Niebezpieczne trzęsienie ziemi w pobliżu Gibraltaru

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj rano w obrębie dna Morza Śródziemnego doszło do silnego trzęsienia ziemi, które było szczególnie odczuwane w Maroku i w południowej Hiszpanii. Trzęsienie miało siłę 6,3 stopni i wystąpiło stosunkowo płytko, bo na głębokości 10 km pod dnem morskim.

 

Najbliżej epicentrum znajdowała marokańska miejscowość Al Hoceima. W regionie gdzie wstrząsy były szczególnie odczuwalne znajduje się tez wiele dużych hiszpańskich miast, takich jak Malaga czy Sewilla. Doszło do wielu uszkodzeń domów i innej istotnej infrastruktury. Pojawiły się informacje, że w marokańskich miasteczkach, na skutek wstrząsów, odpadały balkony.

W promieniu 100 km od epicentrum mieszka aż milion osób. Według europejskiego instytutu EMSC, wstrząs główny, który trwał niemal minutę, odczuło prawie 10 milionów osób. To naprawdę wielkie szczęście, że nikt nie zginął, ponieważ w marokańskich miasteczkach buduje się niezbyt solidne konstrukcje. Poprzednie równie silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 stopni, które wystąpiło w tej okolicy w lutym 2004 roku spowodowało w Maroko śmierć 631 osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jak to kto? Dowody

Jak to kto? Dowody dostarczyli:
Jezus z matką Marią zawsze dziewicą, wraz z pewnym tajemniczym ''Panem'' Ten ''Pan'' to jeszcze nie wiadomo zbyt dokładnie kim on jest ale dowiemy się o tym niebawem. 

Skomentuj