Niebezpieczne burze w Indiach zabiły ponad 40 osób i wyrządziły poważne zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W miniony weekend, przez północną część Indii przeszły potężne burze, którym towarzyszyły silne wiatry i opady deszczu. Niebezpieczne zjawiska pogodowe przyczyniły się do śmierci co najmniej 41 osób.

 

Silne wyładowania atmosferyczne wystąpiły w stanie Uttar Pradesh. Burze powaliły wiele drzew i słupów energetycznych oraz uszkodziły dachy obiektów mieszkalnych i innych struktur. W sobotę zginęło sześć osób, a w następnym dniu odnotowano śmierć 35 kolejnych.

 

Większość ofiar to rolnicy i bezdomni, którzy podczas intensywnej burzy nie mogli znaleźć schronienia. Stan Uttar Pradesh będzie wypłacał po 5 800 dolarów rodzinom ofiar w ramach odszkodowań.

Również w niedzielę, ponad 26 pracowników z wioski Panota w stanie Radżastan zostało porażonych piorunem i doznało oparzeń skóry. Natomiast w piątek, burze zabiły 8 osób w stanie Bihar, w tym siedmioro dzieci, które w tym czasie bawiły się pod drzewem.

 

Potężne wyładowania atmosferyczne i sztormy są w Indiach powszechne podczas sezonu monsunowego, który trwa od czerwca do września. W tym czasie występują gwałtowne zjawiska pogodowe, które często powodują śmierć. Przykładowo na przestrzeni lipca bieżącego roku, ponad 200 osób zginęło z powodu intensywnych ulew, które prowadziły do podtopień.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj