Niebezpieczne burze gradowe nadciągają nad Polskę

Kategorie: 

Źródło: blitzortung.org

Nad Polskę nadciąga potężny front burzowy, który może spowodować niebezpieczeństwa dla mieszkańców aż 10 województw. Synoptycy spodziewają się załamania pogody w postaci ulew silnego wiatru i opadów gradu.

 

Zaraz po zimie w Polsce przyszło lato i od wielu dni możemy się cieszyć temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza. Niestety to niesie za sobą konsekwencje w postaci powrotu silnych burz, od których już się nieco odzwyczailiśmy. Przejście tego frontu pogodowego spowoduje też obniżenie temperatury na całym obszarze kraju.

 

Meteorolodzy z IMGW twierdzą, że w ciągu najbliższych godzi z południa na północ będą się przemieszczały bardzo niebezpieczne burze gradowe. Spodziewane są też silne porywy wiatru do 90 km/h.  Wystosowano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Właśnie w tych miejscach istnieje największe prawdopodobieństwo wystąpienia niszczących gradobić. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Tak jak pisałem. 

Tak jak pisałem. 

Najpierw opryski potem

1. Ulewa

2. Gradobicie 

3. Wichury i powyrywane drzewa

4. Inne anomalie pogodowe.

W sejmie zainstalowano "protest" żeby media miały czym zamulać lemingi. 

A po kryjomu przegłosowane będą kolejne ustawy przeciw narodowi polskiemu.

Zapewne chodzi o przekazanie Polski narodowi żydowskiemu. Kolejny etap.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj