Niebezpieczny front burzowy zbliża się do Polski

Kategorie: 

Źródło: blitzortung.org

Do Polski zmierza ogromny front burzowy, który może wywołać spore zniszczenia. Zostały wydane ostrzeżenia 2 stopnia ze względu na ryzyko wystąpienia bardzo silnych i niszczących opadów deszczu i porywistego wiatru wiejącego w porywach z prędkością ponad 100 km/h.

Większość Polski znajduje się obecnie w zasięgu oddziaływania wyżu z chłodniejszym powietrzem polarnym, co w zderzeniu z ciepłymi masami powietrza znad Afryki prowadzi do nieuchronnych zjawisk konwekcyjnych. Oznacza to wielkie ryzyko gwałtownych burz z gradem.

 

Według prognoz meteorologów możliwe jest nawet 35 mm opadu na metr kwadratowy. Możliwe jest tez powstanie nawet kilku superkomórek burzowych, które mogą wywołać spore zamieszanie w zachodniej Polsce. Obszar od Szczecina do Wrocławia jest najbardziej narażony na niebezpieczne zjawiska pogodowe. 

Źródło: IMGW

Radary pogodowe nie pozostawiają złudzeń, że należy się spodziewać bardzo niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Gradziny mogą przekraczac 5 centymetrów średnicy, a to oznacza, że moga stanowić niebezpieczeństwo dla karoserii samochodów. Kto znajduje się w strefie wpływu nadchodzącego frontu burzowego, powinien pomyślec o zabezpieczeniu wszystkiego co, może zostać porwane w trakcie burzy. 

 

O ile wierzyć zapewnieniom amerykańskim meteorologów, ich modele pogodowe sugerują, że to lato w Europie będzie obfitowało w ekstremalne zjawiska pogodowe takie jak tornada, nawalne opady, gwałtowne burze. Obszar bezpośrednio zagrożony rozciąga się od Bałkanów przez Niemcy i zachodnią Polskę. Nadciągająca burza może być jedną z serii ze względu na okres w roku sprzyjający zjawiskom konwekcyjnym.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika XaX

Halo gdzie mój komentarz? Co

Halo gdzie mój komentarz? Co to za cenzura? To pewnie przepuścicie żeby zrobić ze mnie wariata jak w większosci przypadków gdy mój komentarz nie przechodzi -.-.  Jak zwykle nic nie było wszystko rozpadło się na wysokości granicy. 

Portret użytkownika XaX

Hahahah bardzo śmieszne, jak

Hahahah bardzo śmieszne, jak to pisałem to tego nie było a sprawdzałem. Widzę cenzura prawie taka sama jak na lewackich portalach pseudo informacyjnych ... Tylko zgodnie z linią programową albo kasujemy -.-. Wiedziałem, że tak zrobicie.

Portret użytkownika John Moll

Twój pierwszy komentarz

Twój pierwszy komentarz pojawił się po godzinie 1:00. Drugi po 10:00, a komentarze zostały opublikowane jakoś po 11:30. Taka była kolejność zdarzeń, więc gdzie tu cenzura? Zarejestruj się, to Twoje komentarze będą pojawiały się natychmiastowo.

Portret użytkownika tomasz26

to czego się boisz buduje twą

to czego się boisz buduje twą  tzw.projekcje(postrzeganie otoczenia, świata) .stwórca daje to czego się lękasz i to czego się nie lękasz ..zawsze po dwa..inaczej nie było by mowy o rozwoju samoświadomości ,dlatego min.każde zjawisko pogodowe można zarówno powstrzymać można tez przywołać.to właśnie wynika z w/w wymienionych emocji nad, którymi panujemy bądź nie panujemy..

Portret użytkownika inzynier magister

niebezpieczna jest cała unia

niebezpieczna jest cała unia eurokołchozników i zboków masońskich ! "Prezydent Republiki Czeskiej Milos Zeman publicznie poinformował, że w przypadku ewentualnego wyjścia jego kraju z Unii Europejskiej, wcześniej wypowiedzieć w tej sprawie powinni się obywatele. Przyznał również, że popiera pomysł przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum dotyczącego „Czexitu”. Zeman skrytykował także politykę imigracyjną w wydaniu kanclerz Niemiec Angeli Merkel.Podczas konferencji prasowej poświęconej priorytetom czeskiej polityki, prezydent Milos Zeman został zapytany o ewentualne wyjście z Unii Europejskiej. Jego zdaniem w tej sprawie powinni wypowiedzieć się obywatele. Dodał również, że osobiście popiera pomysł przeprowadzenia referendum poświęconego „Czexitowi”. – To obywatele powinni zdecydować – mówił Zeman.Prezydent Czech podkreślił, że jest zdecydowanym zwolennikiem demokracji bezpośredniej i rozpisanie referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej jest możliwe do zrealizowania. – Opuszczenie Unii Europejskiej przez Czechy jest możliwe teoretycznie i praktycznie, jeśli ustawa o rozpisaniu referendum przedłożona parlamentowi, zostanie przyjęta – powiedział. http://www.pch24.pl/czechy-moga-opuscic-unie-europejska--jest-zgoda-prezydenta-na-przeprowadzenie-referendum,52507,i.html#ixzz4kniAQa7I

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj