Niebezpieczna asteroida zbliży się 21 marca 2014

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kolejne ciało niebieskie może zagrozić naszej planecie. Niebezpieczeństwo stwarza asteroida znana, jako 2003 QQ7. Pisaliśmy o nim już kilkakrotnie, ponieważ asteroida ta została pierwotnie sklasyfikowana, jako potencjalnie niebezpieczna. Potem ryzyko rzekomo ustało, ale wciąż pojawiają się nowe doniesienia, że obiekt ten jednak zbyt pochopnie zdjęto z listy potencjalnie niebezpiecznych.

 

Asteroida 2003 QQ47 została odkryta w ramach badania nieba finansowanego przez NASA i siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Sklasyfikowano ją jako 1 na skali Torino, określającej prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię. Naukowcy uspokajają, że nadal jest to jak 1 do 909 tysięcy, że do tragicznego zderzenia dojdzie.

 

Nie jest jednak tak różowo, bo orbita tej asteroidy została obliczona po zaledwie 51 obserwacjach astronomicznych dokonanych w odstępie 7 dni, a to zdecydowanie za mało, żeby mówić o jakiejkolwiek pewności, co do przyszłych zdarzeń. Konieczne jest zatem znaczne zwiększenie liczby udanych obserwacji zakończonych skutecznym pozycjonowaniem 2003 QQ47, co pozwoli poprawić predykcję trajektorii w przyszłości.

 

Smaczku dodają plotki z Rosji, z których wynikało, że może nam grozić jakiś upadek asteroidu. Podobno rosyjskie MON ostrzegało w tej kwestii Stany Zjednoczone. Wywołało to spore poruszenie w światowej blogosferze i długo czekano, aż ktoś to zdementuje, ale jakoś do dzisiaj to nie nastąpiło. Może uznano, że spadnięcie asteroidy do Atlantyku to absurd i nic takiego, zwłaszcza, że kilkumetrowy obiekt rzeczywiście kilka dni temu spadł do Atlantyku, więc może to rzeczywiście normalka.

 

Źródłem apokaliptycznej plotki z Rosji mogła być tamtejsza armia. Podobno po Czelabińsku uruchamiane są specjalne scenariusze treningowe dla wojsk rakietowych, z których jeden przywidywał upadek asteroidy na Północnym Atlantyku. Trudno się dziwić, że Rosjanie ćwiczą, to jest przecież największy kraj świata, więc też i największe jest  prawdopodobieństwo, że zostanie trafiony. Zresztą zostali już trafieni w ciągu ostatnich ponad stu lat dwukrotnie, bo oprócz Czelabińska liczy się też Tunguska.

 

Data ewentualnego przejścia, lub zderzenia tej 1,2 kilometrowej asteroidy to 21 marca 2014 roku. Jeśli doszłoby do upadku czegoś takiego na Atlantyku, to z pewnością byłaby to katastrofa na skalę globalną. Po czymś takim może powstać prawdziwy Nowy Porządek Świata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zielu

Nic nam nie grozi... czuwają

Nic nam nie grozi... czuwają nad nami kosmici, wkoncu jestesmy dziecmi ich bioinzynierii genetycznej. przykład Czelabinsk! powiedzieli w Tv ze spadla tylko jedna asteroida a tak naprawde na calym swiecie spadło kilka fragmentow, przeciez w kierunku naszej Ziemi leciala tylko jedna?. w Niezalezna.Tv przedstawili kilka faktow dowodzocych tego ze ktos lub cos rozbilo ta asteroide na kilka fragmentow zanim wpadła do ziemskiej amtosfery. nie sadze aby to byli tempaki z NASA, polecam poczytać o Starożytnych Kosmitach dowiecie sie z tamtąd z kąd tak naprawde pochodzimy Smile

"Antysemitą nie jest ten kto nie lubi żydów, lecz ten kogo nie lubią żydzi"

Portret użytkownika koszerr umysłów

Do ostatniej chwili mieli

Do ostatniej chwili mieli nadzieję, że zmieni kierunek bo rozbicie wiązało się z ujawnieniem, którego elitarni specjaliści zapewne są świadomi.

Mógł to być też pokaz wyreżyserowany dla nas w sensie uświadomienia jak kruchy jest nasz los i skąd dobiega prawdziwe zagrożenie.

To dość niesamowite, że tak groźny obiekt upadł na pustkach, a nie w centrum Moskwy czy Paryża. Od razu przypomina się Tunguska zresztą...

Jednym słowem to się działo i wydarzy się znowu. Nic dziwnego, że dinozaury wyginęły w trakcie obiadu bo taki konkretny impakt musiał dosłownie wysadzić w powietrze całą powierzchnię globu (w sensie wulkanów które lawinowo wybuchły).

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Wygląda na to że to zwykły

Wygląda na to że to zwykły pokaz. Taki teatr 5D dla mieszkańców ziemi. Obok strachu przed "Terrorystami" i "globalnym ociepleniem" trzeba jeszcze dodać strach przed upadkiem asteroidy. To chyba dla nich nie trudne, ściągnąć kawałek skały swoim tr-3b wrzucić do atmosfery i jakimś obiektem strącić asterodide w ostatiej chwili, by nie rozyebała czelabińska.
Nawet nie wiecie ile począwszy od 11/9 po czelabińsk, wydarzeń to wyreżyserowane spektakle..
 

 

Portret użytkownika lol-ek

Kto za końcem świata ten na

Kto za końcem świata ten na prowo kto nie ten na lewo Biggrin
Ci po prawej zbiórka na dachu 30piętrowca za 2 dni w centrum Wawy (nigdy tam nie byłem i może nie być takiego ) i na jeden skaczecie JAK WAM TAK ŹLE. "O jak Fajnie będzie jak pieprznie" ----- ;/. 
Co wy macie w tych główkach, co wy myślicie że co Rambo jesteście i będziecie ocalać poapokaliptyczny świat ?????? Większość z was nie będzie w stanie ruszyć się z przed klawiatury. 
Ten świat czeka APOKALIPSA ale ze strony takich ludzi jak WY 
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale "myśl człowieku myśl". 
Moderatorze jeśli uważasz wpis za zbyt wugarny lub urażający innych może zostać usunięty.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Zastanawia mnie zbieżność dat

Zastanawia mnie zbieżność dat 21.12.2012 i 21.03.2014. Kompletny przypadek? Czy może to nasz kalendarz jest zmanipulowany i przesunięty o pewną ilość dni?

Dodam, że już w 2012 krążyły takie informacje, że kataklizm czeka nas w marcu 2014. Poszukajcie w necie bo to daje do myślenia.

Portret użytkownika olo manolo

Czy moglbys cos wiecej na

Czy moglbys cos wiecej na temat manipulacji kalendarzem?

Jak to zostalo zrobione i dlaczego?

Czy przesuwano wszystkie kalendarze na swiecie, czy tylko te z danego roku? Czy polegalo to na ciaglym przesuwaniu danego egzemplarza przez kilka dni, czy przesuwanie nie musialo byc ciagle, tylko przesuwajacy mogl sobie zrobic przerwe - np. na obiad?

Czy ta operacja byla tajna i jakie srodki zastosowano -podejrzewam ze musiano uspic swiadkow na kilka dni? Jak rozwiazano kwestie podwojnych swiadkow - ktos przeciez mogl byc uspiony dwa razy, chyba ze przesuwano kalendarze jednoczesnie?

Nurtuja mnie te i wiele innych pytan, z gory dziekuje za odpowiedz.

Strony

Skomentuj