Nestlé pracuje nad prawdziwym replikatorem żywności

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Sposób w jakim będziemy produkować żywność zmieni się diametralnie, gdy opracowana zostanie technologia, dobrze znana z serialu Star Trek - a przy okazji poczujemy się jak w świecie science fiction. Jeden z największych na świecie koncernów spożywczych Nestlé chce stworzyć prawdziwy replikator żywności.

 

Choć obecnie niewiele wiadomo na temat projektu o nazwie "Iron Man", który zakłada opracowanie replikatora żywności, wygląda on dość interesująco a przede wszystkim tajemniczo. Nestlé Institute of Health Sciences (NIHS) zakłada, aby specjalne urządzenie mogło wyprodukować potrawę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki w zależności od potrzeb danej osoby. Dlatego replikator żywności miałby najpierw dokonać analizy naszych potrzeb.

 

Szef NIHS Ed Baetge powiedział, że jedyne co będzie trzeba zrobić, to nacisnąć przycisk. Projekt jest obecnie we wczesnych fazach rozwoju i potrwa jeszcze przez kilka lat a naukowcy próbują najpierw zrozumieć jak poszczególne składniki odżywcze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Po zakończeniu tych badań, Nestlé zajmie się budową replikatora żywności.

 

 

Źródło: Bloomberg

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sternick

Jeżeli GMO powoduje

Jeżeli GMO powoduje spustoszenie w organizmach 

to strach nawet myśleć co będzie po zywności syntetyzowanej.
Żywność przetworzona ma już i tak znikomą ilość bionów potrzebnych do życia dlatego musimy tyle żreć żeby cos zostało (  to jak z syntetycznymi witaminami przyswajanymi na poziomie 3%)
Przy żywności snyetycznej nie tylko będziemy chorować, ale będziemy stale głodni , z rozdętymi brzuchami i dupami.
Bo przecież gdzieś te pomyje trzeba będzie mieścić.
Nie ma problemu z wyżywieniem ludzkości, wystarczy dać im jeść normalnie. 
Dojdzie do tego , że przy suto zastawionym stole, z pełnym żoładkiem i okrężnicą, patrząc na syntetyczne potrawy i wąchając aromaty ( identyczne z naturalnymi) będzieny umierać z głodu.
Syntetyczna  żywność, podobnie jak GMO jest próbą uzaleznienia społeczeństwa.
Unia gejropejska już to robi, niszcząc nasze, może już ostatnie zdrowe rolnictwo w tym zakątku Ziemi.
W zamian dają nam chmiczną, ładnie opakowaną paszę.
Ot, takie gówno w papierku.

Portret użytkownika Maniek Kielce

A nie lepiej np zeby zrobic

A nie lepiej np zeby zrobic maszyny które małyby poprostu pojemniki na dziesiątki przypraw kardamony, cynamony,kurkumy, suszone pomidory  itp :). (ryz, makaron, kasza)
I dzięki odpowiedniemu dobieraniu składników automatycznie np :
chce indyjskie danie to naciskam guzik a za ścianą maszyny przyprawy są wysypywane z podajników na rozgrzany olej i z kolejnego podajnika na konserwy otwierana jest puszka z wazywami (termin przydatności 4 lata)
i za 8 min nic nie robiac mam danie. maszyna taka wg moich obliczen razem z zasobnikiem na konserwy mialaby wielkosc lodowki.
przeciez teraz sa maszyny np do chleba gdzie wsypuje sie wszystko a maszyna sama wymiesza i automatychnie rano sie wlaczy. tylko w tym przypadku sama maszyna by pobierała składniki

Portret użytkownika Max66

Zastanawialiście się, tak

Zastanawialiście się, tak logicznie skąd takie technologicznie dziwne i zarazem dokładne urządzenia pokazali w filmie Star Trek ? czy czasem nie jest to technologia z przeszłości, którą ktoś kiedyś posiadał? a którą pokazali w filmie Star Trek i teraz większosć takich technologi z tego akurat filmu jest realizowana? a którą już używamy zastanówcie się, bo to daje wiele do myślenie, twórcy filmu takich technologi nie mogli sobie wymyślić.
Przynajmniej mnie to zastanawia bo wiele jest rzeczy które zrobili prawie w idelanym odzwierciedleniu jak w filmie Star Trek

Portret użytkownika karwo

Słyszałem kiedyś teorię iż

Słyszałem kiedyś teorię iż ludzie często piszą podświadomie książki oparte o rzeczywistość - tylko nie tą z naszego życia a właśnie albo z przyszłości/przeszłości, innych światów, innych planet. A star trek to już od bardzo dawna słyszałem że jest cała galerią urządzeń które naprawdę bedą - co ciekawe z czasem jest tego naprawdę coraz więcej - tak jak to http://deusnexus.wordpress.com/2014/06/25/nasa-proposed-spaceship/

czy płaskie wyświetlacze, czy teleportacja, właśnie replikatory i tym podobne. Taka ciekawostka Smile

Portret użytkownika Medium

Cała masa filmów pokazuje

Cała masa filmów pokazuje skrywaną prawdę o przeszłości i teraźniejszości, a i o przyszłości (Awatar, Matrix, Juraisic Park, itd.).
Co robi człowiek, który chce coś ważnego przekazać ludziom, a nie może z powodów np. politycznych?
Robi film fabularny albo pisze powieść (science-fiction, fantasy, albo sagę), może też namalować obraz z ukrytym symbolicznym przekazem, albo wręcz z ukrytymi napisami (np. runami). 

Strony

Skomentuj