Niebezpieczny koronawirus z Chin może być bronią biologiczną, która wymknęła się z laboratorium

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowy koronawirus szybko rozprzestrzenia się i zabija kolejnych ludzi. Potwierdzono już 901 przypadków zakażenia się oraz 26 zgonów. Tymczasem media zaczęły zwracać uwagę, że wirus może pochodzić z laboratorium, które dziwnym zbiegiem okoliczności znajduje się w mieście Wuhan, czyli tam, gdzie rozpoczęła się epidemia.

 

Już w 2017 roku, na łamach czasopisma naukowego Nature ukazał się artykuł, w którym ostrzegano przed wydostaniem się niebezpiecznego wirusa z laboratorium badawczego w Wuhan. Naukowcy pracują tam nad najniebezpieczniejszymi patogenami na świecie. Laboratorium musi spełniać kryteria dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa biologicznego BSL-4.

 

Na całym świecie powstało niewiele tego typu obiektów badawczych. Chiny uruchomiły swoje pierwsze laboratorium do badań nad patogenami w 2017 roku. Placówka powstała w Wuhan, a do 2025 roku, Chiny zamierzają wybudować jeszcze kilka takich obiektów.

Wirus SARS pod mikroskopem elektronowym – źródło: CDC

We wspomnianym artykule wskazano, że laboratorium zajmie się między innymi badaniem gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej, Ebolą, wirusami SARS i Lassa. Biolog molekularny Richard Ebright przypomniał, że wirus SARS już kilka razy zdołał opuścić silnie zabezpieczone obiekty w Pekinie.

 

Nie wiadomo, czy nowy wirus przypadkiem opuścił wspomniane laboratorium, lecz pewne jest, że władze Chin nie przyznałyby się publicznie do ewentualnych błędów. Faktem jest, że laboratorium z patogenami znajduje się w Wuhan, gdzie wybuchła epidemia. Kolejnym dziwnym zbiegiem okoliczności jest wypowiedź Billa Gatesa, który w 2018 roku ostrzegał przed globalną pandemią, która może zabić nawet 50 milionów ludzi w ciągu 6 miesięcy. Na przedstawionej symulacji można zobaczyć, że przewidywana przez niego pandemia rozpocznie się właśnie w Chinach.

Trudno mówić o zwykłym zbiegu okoliczności, gdy prawie tysiąc osób zaraża się tajemniczym wirusem, a władze decydują o całkowitej izolacji Wuhan i dwóch sąsiednich miast – Ezhou i Huanggang. Wygląda na to, że mimo podjętych środków bezpieczeństwa, wirus szybko rozprzestrzenia się i jest wykrywany w kolejnych krajach, a kryzys faktycznie może zakończyć się globalną pandemią.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ąę

1.W naszym świecie zawsze

1.W naszym świecie zawsze zdazały sie pandemie-cholera,malaria,trąd,ebola,świńksko-ludzkie grypy...

2.Kilka lat temu pewien uczony jankes (ekonomista) zupełnie serio oświadczył, że populacja ludzi powinna się zmniejszyć o ~90 %.Oczywiście to miało dotyczyć wzystkich innych państw poza USA.

3.Kilka lat temu chyba holendercy mikrobiolodzy wychodowali jakąś nową "chorobę" w warunkach laboratoryjnych. 

4. bakterie,wirusy to proste mikroorganizmybardzo łatwo ulegają mutacjom przy zmianach środowiska.

5.pandemie są zsyłane przez  ....... jako sposób na ograniczanie niezwykle szkodliwego gatunku "homo ledwosapiens"...

6. trochę optymizmu na koniec -wszystkie mega epidemie w historii świata wygasały -po wykonaniu kilkudziesięciu lub kilkuset milionów dekapitacji. Może teraz też tak będzie...

Portret użytkownika devoratus

A moim zdaniem to atak na

A moim zdaniem to atak na Chiny przy pomocy broni biologicznej. A dlaczego w mieście Wuhan? Ponieważ pojawienie się wirusa przy laboratorium budzi najmniej podejrzeń. Każdy pomyśli, że im "uciekł". Nikt nie będzie podejrzewał USA - nawet sami Chińczycy...

 

 

Portret użytkownika Nathaniel

Ja uważam , że to nie żaden

Ja uważam , że to nie żaden atak. Wirusy maja to do siebie , że mutują. Przykładem może być tu wirus grypy zwanej "hiszpanką", który na początku XX wieku też zebrał śmiertelne żniwo (tak tak wiem w tym czasie również trwała I wojna światowa)

Portret użytkownika kinga

"Nowy koronawirus jest tak

"Nowy koronawirus jest tak dobrze przystosowany do atakowania człowieka, że może być tylko dziełem natury. Naukowcy znaleźli na to dowody, analizując strukturę szkieletu koronawirusa oraz ewolucję białka szczytowego, czyli "haka", którym patogen przyczepia się do ludzkich receptorów w komórkach."   

Strony

Skomentuj