Nie Rosja, a terroryści zniszczyli konwój ONZ w Syrii

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Atak na ONZ-owski konwój humanitarny posłużył do kolejnych oskarżeń przeciwko Syrii i Rosji. Cały zachodni świat jest oburzony i z łatwością wskazał na sprawcę tej agresji, powołując się jedynie na wypowiedzi terrorystów. Nie przedstawiono jak dotąd żadnego dowodu, który pogrążałby Syrię i Rosję. Wszystkie oskarżenia to jedynie słowa bez pokrycia.

 

Stany Zjednoczone cały czas ogłaszają, że sprawcą ataku "najprawdopodobniej" jest znienawidzony Assad i/lub Rosja. Stwierdzono, że w tym czasie nad Aleppo krążyły rosyjskie samoloty bojowe. Co prawda nikt nie potwierdza, czy te samoloty rzeczywiście zbombardowały ciężarówki, należące do ONZu i Syryjskiego Czerwonego Krzyża, czy też wykonywały rutynowe naloty na terrorystów.

 

Rosja powiadomiła, że ani syryjskie, ani rosyjskie lotnictwo nie przeprowadziło tego ataku. Co więcej, generał-major Igor Konaszenkow powiadomił, że drony wyposażone w kamery pilnie obserwowały konwój, który przemieszczał się przez terytoria należące do tzw. opozycji, która de facto współpracuje z radykalnymi islamistami. Namierzono wtedy pojazd bojowników, który poruszał się tuż przy ciężarówkach.

Konaszenkow powiedział, że gdy cała pomoc humanitarna została już dostarczona, drony przestały monitorować konwój. Od tego czasu tylko "opozycja" i terroryści znali dokładną lokalizację ciężarówek. Analizy nagrań wideo, przesyłane przez tzw. aktywistów wykazały, że atak nie mógł zostać przeprowadzony z powietrza, gdyż w okolicy nie ma ani jednej dziury, które powstają zwykle w momencie nalotów, zaś uszkodzenia pojazdów wskazują raczej na podpalenie. Rosyjski generał-major dodał, że atak na konwój zbiegał się w czasie z wielką ofensywą terrorystów w Aleppo.

Co ciekawe, ONZ niespodziewanie zmieniła swoją retorykę w tej sprawie. Rzecznik ds. humanitarnych Jens Laerke powiedział, że organizacja nie jest w stanie ustalić, czy konwój został zniszczony w wyniku nalotów. Ma to oczywiście kluczowe znaczenie, gdyż strefa powietrzna jest kontrolowana tylko przez Rosję i Syrię, zaś terytorium należy przecież do szeroko rozumianej opozycji z terrorystami na czele.

 

Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że konwój był eskortowany przez terrorystów a gdy część ładunku została dostarczona, postanowiono podpalić pojazdy, zabić pracowników humanitarnych i ogłosić, że w powietrzu latają samoloty. Wiemy przecież, że porozumienie USA-Rosja-Syria nie jest na rękę islamistom - ich głównym zadaniem jest obalenie Assada, przejęcie władzy w kraju i wprowadzenie prawa szariatu na wzór Arabii Saudyjskiej. Na efekty tych działań nie trzeba było długo czekać. Stany Zjednoczone niemal natychmiast zerwały porozumiene z Rosją, które zakładało oddzielenie "umiarkowanej rebelii" od terrorystów z Frontu al-Nusra i zniszczenie tych drugich.

 

W tym przypadku ewidentnie widać sojusz Amerykanów z uzbrojonymi przez nich obcinaczami głów. USA, na potwierdzenie swoich oskarżeń, mają jedynie słowa terrorystów. Lecz "oficjalna" wersja, według której to Assad i Putin rzekomo zbombardowali konwój, mimo wszystko krąży po niemal wszystkich światowych mediach i jest przedstawiana jako prawdziwa - mimo braku dowodów.

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=88558

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-language-idUSKCN11Q2BH?mod=related&...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pietia

Ciekawe, że ten konwój

Ciekawe, że ten konwój zbombardowano kilka dni po tym jak amerykanie zabili kilkudzięsięciu żołnierzy syryjskich. Przez chwilę było o tym głośno w serwisach informacyjnych a teraz już nikt o tym nie wspomina bo jest "ciekawszy" i bardziej bulwersujący temat...

Portret użytkownika MiterMann

wtedy kiedy amerykanie wiedza

wtedy kiedy amerykanie wiedza kto cos zrobil, sami są inicjatorami owego faktu..... nic nowego....stare jak swiat i nudne jak terroryzm.... zasiany w plebejskich glowach.... medialne centrum propagandy pt. dupaHD wpoi wam wszystko od papki po demokracje w imie wojny aby lud wierzyl w to ze kazdy wystrzal z jego strony jest w imie pokoju i wolnosci.... ale to nie tylko usa... tak robia wszelakie mini imperia tonace w dlugach dla zysku z wojny.... bo kto napada biedne kraje niemające demokracji ? kiedy my mamy obecnie rzad ktory mowcie co chcecie ale dziala w prawidlowy sposob korzystniea dla obywatela.... slyszymy ze u nas demokracja ma grype... unia sie martwi bo mećka wschodu europy zamienia sie w byka i tak w kolo macieju troche prochu troche kleju tak czy owak dlugi rosna a bogaca sie kooooooorpoooracje.... kto ma racje ?

Portret użytkownika U_P_Adlina

PISuary działają w sposób

PISuary działają w sposób korzystny dla obywatela??........Popieranie nazizmu i banderyzmu i wspieranie polskiego śmiertelnego wroga trudno nazywać polityka korzystną dla obywatela!!.......Popieranie ewentualnego przyjęcia TTIP, żywności GMO to też chyba nie jest zbyt przyjazne dla obywatela!!..........Może myślisz o 500+?............To wszystko z kolejnych kredytów, które przyśpieszą tylko bankructwo kraju!!..........Oczywiście wolę PISuarów od POjebów, ale jedni i drudzy są anty-polscy, tylko jedni są po prostu anty-polscy, a drudzy ultra anty-polscy !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj