Na niebie nad Francją i Włochami obserwowano przelot jasnego obiektu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Liczni świadkowie donosili wczoraj, że widzieli tajemnicze zielone światło na niebie. Kula ognia przetoczyła się wczoraj po zachodzie Słońca, około 18:20. Przelot dało się zaobserwować na niebie między Włochami i Francją.

 

Według francuskich mediów, długi pas zielonkawego światła widziało na niebie tysiące ludzi. Najwięcej doniesień policja otrzymała zwłaszcza z okolic Val d'Isere i Sabaudii. Meteor widziano również w północnych i środkowych Włoszech w tym w Ligurii, Piemoncie, Toskanii, Lombardii i innych regionach.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że obiekt przelatywał z północnego wschodu na południowy zachód. Bardzo możliwe, że meteor miał jakiś związek z przelatującą wczoraj w okolicy Ziemi asteroidą 1999 VF22.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

cały czas twierdze ze te

cały czas twierdze ze te odpryski to jest dopiero początek jak wleci naprawdę co s większego to będzie świecić i świecić .... łupnie i nastanie Średniowiecze ... wtedy umiejętności miękkie pójdą w niepamięć smartfony, gpsy ,tablety itp pierdoły... wtenczas Indianina będą całować po pietach za kawałek boczku;)

Portret użytkownika Israfel

Nie żartujcie. Ktoś jest tak

Nie żartujcie. Ktoś jest tak głupi, żeby zgłaszać policji, że meteor spalił się w atmosferze? Mają tam komórkę do spraw zjawisk naturalnych? O co można oskarżyć bolid? O ponadnormatywną emisję gazów? I co wtedy robi policja? Ściga podejrzanego? Super. A nasze lenie siedzą na komendzie i jeszcze obciążą za fałszywe wezwanie i blokowanie linii.
 
Wychodzi na to, że we Francji najlepszym czasem na włamania są dni, kiedy jest szczyt roju metoerów. Wtedy numer 112 pewnie jest przez całą noc zajęty :D.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika zyx

"Najwięcej doniesień policja

"Najwięcej doniesień policja otrzymała zwłaszcza z okolic..." - cały czas zastanawiam się nad dziwną drogą jaką przebiegają myśli gościa od momentu ujrzenia śladu zostawionego przez meteoroid  do wykręcenia numeru na policję żeby powiedzieć: "pany władzunie, ja światło widział"...

Skomentuj