Niebezpieczna choroba dziesiątkuje populacje pszczół w Szwecji

Kategorie: 

entnemdept.ufl.edu

W kilku miejscach w zachodniej Szwecji odkryto śmiertelną chorobę pszczół. Skłoniło to urzędników rolnictwa do wystosowania ostrzeżenia z powodu niepokojącej ilości przypadków wystąpienia choroby zakaźnej.

 

Liczba potomstwa pszczół poza Varberg w Halland została dotknięta przez zgnilcę amerykańską (AFB), uważana jest za jedną z najczęstszych i najbardziej szkodliwych chorób pszczół. Nie ma do tej pory na nią żadnego skutecznego lekarstwa a jej wystąpienie może powodować poważne szkody gospodarcze.

 

"Pszczelarze są zachęcani do przeglądnięcia uli i wyszukania oznak zarodników tak, aby zabezpieczyć potomstwo przed infekcją"

 

Choroba atakuje nowe larwy pszczół do trzech dni, od momentu, gdy zaraziły się spożywając zarodniki, które są obecne w żywności. Zarodniki kiełkują wewnątrz owadów i ostatecznie zabijają larwy, które mogą zawierać miliony nowych zarodników. Jedynym sposobem, aby zatrzymać szerzeniu się choroby jest spalenie uli, w których zostały odkryte.

 

"Zajęte jest wiele populacji wśród pasiek kilkuset większych pszczelarzy, istnieje ryzyko, że choroba rozprzestrzeni się" powiedział Gert Lagerstedt, pszczelarz i szef nadzoru pszczelarstwa.

 

Jeśli choroba zostanie wykryta, pszczelarze są zobowiązani do złożenia sprawozdania do powiatowego urzędu rolnictwa, a następnie zniszczyć populację.

 

Rosną obawy, że choroba może rozprzestrzenić się poza najbardziej nią doświadczone regiony.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Andrzej1

chciałbym aby pszczoły

chciałbym aby pszczoły dowiedziały się, że sprawcą ich chorób jest MONSATO i chciałbym aby tych : prezesów, udziałowców i naukowców obsiadły i tak dotkliwie pożądliły, aby nie mogli przez tydzień się ruszać, a potem kolejna dawka... i tak długo aż by zamknęli tą wytwórnie śmierci..

Portret użytkownika Roni Tornado

Sul893, masz rację. Kasia

Sul893, masz rację.Kasia bladzia, jesteś egoistką, martwisz się wyłącznie o swój zadek ! Każde pojedyńcze życie jest bezcenne. Skoro chcesz decydować o tym żeby poświęcać kilka osobników na rzecz ogółu to jesteś potworem.Najlepiej by było Ciebie zabić, żebyś zobaczyła jak to fajnie jak inni za Ciebie decydują o Twoim życiu.

Portret użytkownika kasia_bladzia

tak jestem egoistka bo nie

tak jestem egoistka bo nie chce żeby zaczeło się masowe wymieranie.jak nie ma innego lekarstwa.  skoro kilkaset zabitych pszczół może uratować ich tysiące. i gdzie tu egoizm??egoizmem bylo by tego nie zrobic. w naturze jest normalne pozbywanie się słabszego osobnika.Może jestem potworem, ale realnym

Portret użytkownika kasia_bladzia

a co lepiej żeby zarazily

a co lepiej żeby zarazily inne i zdechły wszystkie??nie oplaca?jak zdechnie ostatnia pszczoła to na ziemi pozostaną nam ok 3 lata zycia wiec to rzeczywiscie nieoplacalny interes.Sul893 może powinnaś/es sam usiąśc w laboratorium zobaczyć jakie to wszystko proste pzdrps...a z hivem to nie glupi pomysl

Portret użytkownika Sul893

Najlepiej spalić, przecież to

Najlepiej spalić, przecież to tylko pszczoły;/ W laboratoriach tworzy się superbakterie, zamiast lekarstw;/ Przecież musi być jakiś inny sposób, albo za mało czasu poświęclili na badania, albo sie to komuś nie opłaca;/ Szlag mnie trafia jak czytam o masowych eksterminacjach zwierząt tylko dlatego, że są chore;/ Za niedługo będziemy bomby zrzucać na Afrykę, przecież tam ludzie na hiva chorują i też zarażają...

Portret użytkownika Wojox

Powiedział to Albert

Powiedział to Albert Einstein. Ale na dolegliwości jest lekarstwo. To Słońce. Trzeba kiedy tylko możemy wystawić się na promienie.Słońce jest zakrywane przez opryski, które takze żabijają owady...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj