Nie Krzysztof Kolumb a Polinezyjczycy jako pierwsi odkryli Amerykę

Image

Źródło: pixabay.com

Naukowcy znaleźli przekonujące dowody na kontakty między Indianami i Polinezyjczykami. Okazało się, że miałyu one miejsce kilka wieków przed "odkryciem" Ameryki przez Krzysztofa Kolumba.





Naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu Stanforda przeprowadzili przekonujące badanie genetyczne, które potwierdza fakt głębokiej osobistej komunikacji między rdzennymi Amerykanami ze współczesnego regionu Kolumbii a Polinezyjczykami z wysp na Oceanie Spokojnym. Dowody, które kończą wiele lat kontrowersji wśród historyków i archeologów opublikowano w czasopiśmie Nature.

 

Zespół naukowców pod kierunkiem dr Alexandra Ioannidisa z Stanford udał się do Kolumbii, a następnie do Polinezji Francuskiej, aby znaleźć rdzenną populację i pobrać próbki materiału genetycznego. Naukowcy mieli nadzieję znaleźć wspólne segmenty DNA, wskazujące na bliski kontakt między ludźmi w odległej przeszłości. Przed pobraniem próbek naukowcy wyjaśnili cel badań Indianom i Polinezyjczykom, docenili ich zainteresowanie udziałem i czekali na zgodę. Następnie zespół pobrał próbki śliny od 807 uczestników z 17 wysp polinezyjskich i 15 grup indiańskich wzdłuż wybrzeża Pacyfiku obu Ameryk, od Meksyku po Chile.

 

Okazało się, że znaleziono segmenty genotypu pochodzenia indiańskiego o identycznym pochodzeniu i to na kilku wyspach polinezyjskich. Oznacza to, że Polinezyjczycy i rdzenni Amerykanie w pewnym momencie historii spotkali się i zbliżyli tak blisko, że urodziły się dzieci z indyjskim i polinezyjskim DNA. Analiza statystyczna potwierdziła, że ​​spotkanie odbyło się w przybliżeniu w XII-XIII wieku. Oficjalnie Ameryka została odkryta przez Europejczyków w XV wieku, a Francja skolonizowała Polinezję dopiero w XIX wieku.

 

Naukowcy uważają, że Polinezyjczycy dotarli na teren obecnej Kolumbii i zaprzyjaźnili się z miejscową ludnością. Odwrotna hipoteza jest taka, że Indianie zgubili się w oceanie i utknęli na wyspach polinezyjskich, gdzie zostawili swoje geny, ale genetycy uważają ją za mniej prawdopodobną.

 

 

0
Brak ocen

O wyprawie KON TIKI to nałukofcy pewnie nie słyszeli. Wspiera to pomysł tej wyprawy.

0
0

oho znowu afroamerykańscy naukowcy napięli żyłki na czole i dokonali przełomowego odkrycia... wydali miliony na "badania", wytworzyli tony makulatury pseudonaukowej przepełnej typowego dla nich poprawnego politycznie bełkotu z rodzaju :"głębokiej osobistej komunikacji między rdzennymi Amerykanami ze współczesnego regionu Kolumbii a Polinezyjczykami z wysp na Oceanie Spokojnym" zamiast powiedzieć po ludzku po prostu że starożytna surferka dała dupy Indianinu - koleś kiedy ogłuszył ją tomahawkiem jak zbierała muszle nie spodziewał się że trafi na łamy afrykańskiej pseudonauki no ale stało się...

0
0