Niebezpieczna asteroida wyminęła wczoraj Ziemię. To jeden z najbliższych przelotów tego roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2022 DM4 przeleciała wczoraj obok Ziemi w odległości 258 800 km. Jest to już 28 znana asteroida w tym roku, która znalazła się bliżej Ziemi niż Księżyc.

2022 DM4 zaobserwowany został po raz pierwszy w Pan-STARRS 2, Haleakala na Hawajach. Zespół astronomów dostrzegł ten obiekt 28 lutego, a więc na dwa dni przed jego najbliższym podejściem do Ziemi. Obiekt należy do grupy asteroid Apollo i ma szacowaną średnicę od 3,8 a 8,4 m.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Melo

Mati, daj sobie spokój z

Mati, daj sobie spokój z historyjkami o fruwających kamieniach z kosmosu. Walnie to walnie, nie walnie to nie walnie. Nie mamy szans nigdzie zwiać wrazie gdyby to była w ogóle prawda. ZnZ robi się takim podrzędnym tabloidem, cel : zastraszyć i utrzymywać w strachu.

Portret użytkownika Superb

I piszecie o tej astereoidzie

I piszecie o tej astereoidzie już po fakcie ? piszcie o takich które mają walnąć za wczasu a nie po fakcie bo co nas to obchodzi że se przeleciała ? milion dziennie przelatuje i nikt nie robi afery ale ZNZ robi i to po fakcie.

Skomentuj