Neuralink szykuje się do testowania implantów mózgowych u ludzi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przyćmiony innymi ambicjami Elona Muska, Neuralink ma nadzieję na uzyskanie zgody amerykańskich organów regulacyjnych na testowanie swoich implantów mózgowych na ludziach. Takie urządzenie pozwoliłoby badanym dosłownie sterować komputerem za pomocą umysłów, a ostatnio okazało się, że firma już szuka partnera wśród amerykańskich ośrodków neurochirurgicznych.

 

 

Neuralink rozwija „interfejs neuronowy” od 2016 roku i już z różnym powodzeniem testował prototypy implantów na świniach i małpach. Eksperymentom tym towarzyszyła seria skandali związanych zarówno z oskarżeniami o nieludzkie traktowanie zwierząt, jak i naruszeniami w zakresie transportu materiałów biologicznych. Federalne dochodzenia w tych sprawach przeciwko Neuralink nie zostały jeszcze zakończone. Na początku zeszłego roku Neuralink został odrzucony jako kandydat do badań na ludziach.

 

Firma nie poddawała się i kontynuowała prace nad eliminacją komentarzy krytyków. Według Reutera, powołując się na poinformowane źródła, Neuralink próbował już negocjować z wiodącym ośrodkiem neurochirurgicznym w Arizonie, aby w przyszłości przetestować swoje implanty mózgowe na ludzkich ochotnikach. To nie jedyne centrum medyczne, do którego zgłosił się Neuralink, w związku z czym jest zbyt wcześnie, by mówić o tym, z kim ostatecznie firma będzie gotowa współpracować. Przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron odmówili komentarza agencji Reuters.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Liturgia Majów 

Liturgia Majów 

Skrzypek na dachu  powiedział 

czy Putin  zyje  ??    

Obłęd  jakiś   zapanował we twej gufce Moshe   , jestes tak przygłupi ze  nawet nie śmieszny  , dlaczego  nie napiszesz że  Elvis  i Jezus wciąż   zyją ?  nikt ci nie zabroni przecież a my będziemy mieli ubaw po pachy .

Zniesienie celibatu  to prawdziwy  cel ataków na JotPe dwójkę -  JP drugi  to  kłamca  powołany na swój   tron  w czasach gdy was katoli nalezało wpuścić w  maliny   co powiodło się w stu procentach  ..... wszak wszyscy widzą   jak  kraj   głupich katoli  niedzielnych   dopuscił do tego  że  czarna anarchia do spuły z  szydem  rządzi   tym bolesnym  padołem 

Post wylądował  nie tam gdzie miał i jest odpowiedzią  dla tego matoła debila niedouczonego  magistra  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

"których nikt – w tym nawet

"których nikt – w tym nawet ich twórcy – nie potrafi zrozumieć, przewidzieć, czy porządnie kontrolować"

Czyli mamy już czas samoświadomości SI? Moim zdaniem jest to blef, twórcy tego by do tego nie dopuścili, tylne wejścia mają opracowane od powstania Windowsa. 

Widzę to tak, że jakieś działania zostaną zrzucone na SI. Z terytorium Hameryki zostaną odpalone rakiety atomowe na Rosję, ale to nie zrobił Bidet z walizeczką z czerwonym guziczkiem trzymając ją kurczowo na wózku inwalidzkim, zarazem sraj.c w pieluchę, ale to zrobiła SI, która wymknęła się spod kontroli. 

To już nie będzie wina władz i nieudolnych polityków, znaleźli sobie psa do bicia, za którego atrapą będą robili co chcą.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika jony V

Ty lepiej spójrz jakie

Ty lepiej spójrz jakie wypowiedzi ta sztuczna inteligencja udziela. To jest inteligentniejsze od nie jednego oglądacza TV.

To już się samo uczy, tego nie idzie kontrolować. A wnioski wysuwa zawsze poprawne i uporządkowane ponieważ programy  samo uczące tylko tak działają. Bo inaczej by nie działały. Bo wszystko jest oparta na matematyce czyli logice.

Portret użytkownika oswiecony77

to nie jest ludzka

to nie jest ludzka technologia Jest teraz przebudzenie swiadomosci co zreszta widac [upadajacy system polityczno finansowo religijny] Kto wezmnie takie elektroniczne gowna na swoje cialo Umrze nie tylko cialo lecz dusza tez

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika konrad trojak

Wszędzie widzisz djabła , a

Wszędzie widzisz djabła , a to po prostu postęp .Tacy jak ty w średniowieczu zabranali pionierom medycyny kroic trupa bo zmarły nipudzie do niba .Najlepiej wywal swojego ajfona za okno bo w nim też siedzi diabeł i lecz się u znachorki a nie u specjalisty na schizofrenie .

Portret użytkownika oswiecony77

sluchaj glupku ile zyjesz na

sluchaj glupku ile zyjesz na tym swiecie ??? srednio w polsce 60 lat Jestes niesmiertelny ???diabel hehe No widzisz caly ten system do niego nalezy Wszyscy mu sie klaniacie posrednio lub bezposrednio Zdecydowanie was nienawidzi I wcale mu sie nie dziwie Wiekszosc z was to glupcy 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika konrad trojak

Przepraszam cię bo zle

Przepraszam cię bo zle zaczelismy.Obazilem cie i zaatakowałem ,a nie tak sie dyskusje prowadzi .Rozumie twoje argumenty  ale od wieków ludzie mają takiesame obawy co do postępu .Boimy się go bo go nierozumiemy ,Człowiek od zarania wików boi się niezrozumiłych materji i ich demonizowania , My słowianie w tym przodowaliśmy .Dlatego postęp technologicznu u nas lezy na kolanach a powinniśmy być tytanami postępu .To mi się marzy ,Dlatego zamiast merytorycznej duskusji zaatakowłem twoje argumenty .Ja też jak ty widzę dobro i zło ale nieraz trzeba wziąść do ręki broń wroga żeby z nim walczyć jak to robili polsy powstańcy walcząc  bronią zdobyczną od niemców .W tym samym czasie polacy mieli szabelki jak donkichot z manczy .

Portret użytkownika Kwazar

Z tym ogólnym poziomem

Z tym ogólnym poziomem inteligencji u ludzi i tak już nie jest nalepiej,  i ten poziom ciągle spada, a tu jeszcze ten Muwsgk, chce do tego KREMATORIUM POPIOŁÓW swoje PLASTIKOWE odpady dorzucić.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj