Nie dla psa kiełbasa. Tajemnice aneksu ds. likwidacji WSI wciąż niedostępne dla zwykłych ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jest taki dokument, który przez kilka ostatnich lat rozpalał umysły licznych komentatorów politycznych. Chodzi o tak zwany aneks do raportu o likwidacji WSI. Jest to dokument przygotowany przez obecnego ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, jeszcze podczas ostatnich dwuletnich rządów PiS w latach 2005-2007. Od chwili powstania pozostaje utajniony i chyba tak pozostanie na stałe, bo Naczelnik Państwa, Jarosław Kaczyński stwierdził niedawno, że przeczytał go i jego zdaniem lepiej aby go nie publikować.

 

Aneks jako pierwszy utajnił ś.p. prezydent Lech Kaczyński i taki stan prawny trwa to do dzisiaj. Snują się też kolejne domysły co do tego jaka to treść spowodowała tak trwałe jego utajnienie. 

Wojskowe Służby Informacyjne są obwiniane za większość afer w Polsce po 1989 r. Zdaniem licznych ekspertów, służby te rozrosły się i stały mafią nad  mafiami. Pracujący w nich oficerowie nigdy nie zostali w odpowiedni sposób zweryfikowani, a zyskali wręcz nieograniczoną władzę.

Minister Antoni Macierewicz - źródło: 123rf.com

To dlatego właśnie podczas poprzednich rządów PiS w latach 2005-2007, Antoniemu Macierewiczowi, jeszcze jako wiceministrowi obrony narodowej, powierzono funkcję likwidatora WSI. Ta słynna likwidacja do dzisiaj jest przedmiotem sporu politycznego. Jedni twierdzą, że Macierewicz zniszczył polski wywiad, a drudzy, że wyczyścił stajnię Augiasza.

 

Skutkiem tego czyszczenia było stworzenie dokumentu opisującego patologie w tej służbie, znanego jako Raport z likwidacji WSI. Jednak oprócz dokumentu głównego pojawił się też aneks, który rzekomo zawiera jeszcze bardziej sensacyjne informacje. Najwyraźniej są one w jaki sposób szkodliwe dla poprzedniej i obecnej partii rządzącej, bo utajnienie trwa.

 

Można było mieć nadzieję, że słynny "Aneks" zostanie opublikowany, gdy prezydentem został Andrzej Duda ale nic takiego się nie stało, a wręcz przeciwnie, słychać oficjalne deklarację, że jego utajnienie jest potrzebne i mówi tak nie tylko prezydent Duda, ale sam Naczelnik Państwa, Jarosław Kaczyński.

Prezydent Andrzej Duda - źródło: 123rf.com

Szef partii rządzącej przyznał, że czytał tajny aneks do raportu o likwidacji WSI i jego zdaniem rzeczywiście powinien być nadal utajniony. Poseł Paweł Kukiz z klubu parlamentarnego Kukiz15, zapytał oficjalnie na jakiej podstawie dokument ten udostępniono panu Jarosławowi Kaczyńskiemu i zażądał aby jemu również go przedstawiono do przeczytania.

 

Co ciekawe publikacji aneksu domaga się także obecny szef MON Antoni Macierewicz, czyli jego twórca. Wygląda więc na to, że brak zgody na to ze strony Pałacu Prezydenckiego i wsparcie tej decyzji przez Jarosława Kaczyńskiego dowodzi, iż w aneksie znajdują się treści  szkodliwe dla pewnych grup interesu z obecnej partii rządzącej. Teraz słynny aneks stanowi już po prostu tylko metodę walki politycznej. Dzień kiedy społeczeństwo dowie się o co w tym chodzi w końcu nadejdzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

Niemal magiczna już formuła:

Niemal magiczna już formuła: Bezpieczeństwo Narodowe. Wszystkie agencje wywiadowcze CIA, Mossad czy FSB współpracują z najpoteżniejszą organizacją wywiadowczą na Ziemi czyli z Kościołem Rzymsko-Katolickim. Kościół w Polsce gwałci dzieci, kradie i się modli, a służby z ABW i SKW na czele mogą liczyć na pomoc, oczywiście nie za darmo. Tak wygląda m.in wasze parszywe bezpieczeństwo narodowe i cały ten aneks do raportu WSI. 

Portret użytkownika Taki

Zbliza sie moment PRAWDY..czy

Zbliza sie moment PRAWDY..czy POLACY odrobili....lekcje Historii....

Nastepne WYBORY....WSZYSTKIE Partie gdzie sa ZYDZI...Nie wybieramy...Bardzo Proste a mimo TEGO Takie trudne do realizacji ....DLACZEGO...Bo wszystkie Media sa w Rekach TYCH Co pociagaja za Sznurki....dla zwyklego Kowalskiego..to teoria Spiskowa....Ale Mlodzi Polacy zaczynaja widziec jak to dziala..???

Wybrac TYLKO Polakow zadnych ..zydow...lub podobnych..ktorzy mowia po Polsku...

PAD stracil u mnie Wszystko...to Smierdzi ...pejsami czym dluzej trwa jego Kadencja....i coraz Nowe Nowinki Wychodze na JAW.

Teraz jego zachowanie widac jak na dloni....To zydowskie SCIERWO bedzie JESZCZE bruzdzilo ..trzy dlugie Lata!!!!!!

patrzcie mu na rece....Co robi ten pacholek...moze znowu jedzie na pustynie bic glowa w mor ...chyba Chinski..??? a moze to nie ten ....Geografia sie klania!!!!

Pozostali w Rzadzie to TYLKO..pacynki...robia Co im Karza.

Nadzieja TYLKO w Mlodych ktorzy nie maja zrytego mozgu....Propagana.

Portret użytkownika 3plabc

p { margin-bottom: 0.25cm;

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%;

A który kraj na świecie ujawnia publicznie dane o służbach specjalnych i ich powiązaniach jeśli nie chce ich kompletnej likwidacji i tworzenia op podstaw co z reguły trwa dziesięciolecia pomijając zdobywanie kontaktów. Wywiad, mafia, polityka zawsze się przenikały... to jest właśnie środowisko działania tajnych służb.

Portret użytkownika Amare_Deus

Lepiej niech tego nie

Lepiej niech tego nie ujawniają. Bo co to da? oPOzycja powie ze to ściema a media tak przerobią sprawe ze wiekszość ludzi po tygodniu nie bedzie chciało o tym słyszeć. Tylko paru inteligentniejszym jednoską zjeżą sie włosy. Najlepiej jak przestaniemy nazywać sie Polakami bo tylko hańbimy pamięć o WIELKIEJ POLSCE. A gadanie o Bogu i przyjściu zbawiciela jest śmieszne. Nikt nam nie pomoże jeśli sami bedziemy tylko gdybać i marzyć. Bo rzeczą ludzką jest walczyć a Boską dać zwyciestwo (czy jakoś tak) Smile

Portret użytkownika rotor

Aaa i jescze cos o aferach.

Aaa i jescze cos o aferach. To co trabia w mediach, to jest tylko roz/g'rywka dla gawiedzi. Miliardy plyna w zdluz i w szerz, pierwsza z brzegu zbrojeniowka. Ale czas zabrac sie za pociagajacych za sznurki.  Pierwszy z brzego niejaki dwojga imion bielecki. Przewija sie prawie wszedzie w poczcie aferalow odpowiedzialnch za decyzje. Nikt go nie tyka,niezniszczalny, nizatapialny, a juz tylko za  pko powinien siedziec. A tego idzie w setki, jak nie tysiace. Szara eminencja sceny. Suchocka itd....

PS  Ta od pociagow i metra w glab to maly pikus.

Portret użytkownika max baranek

To portal dla znajomych

To portal dla znajomych dygnitaży szowinistycznej ucierki bez demokratycznej szansy na naturalnei -nieobojetną przyszlosc??? Co kieruje niemoznoscia oceny ....a do tego kreacji oceny? Oj,Aj waj<oj bedzie bolalo juz niedlugo...za te miliony co nie zginely za te obozy co nie smiercia smierdzialy....Za kazde oszustwo...i jest na to sposob bo kompeltnei nei nacjonalistycznie....polak sie obudził

Portret użytkownika euklides

Tutaj chodzi o to, że

Tutaj chodzi o to, że Jareczek tak stawiając sprawę może szantażowac tych co są w aneksie. Aneks powstał po to żeby utrzymać swoją pozycję przy korycie. Zadanie Macierewicza to budowanie napięcia, a zadanie Jarka to rozgrywanie partii. Cały ten raport to tylko magdalenkowa gra w "tysiąca" i dla nas kompletnie nic z tego nie wynika.

Strony

Skomentuj