Nestle przyznaje się do wytwarzania niezdrowej żywności

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeden z największych światowych producentów żywności, szwajcarska firma Nestle, przyznała, że większość jej produktów nie spełnia ogólnie przyjętej definicji zdrowego odżywiania. Oświadczenie to wydano w wewnętrznej prezentacji firmy, a jego fragmenty cytuje Financial Times (FT).

 

Gazeta wyjaśnia, że taka wiadomość została rozpowszechniona wśród najwyższego kierownictwa Nestlé na początku roku. Dokument w szczególności mówi, że tylko 37 procent markowych produktów przekracza ocenę 3,5 punktu według australijskiego systemu zdrowej żywności. Ten pięciopunktowy system jest używany do badań na całym świecie. Nestlé wskazało, że 3,5 punktu w tym systemie to próg, po przekroczeniu którego żywność jest uważana za zdrową.

 

Jednak niektóre produkty nie uzyskały wymaganej oceny. Tym samym 96 proc. towarów w segmencie kawy i napojów uznano za niezdrowe, a 99 proc. w segmencie słodyczy i lodów. Nie ma dostępnych danych na temat żywności dla niemowląt, pasz dla zwierząt i leków Nestlé.

 

Osobno, w prezentacji, która trafiła do dziennikarzy, nakreślono wady poszczególnych produktów. Na przykład pizza DiGiorno zawiera około 40 procent RDA, podczas gdy pizza Hot Pockets prawie połowę (48 procent) RDI. W ostatnich latach Nestlé  znacznie obniżyła zawartość cukru i sodu w produktach i obecnie aktywnie pracuje nad aktualizacją programu w zakresie żywienia i zdrowia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Ludzie lubią powierzać swój

Ludzie lubią powierzać swój los oszustom i przygłupom, słuchać TV, jeść gówno, kupować największą taniochę, wyjebać śmieci do lasu, rozkoszować się prymitywną rozrywką, szczepić się, nosić maseczki oraz przyłbice i nic z tym nie zrobicie.

Portret użytkownika wojna.INFO

Jeżeli ktoś chce świadomie

Jeżeli ktoś chce świadomie kupować produkty spożywcze (żywności to w sklepach nie ma) to polecam darmową aplikację "Zdrowe Zakupy". Jak na razie uczciwie podaje oceny produktu na podstawie oficjalnie zadeklarowanego przez producenta składu.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

To, że Nestle wydało takie

To, że Nestle wydało takie stanowisko, nie oznacza, że coś się  tam zmieni. Oni zarabiają pieniądze na truciu ludzi szkodliwymi substancjami zawartymi w ich produktach i poprzez "kolorowe" reklamy i opakowania generują wśród ludzi (zwłaszcza niczego nieświadomych dzieci) emocjonalne zapotrzebowanie na zainfekowaną chemią żywność. Część osób nie zdaje sobie sprawy z zawartości tych produktów i tego, że zawierają szkodliwe substancje, które negatywnie oddziałują na ich organizm. Patrzą się tylko na to, że coś jest ładnie opakowane i wyróżniające się na sklepowej półce.I to jest smutne.

Portret użytkownika keri

Nestle truje, nawet

Nestle truje, nawet niemowlaki mlekiem w proszku. Firma uszkodziła nerki dziesiątkom tysięcy niemowlaków a kilku uśmierciła.

W syfie cukierniczym Nestle jest oczywiście mleko w proszku, a na opakowaniach w składzie nie są wymienione dodawane trutki, np. melamina.

https://www.tvp.info/313922/tajwan-trujace-mleko-nestle-z-chin

"Melamina, dodawana do mleka by zafałszować wyniki badań jakości produktu, spowodowała w Chinach śmierć co najmniej sześciorga dzieci. 300 tysięcy dzieci zachorowało. Melamina służy do wyrobu materiałów wiążących, farb, lakierów i przedmiotów gospodarstwa domowego; stosuje się ją też m.in. do modyfikacji betonu. Ze względu na wysoką zawartość azotu była stosowana do zawyżania zawartości białka w mleku. Nieprzyswajalna przez organizm ludzki, prowadzi do niewydolności nerek."

Jeśli Nestle będzie poprawiać wyniki swoich produktów, to na pewno tak, jak poprawiała zawartość białka w mleku w proszku, czyli przez dodawanie trucizny.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

To samo uważam. Teraz Nestle

To samo uważam. Teraz Nestle jeszcze bardziej będzie chciało niszczyć organizmy.Przeczuwam, że w Polsce też mogły być takie przypadki jak w Chinach, tylko nikt nie chce o tym mówić. Przykry jest fakt, że korporacje wyrządzają taką krzywdę niemowlętom wmawiając ich rodzicom, że mleko w założeniu ma przycznić się do rozwoju ich kształtującego się powoli organizmu, a tak naprawdę uskadza go od wewnątrz i powoduje poważne komplikacje zdrowotne. Z tego wszystkiego wynika jeden wniosek: lepiej jest omijać produty Nestle szerokim łukiem.

Pozostając przy temacie trucizn używanych w produktach, to znana m.in. z robienia szczypawek firma Johnson & Jonhson będzie musiała zapłacić gigantyczne odszkodowania matkom, które doznały raka jajnika w wyniku używania zawierającego azbest pudru dla dzieci wyprodukowanego przez tę firmę. Obawiam się, że ta kara niestety za bardzo tej korporacji nie ruszy i dalej będą uprawiwać swoje zbrodnicze procedery.:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/johnson-and-johnson-musi-zaplacic-ponad-2-mld-dol-chodzi-o-puder-dla-dzieci/4rrpwk0

Strony

Skomentuj