Niebezpieczny wirus Zika zagraża Ameryce Południowej i Środkowej

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Pierwsze przypadki zakażenia wirusem Zika wystąpiły w Brazylii już w maju 2015 roku, ale teraz wirus rozprzestrzenił się i obecnie pojawił się w Panamie, Paragwaju, Meksyku, Wenezueli, Gwatemali, Salwadorze, Surinamie i w Kolumbii. Zarażenie może być szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ wirus wywołuje deformacje płodów.

 

W Salwadorze, władze wezwały kobiety do powstrzymania się od zachodzenia w ciążę, w 2016 i 2017 roku, ze względu na panującą epidemię wirusa Zika. Zakażenie podczas ciąży może spowodować poważne wady rozwojowe, a nawet śmierć dziecka. Zika jest uważany za przyczynę mikrocefalii, czyli małogłowia.

 

Wirus jest przenoszony przez komary, Aedes aegypti, które przenoszą również dengę i malarię. Objawy zarażenia to niewielka gorączka, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, które trwają tylko przez kilka dni. Łatwo można go pomylić z grypą.

Epidemia gorączki Zika, z dużym prawdopodobieństwem może wybuchnąć ze zdwojoną siłą latem podczas Olimpiady w Rio de Janeiro. Według oficjalnych informacji WHO i Europejskiego Centrum Kontroli i Profilaktyki chorób zakaźnych, w kwietniu 2015 roku w Brazylii, a następnie w innych krajach Ameryki Południowej, zwykle dochodzi do pojawienia się większej ilości feralnych komarów, co niestety wywoła nasilenie problemu. Do tej pory odnotowano wiele przypadków w 18 stanach Brazylii.

 

Prawdopodobieństwo, że wirus Zika osiągnie rozmiary epidemii w mieście takim jak Rio de Janeiro, jest niestety bardzo wysokie.Sytuację pogarsza pora deszczowa, która spowoduje, że kontrola populacji komarów Aedes aegypti, będzie bardzo trudna. Eksperci przestrzegają uczestników i turystów planujących przybycie na Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro aby podjęli wszelkie możliwe środki w celu ochrony przed ukąszenia komarów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Brazylia jest obecnie z BRIKS

Brazylia jest obecnie z BRIKS stowarzyszona, zdegenerowany zachód, na pysk pada, a BRIKS się z powodzeniem naradza, w Brazylii ma być w tym roku OLIMPIADA, na którą miały przybyć TŁUMY WIDZÓW Z CAŁEGO ŚWIATA, więc nic dziwnego, że dopiero teraz mowa jest o tym zagrożeniu, TO STARY NUMER zdegenerowanego i notorycznie kłamliwego zachodu . A ktoś jeszcze pamięta o świńskiej grypie, o sarsie, o eboli, wszystko to wystepowało wszędzie tam, gdzie się nie chciano poddać szatańskiemu dyktatowi. A swoją drogą warto też chyba by było poruszyć temato swińskiej grypie, szalejacej, na upadlinie, przecież, to już rzut beretem, do nas i ten MILION UKRAIŃCÓW W NASZYM KRAJU, też powinien dawać, do myślenia. 

Portret użytkownika Cezar

No nastepny wirus z

No nastepny wirus z laboratorium szmaciarskich zydomasonow WHO wypuscili,no kur...a trzymajta mnie bo mi sie dzihad wielokrotny wlaczy na te skur...stwo,ta amerykanska zydomasoneria to juz kur...a niema co robic,niech se beznapletowce wlorza miedzy drzwi i z drugiej strony napier....ja laciem,bo tylko im to pozostalo.
Te poje...y to sie kur...a nudza,kasa jeb...e im na te z tetryczale dekle,jednak stare powiedzenie nie spradza sie,ktore mowi ze na starosc sie madrzeje,ale w ich przypadku to im jebie do potegi entej.

Portret użytkownika Akamai

Po Afryce z Ebolą przyszła

Po Afryce z Ebolą przyszła kolej na Amerykę Południową. Jak widać laboratoria ciężko pracują nad nowymi mutacjami wirusów. Książę Filip powiedział w jednym z wywiadów: „Jeśli miałbym tu wrócić po reinkarnacji, to życzyłbym sobie zostać wirusem zabójcą, aby zmniejszyć poziom populacji ludzkiej”. Wiadomo, że "korona brytyjska" znajduje się na szczycie tej piramidy zła. Robią więc co się da, na wypadek gdyby z reinkarnacją nie wyszło.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika anya67

Adminie  ... tu masz temat

Adminie  ... tu masz temat ... a nie komary
"W DNIU DZISIEJSZYM WCHODZI LISTA PRZESTĘPSTW W/W O ZAOSTRZONYCH NORMACH KAR

KAŻDE Z PRZESTĘPSTW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TEJ LIŚCIE BĘDZIE ZAGROŻONE KARĄ POZBAWIENIA WOLNOŚCI BEZ MOŻLIWOŚCI ZAWIESZANIA KARY !!!

LISTA JEST OPATRZONA RÓWNIEŻ WYTYCZNYMI CO DO TAK ZWANEGO OBRAŻANIA UCZUĆ RELIGIJNYCH MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH – RELIGIJNYCH , CHODZI GŁÓWNIE O NAPŁYWOWYCH MUZUŁMAN

LISTA OBEJMUJE PONAD 10 PUNKTÓW OPISUJĄCYCH CO JEST PROWOKACJĄ RELIGIJNĄ I ZA CO POLICJA ABW PROKURATURA A NAWET STRAŻ MIEJSKA MOŻE ŚCIGAĆ KARAĆ NAKŁADAĆ GRZYWNY

JA OPISZĘ TYLKO

1- NOSZENIE SYMBOLI RELIGIJNYCH W SPOSÓB OSTENTACYJNY – DOTYCZY KRZYŻYKÓW ,MEDALIKÓW , RÓŻAŃCÓW

2- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ NOSZENIA W/W SYMBOLI W MIEJSCACH PRACY GDZIE ZATRUDNIANI SĄ OBCOKRAJOWCY MUZUŁMANIE.

3- ZAKAZ MODLENIA SIĘ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH , CZYLI WSZĘDZIE POZA KOŚCIOŁAMI , KAPLICAMI "

całość
https://miziaforum.wordpress.com/2016/01/25/czestochowa-i-katowice-nauka-islamu-w-szkolach-jest-decyzja-samorzadow/
przepraszam za bezpośrdniość ...

Portret użytkownika eva11

gdzie ta ustawa?gdzie

gdzie ta ustawa?gdzie oficjalne oswiadczenie czy cokolwiek?
czy to sie tylko rodzi w glowach mizi,niezaleznej i reszty tych,,alternatywnych,,podzegaczy?
bo w necie bez zadnego potwierdzenia powklejali, na walasnie tych blogach i paru forach,ktore sa oblezane przez ich ,,wspolnikow,,
widze,ze w Polsce pracuje podziemie macicieli chyba bardziej sprawnie niz scierwiczne media!
a to co ma byc na usprawiedliwienie tych bajek?-
,,TAK MOI DRODZY OBOSTRZENIA WCHODZĄ DZIŚ W POLSCE W TAJEMNICY PRZED POLAKAMI 
 
NIE WIERZCIE IM JEŚLI BĘDĄ ZAPRZECZAĆ BO BĘDĄ ,,

Portret użytkownika anya67

no właśnie ... znalazłam to

no właśnie ... znalazłam to na innej stronie ... szukałam źródła i nic nie znalazłam , dlatego to wkleiłam z prośbą do Admina żeby to sprawdził i coś napisał jak dojdzie do źródeł... bo mnie się nie udało
nie wkejałam tego po to aby siać defetyzm tylko by zobaczyć czy inni coś znajdą w tym temacie
czy to prawda czy zwykły fake ?

Portret użytkownika eva11

Tu masz temat-to nie to samo

Tu masz temat-to nie to samo co prosze sprawdzic czy to prawda!
zreszta po co sprawdzac takie bzdety z mizi,tam prawie nic nie jest sprawdzone,a jedynie wymysly wspolnej ekipy.ktora ma za zadanie 
Polakow ponizac i wmawiac jak sa malo warci,
a nasz Kraj jest niczym....
to oni rozplenili to po calym necie,ta wszechobecna beznadzieje i bezwartosciowosc!
czy to logiczne aby ktos mi zabronil nosic na szyi krzyzyk,przeciez to jest tylko wisorek,przywieszka nie sluzy do niczego po za ozdoba!
dobra wiadomosc w tym co zamierzalam sprawdzic,ze jeszcze tu si enie zadomowili na calego,
pare minusow to sukces!!!!!!!!!!!
 
 

Strony

Skomentuj