Niebezpieczna pogoda nad Polską, trąby powietrzne i gwałtowne burze

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Od kilkunastu godzin Polska jest pod wpływem burzowej pogody. Dochodzi do licznych ulew, gradobić a w ekstremalnych sytuacjach również trąb powietrznych.

 

Front złej pogody przechodzi przez Polskę. W nabliższych godzinach praktycznie każda część naszego kraju może doświadczyć ekstremalnych zjawisk pogodowych. Zagrożą nam gradobicia, trąby powietrzne, oraz powalone w trakcie burz drzewa.

Efekty ulwy w Nowej Hucie - Źródło: twitter

W trakcie burz należy pozostawać w pomieszczeniach. Nigdy nie chować się pod drzewami, a na otwartym terenie raczej kucnąć i przeczekać niż ryzykować potencjalnie śmiertelne uderzenie pioruna.

Źródło: twitter

 Burza w okolicach Rybnika - Foto: ELF

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Młody

Bological Hazard in Poland on

Bological Hazard in Poland on Wednesday, 09 July, 2014 at 03:18 (03:18 AM) UTC.
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/index.php?pageid=event_desc&edis_id=BH-20140709-44467-POL
 
Geographic information
Continent: Europe
Country: Poland
County / State: Lublin Voivodeship
Area:
City: Lubelskie
Coordinate: N 51° 14.961, E 23° 6.068
 
auto translator http://www.bing.com/translator/?ref=MSTWidget
Polski
Choroba wąglik został zidentyfikowany w martwego konia na wschodzie Polski, w pobliżu granicy z Ukrainą, urzędowego lekarza weterynarii lokalnych powiedział agencji Reuters we wtorek. "Wąglika został zidentyfikowany w jednego konia, który zmarł. W stadzie są innym sześć klaczy. Oni mają kwarantannie. Oni nie wykazujących objawy, mają normalną temperaturę,"powiedział Janina Wojtas, powiat oficer weterynaryjnych w Polsce, Tomaszów Lubelski. Powiedziała, że władze regionalne były decydując się na skali ograniczeń w zakresie przemieszczania się zwierząt. Wąglika najczęściej zakaża wypas zwierząt i można przekazać do ludzi, albo przez bezpośredni kontakt z chorych zwierząt lub jedząc mięso z nich, co oznacza, że wybuch może wpłynąć na mięso kraju wywozu. Większość form choroby bakteryjne są śmiertelne, chociaż niektóre formy mogą być leczone antybiotykami. Władze weterynaryjne na Węgrzech powiedział w tym tygodniu, że znaleźli dwa przypadki wąglika u bydła, i jedna osoba otrzymała leczenie objawów. Bakterie wąglika mogą rozprzestrzeniać się przy studni skażone albo po powodzi lub długotrwałe susze. Ostatni przypadek wąglika zarejestrowane w Polsce sięga 2001, według organizacji paryskiej międzynarodowej zdrowia zwierząt OIE.
 
 

Portret użytkownika dzidzia

Tak, rzeczywiście, ten jakże

Tak, rzeczywiście, ten jakże fascynujący temat domagał się osobnego, nowego wpisu.
Jak to dobrze, że są znz, bo nie wiedziałabym, że są u mnie burze.
A te rady na wypadek burzy - bezcenne! Bez nich niechybnie zginęłąbym pod bezlitosnym ogniem pioruna.
Chciałoby się rzec - ŁO  K***!
 
 

Portret użytkownika dzidzia

Jaki portal, tacy czytelnicy,

Jaki portal, tacy czytelnicy, co widać dobitnie.
Nie wiem, co ty „masz”, w przedszkolu jesteś?
Ale ci podpowiem, że za kilka dni będzie się dziać coś równie niesamowitego – wyjdzie SŁOŃCE; nie zapomnij sprawdzić znz/prognozy pogody, żebyś wiedział, czy nic nie grozi twojej rodzinie w Polsce (przegrzanie to poważna sprawa).
Jeszcze ci zdradzę, że pewnie za niedługo znz zrelacjonują, że „amerykańscy naukowcy obliczyli, że czerwiec i lipiec były najgorętszymi miesiącami na Ziemi od 1500 r.”, więc przygotuj się z rodziną zawczasu na ten straszliwy kataklizm.

Portret użytkownika cogito 9

Dzidziu,skąd tyle złośliwości

Dzidziu,skąd tyle złośliwości w stosunku do innych użytkowników?Nie podoba Ci się portal,to nie zaglądaj tutaj i nie komentuj.Trochę zabawnie brzmi stwierdzenie"Jaki portal, tacy czytelnicy" bo też jesteś czytelniczką.Czy mamy rozumiec,że siebie też tak negatywnie oceniasz?

Jeśli nie trzymasz się swoich wartości podczas trudnych czasów, to nie są one wartościami, lecz hobby.

Portret użytkownika lolo

Pani @dzidziu. Dla osób

Pani @dzidziu.
Dla osób młodszych powiedzmy równolatków "naszych demokratycznych przemian" takie zaburzenia stają się normą. Dla osób bardziej obeznanych z czasami PRL-u zastanawiające są nie tyle takie zjawiska pogodowe, bo one zdarzały się zawsze ale ich intensywność i nasilenie. W każdym razie w maju miałem +50*C a całej zimy może było ze 2 tyg. w sumie. Kiedyś to nie było jednak normalne. Dzisiaj pewnie już tak.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj