Niebezpieczne anomalie pogodowe w Argentynie! W ciągu 15 minut z nieba spadło nawet półtora metra gradu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Argentyna jest ostatnio atakowana przez ekstremalne gradobicia. W ostatnią środę, 25 października, potężne gradobicie z gradzinami wielkości piłek tenisowych wystąpiło w miejscowości Formosa na północy kraju.  Dzień potem zaatakowana została prowincja Cordoba. W niektórych miejscach drogi zostały zupełnie zasypane lodem uniemożliwiając uwięzionym w autach ludziom, kontynuowanie podróży.

Gradobicie w mieście Formosa było wyjątkowe ze względu na wielkość gradzin, przekraczających niekiedy średnicę 8 centymetrów. Ponad 1000 budynków zostało poważnie uszkodzonych. Ekstremalnie duży grad wybijał szyby w autach. Nie wiadomo jeszcze ile pojazdów zostało uszkodzonych. 

Gwałtowne gradobicie zaskoczyło też wiele osób , które podróżowały korzystając z rzeki Paragwaj. Docierają informacje o licznych uszkodzeniach łodzi. Oprócz tego grad zniszczył większość plantacji w okolicach Formosy.

Następnego dnia niezwykle intensywne gradobicie wystąpiło w argentyńskiej prowincji Cordoba. Najsilniejszy opad miał miejsce w miejscowościach Almafurt, Embalse, La Cruz i Rio Tercero, na południowym zachodzie prowincji. Tym razem gradziny były mniejsze, ale za to było ich niesamowicie dużo.

Po zaledwie 15 minutach opadu, w niektórych miejscach było nawet 1,5 metra pokrywy lodowej. Gradobicie unieruchomiło wiele samochodów podczas jazdy. Tam gdzie grad miał nieco większe średnice wystąpiły liczne uszkodzenia dachów w domach oraz samochodów. 

Nie stwierdzono na szczęście urazów ani wypadków drogowych na skutek tego zjawiska. W niektórych obszarach skumulowany grad zalegający na drogach musiał zostać usunięty za pomocą ciągników i koparek.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz123

To są dopiero skromnne

To są dopiero skromnne początki.Księga Apokalipsy(Objawienia)Rev 16:21 bp "(21) Olbrzymi grad o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi. A ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradowej, bo to była bardzo ciężka plaga."No cóż ludzie w szybkim tempie niszczą Ziemię,dlatego sprawdza się powoli zapowiedź:Księga Objawienia Rev 11:18 bp "(18) Rozgniewały się narody. A nadszedł Twój gniew i pora na osądzenie umarłych, i na wynagrodzenie sług Twoich proroków i świętych, i tych, którzy się boją Twojego imienia, małych i wielkich, i na zgładzenie tych, którzy niszczą ziemię"."

Skomentuj