Niebezpieczne wzmożenie erupcji wulkanu Sinabung

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na Sumatrze nadal trwa duża aktywność wulkaniczna w obrębie wulkanu Sinabung. Informowaliśmy już o licznych ewakuacjach ludności, jakie były konieczne poprzednio. Z każdym dniem żywioł staje się bardziej niebezpieczny.

 

Lokalne władze rozszerzyły znacznie zakres prewencyjnych ewakuacji. Obszar w promieniu 4 kilometrów od krateru jest już pokryty grubą warstwą popiołu. Na dodatek trwa jego emisja wraz z gazami wulkanicznymi i chmura wznosi się już 7 km nad wulkanem.

 

Nikt już teraz nie zakłada, że ewakuowani szybko wrócą do swoich domów. To jednak poważny problem, bo zdecydowana większość mieszkańców tej okolicy to rolnicy. Jeśli utraca uprawy społecznościom tym może grozić głód. Obecnie czekają na nich jednak inne zagrożenia jak na przykład lahary, czyli spływ błota i materiału piroklastycznego, który porusza się wzdłuż zboczy stożka. Do takich zjawisk dochodzi teraz coraz cześciej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Michał

Ten cały szwindel z CO2

Ten cały szwindel z CO2 wynika z tego, że psychopaci u władzy szukają winnych swojej bliskiej zagłady. Kto winny? No przeciez nie psychopaci, którzy wywołują wojny, niszczą planetę i oszukują ludzi dla swoich srebrnikóów.

Portret użytkownika zibi

Wysadził wulkan który

Wysadził wulkan który zanieczyścił tyle co by rok jeżdziły u nich samochody, takie zanieczyszczenie a oni się śmieją takie debile ten świat spadł na pysk,wulkany doprowadzą do tego że ziemia padnie na kolana,przez ostatnie 3 lata wysadziło 395  wulkanów, czy to jest śmieszne

Skomentuj