końcu tego "działa". W wyniku połączenia wszystkich części uranu powstawała masa nadkrytyczna (masa krytyczna dla Uranu 235 wynosi ok. 45-50 kg), która pod wpływem inicjatora polonowo-berylowego (generującego pierwsze neutrony) ulegała spontanicznej, łańcuchowej reakcji rozszczepienia z wydzieleniem olbrzymiej ilości energii. Wystrzelenie rdzenia uranowego dokonywano przy użyciu kordytu - popularnego wówczas prochu nitrocelulozowego. Bomba ta nie zawierała żadnych kruszących materiałów wybuchowych (typu np. TNT, kompozycja B itp.) w porównaniu do implozyjnej bomby plutonowej Fat Man, ładunek rozszczepialny po pełnym złożeniu przyjmował kształt walca a nie kuli.

Wydajność tej bomby była bardzo niska, oceniono, że jedynie około 700-800 g uranu-235 uległo rozszczepieniu (to jest około 1,5%), gdyby zastosowaną ilość czystego U-235 (ponad 51 kg) użyto do budowy bomby implozyjnej (takiej jak Fat Man) siła jej wybuchu przekroczyłaby równowartość 200 kiloton trotylu. Dlatego tego typu bomby nie znalazły dalszego praktycznego zastosowania w amerykańskiej armii.

Dnia 6 sierpnia 1945 roku zrzucona na Hiroszimę zabiła w ciągu jednego dnia ponad 100 tysięcy Japończyków, na chorobę popromienną i inne powikłania będące bezpośrednim skutkiem wybuchu zmarło w ciągu kilku kolejnych lat dodatkowo około 65 tysięcy ludzi. Wyliczono po latach, że bomba uranowa uśmierciła 54% populacji Hiroszimy, nie licząc osób poranionych zarówno fizycznie jak i psychicznie, którzy mimo wszystko przeżyli (wielu Japończyków straciło wzrok, kończyny, straciło najbliższych), nie licząc również wielu przypadków śmierci zmutowanych płodów ludzkich i noworodków, jako późniejszych, daleko idących następstw wybuchu, które są widoczne do dnia dzisiejszego.

Little Boy był pierwszą na świecie bombą atomową. Nigdy więcej nie użyto bojowo bomby uranowej. Na Nagasaki użyto bomby implozyjnej Fat Man z ładunkiem plutonowym (Pu-239). Jednym z mniej znaczących celów bombardowania Japonii było porównanie skutków niszczących obu typów broni.

Strony

Skomentuj