Nie wiadomo, co będzie dalej, bo Holandia planuje zamknąć największe złoże gazowe w Europie

Kategorie: 

Źródło: tg

Ze względów bezpieczeństwa Holandia planuje w tym roku zamknąć największe złoże gazu w Europie, donosi Financial Times.

 

Gazeta, powołując się na urzędników, twierdzi, że holenderski rząd planuje zamknąć niebezpieczne sejsmicznie pole gazowe w Groningen przed 1 października, ale upewnia się, że po zakończeniu zimy w Europie będzie wystarczająco dużo gazu.

 

Według holenderskiego ministra górnictwa Hansa Wilbrifa, jeśli zajdzie taka potrzeba, gaz będzie można wydobywać w Groningen do października 2024 roku.

 

Złoże gazowe, położone w północno-wschodnim regionie Holandii, w pobliżu granicy z Niemcami, wytwarza jedynie ułamek swojego potencjału. Jednak produkcja była kontynuowana, ponieważ zeszłego lata rząd był pod presją znacznego niedoboru gazu w Europie spowodowanego rosyjską inwazją na Ukrainę.

 

Od 1963 roku złoże w Groningen jest głównym dostawcą gazu do Europy. Nawet po pół wieku w rezerwie wciąż znajduje się około 450 miliardów metrów sześciennych gazu o wartości około biliona dolarów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj