Niebezpieczny front pogodowy nad Europą Wschodnią

Kategorie: 

Zdjęcie satelitarne z 15 marca 2014 roku - Źródło: WeatherPro

Nad większością kontynentu europejskiego szaleją wichury spowodowane przez rozległy niż. W zależności od miejsca towarzyszą im opady deszczu lub śniegu. Po ostatnich ciepłych dniach taka odmiana jest bardzo trudna do zaakceptowania. Należy się spodziewać zdecydowanie niższych temperatur oraz porywistego wiatru.

 

Chwilami będzie wiało naprawdę mocno, w porywach nawet do 110 km/h. Już teraz kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Polski, z powodu uszkodzeń sieci trakcyjnej, jest pozbawionych energii elektrycznej. Najwięcej tego typu wypadków jest na Pomorzu.

 

W ciągu następnych kilku dni należy zachować ostrożność i unikać parkowania samochodów w okolicy drzew. Ekstremalna pogoda utrzyma się jeszcze przez jakiś czas dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jeśli nie ma takiej potrzeby lepiej nie wychodzić przez ten czas zbyt często z domu.

Sytuacja baryczna 15 marca - źródło: MeteoEarth

Według prognoz może się okazać, że ten front pogodowy będzie dosyć stały. Centrum tego niżu obecnie znajduje się gdzieś w okolicy Sankt Petersburga i będzie powoli poruszać się w kierunku wschodnim. Polska znajduje się na skraju tego cyklonu dlatego odczuwamy to w postaci mocnych porywów wiatru.

Sytuacja baryczna 15 marca - źródło: MeteoEarth

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Grimy

Angelus ,a zaciekawi Cię to

Angelus ,a zaciekawi Cię to ,że jakieś 3 miesiące temu coś powiedziało mi i koledze ,że jesteśmy troche tacy jak teraz to co będzie (taką ciepłą zimą i zimnym latem). Wtedy tego nie załapałem ,a tu taki zbieg okoliczności z tą pogodą. Poza tym ciekawi mnie czy ktoś z was miał jakieś dziwne spotkania z osobami z którymi po rozmowach, człowiek czuł się jak zaczarowany i zapominał dużo rzeczy jak bywa to ze snem (główne uczucia,puenta ,ale brak zapamiętania dokłądnej sytiacji). Dodatkowo im bardziej udawało mi się nie oprzeć temu czarowi tym bardziej te osoby się ujawniały.
 

Portret użytkownika Admirał

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

Nie miałem takich zdarzeń, ale sam często ocierając sie o jakiś temat nagle wszystko o nim wiedziałm, jakby się jakaś furtka do wiedzy w umyśle otwierała... pozdrówko

To są  halucynacje a nie żadna furtka.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika figa

 mieszkam na Podkarpaciu , w

 mieszkam na Podkarpaciu , w mieście od lat zatruwanym przez wyziewy z lokalnych fabryk . Ja się cieszę z huraganów , powywiewa nam ten syf . Bardzo dużo ludzi poumieralo tu na nowotwory . Ja i moja rodzina cierpimy na ciężkie alergie.

Strony

Skomentuj