Niebezpieczna utrzymująca się fala upałów zagraża milionom mieszkańców Europy Zachodniej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po drugim najcieplejszym czerwcu w historii Europa Zachodnia przygotowuje się na drugą niebezpieczną falę upałów tego lata. W tym tygodniu w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii i Francji ustanowiono rekordowe temperatury, a ulgi nie widać.

 

Gorące warunki będą nadal zaostrzać trwające pożary w południowo-zachodniej Europie. 14 stanów Portugalii i wschodniej Hiszpanii ma do końca tygodnia ostrzeżenie o upale trzeciego poziomu, najwyższe z możliwych.

 

W poniedziałek brytyjskie biuro meteorologiczne wydało „rzadkie” ostrzeżenie o skrajnym bursztynowym kolorze na niedzielę 17 lipca, ponieważ w tym tygodniu spodziewane są ekstremalnie wysokie temperatury w dużej części Anglii i Walii. W większości kraju wydano ostrzeżenie o skrajnym upale, a temperatury pozostaną niezmiennie wysokie przez cały ten tydzień.

 

Rekordowo wysoka temperatura w Wielkiej Brytanii wynienie nawet 38,7 stopni Celsjusza już w ten weekend. Niektóre modele wykazują maksymalne temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza w niektórych częściach Wielkiej Brytanii w nadchodzący weekend i później.

 

 

Prawdopodobnie wystąpią negatywne skutki zdrowotne dla całej populacji, nie tylko tych najbardziej narażonych na ekstremalne upały, co może prowadzić do poważnych chorób lub stanów zagrażających życiu. Znacznie więcej osób prawdopodobnie odwiedza obszary przybrzeżne, jeziora i rzeki, co prowadzi do zwiększonego ryzyka incydentów związanych z bezpieczeństwem wody. W Wielkiej Brytanii możliwe są również zamknięcia dróg z powodu topnienia powierzchni, a także opóźnień w podróży koleją i samolotem w warunkach intensywnego upału.

 

Zanim fala upałów rozprzestrzeni się na Wielką Brytanię, sprowadzi upały do ​​Hiszpanii i Portugalii, gdzie „ekstremalne” ostrzeżenia dotyczące upałów, najwyższe poziomy, zostały wydane w 14 stanach w obu krajach. W Lizbonie i Santarem temperatury mogą osiągnąć 45 stopni Celsjusza. Oczekuje się, że fala upałów na hiszpańskim kontynencie potrwa co najmniej do końca tygodnia, poinformowała w poniedziałek hiszpańska służba meteorologiczna.

 

Nie tylko Półwysep Iberyjski cierpi z powodu upałów. Do końca tygodnia we Francji też będzie gorąco, z temperaturami sięgającymi połowy lat 30-tych. Ostrzeżenie przed upałem obejmuje wschodnie regiony Francji, w tym Tuluzę i Bordeaux. Region Europejski aż za dobrze o tym wie. Europa odnotowała w zeszłym miesiącu rekordowo wysokie temperatury, a czerwiec był drugim pod względem najcieplejszym w historii.

 

Maksymalne temperatury w ciągu dnia w Hiszpanii, Francji i Włoszech przekraczały 40°C, a ekstremalne upały zaostrzyły suszę. Duża część Włoch doświadcza również letniej fali upałów. W Weronie do piątku temperatury osiągną 38 stopni Celsjusza. W zeszłym tygodniu włoski rząd ogłosił stan wyjątkowy dla pięciu północnych regionów Włoch pośród ekstremalnej suszy.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Zmieniłeś pseudonim z

Zmieniłeś pseudonim z "Ruchomy cel" na "Nomen-omen" ale nawyki masz wciąż te same i tak samo irytujące. Forum to miejsce do wyrażania opinii i rozmowy a nie wylewania z siebie całej zawartości.. zrób sobie lewatywę, może to sprawi ci ulgę.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Q

Dowiodłeś właśnie że jesteś

Dowiodłeś właśnie że jesteś głupi. A "qurak-a" to sobie możesz do zupy wrzucić.. Mój poprzedni podpis brzmiał: "Quark" tak dla ścisłości i nigdy nie zajmowałem się zaśmiecaniem tego forum "piędziesięcioma" niezwiązanymi z treścią artykułu wpisami.. jak ten któremu zwróciłem uwagę.. Ale by zrozumieć tak prostą i oczywistą kwestię trzeba być człowiekiem rozumnym a nie niedorozwojem.. Osobnicy normalni czyli zdrowi wspierają sobie podobnych, zaś upośledzeni czyli nienormalni zwykle atakują tych zdrowych, normalnych, np. jak tutaj za próbę przywrócenia normalności. Do kogo wolisz być zaliczany do ułomów czy zdrowych ludzi ? 

Strony

Skomentuj