Niebezpieczne trzęsienie ziemi wystąpiło w Chińskiej prowincji Yunnan

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj doszło do silnego trzęsienia ziemi w południowo-zachodnich Chinach. Wstrząs o sile 6,1 stopni wystąpił w prowincji Yunnan. Jest przynajmniej jedna ofiara śmiertelna, a 324 osoby zostały ranne.

 

Zjawisko rozpoczęło się o 21:49 czasu lokalnego, czyli wtedy, kiedy większość ludzi znajdowała się już w domach. Epicentrum znajdowało się w okolicach miasta Yongping, ale wstrząsy były odczuwalne na dużo większym obszarze.

Źródło: Twitter / @Xinhua

Trzęsienie miało hipocentrum około 10 km pod ziemią. Po wstrząsie głównym doszło też do całej serii wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy miał siłę 4,2 stopni. Zniszczenia są jeszcze szacowane, ale najwięcej problemów będą nastręczać popękane ściany budynków. Wiele z nich może już nie nadawać się do zamieszkania.

Warto przypomnieć, że w sierpniu tego roku w prowincji Yunnan doszło do trzęsienia ziemi o podobnej magnitudzie - 6,1 stopni, i spowodowało ono śmierć 615 osób.

Źródło: Twitter / @Xinhua

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj