Niebezpieczne trzęsienie ziemi o sile 7,1 stopnia na wybrzeżu Peru. Istniało realne ryzyko tsunami

Kategorie: 

Źródło: Gfz Potsdam

Dzisiaj około godziny 9:18 UTC, na wybrzeżu Peru doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Osiągnęło ono magnitudę 7,1 stopni w skali Richtera. Ze względu na niewielką głębokość zjawiska wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

 

 

Według instytutów geofizycznych, głębokość wstrząsu to około 36 kilometrów pod dnem morskim. Ze względu na to, że trzęsienie wystąpiło dość płytko wystosowano ostrzeżenia przed tsunami. 

 

Fale mogły się pojawić na wybrzeżu o długości 300 km. Nie ma jednak żadnej informacji potwierdzającej, że gdziekolwiek doszło do pojawienia się fal. 

W promieniu 100 km od epicentrum trzęsienia mieszka około 40 tysięcy osób z czego 6 tysięcy znajdowało się na tyle blisko, że odczuwało bardzo silne wstrząsy. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj