Nelson Mandela wyzwoliciel czy niszczyciel RPA

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Dzisiaj w lewicowych mediach, czyli prawie we wszystkich, można usłyszeć w samych superlatywach, jakim cudownym człowiekiem był zmarły niedawno Nelson Mandela. Podkreśla się za każdym razem, że walczył o prawa czarnoskórej ludności RPA i w ogóle przedstawia się go, jako pacyfistycznego dziadziusia, który za poglądy spędził prawie 30 lat w więzieniu. Czy tak było w rzeczywistości?

 

Historia RPA jest wyjątkowo skomplikowana, bo na tym skrawku Afryki biali ludzie, Holendrzy, pojawili się wcześniej niż przodkowie Mandeli. Nie ma tam zatem kontekstu kolonialnego. Jednak stosunki między czarną i białą ludnością od zawsze układały się nieszczególnie. RPA było krajem, w którym doszło do separacji rasowej. Ideę nazwano apartheidem i wdrożono, jako prawo w 1948 roku. Celem było doprowadzenie do tego, aby biała i czarna część społeczeństwa funkcjonowały odrębnie.

 

Każda z ras miała swoje urzędy, szkoły i strefy. Czarni byli wyraźnie spychani na margines społeczeństwa. Grupowali się oni w ramach organizacji takich jak Afrykański Kongres Narodowy (ANC), z którego szeregów wywodził się Nelson Mandela. ANC było organizacją skrajnie lewicową o charakterze zbrojnym, co było bardzo typowe dla członków Międzynarodówki Socjalistycznej. Mandela został aresztowany i osadzony w więzieni właśnie za działalność terrorystyczną, polegającą na zbrojnym występowaniu przeciwko władzom i białym mieszkańcom RPA.

 

Mandela przesiedział w więzieniu długie 27 lat i wyszedł na wolność wtedy, kiedy pod wpływem nacisków międzynarodowych doszło do zakończenia polityki apartheidu. Przez chwilę wydawało się, że obie rasy będą w stanie funkcjonować razem, ale czar prysł bardzo szybko i okazało się, że Prześladowanie czarnych zmieniło się od razu w prześladowanie białych.

 

Po zmianach politycznych Nelson Mandela został prezydentem RPA i zaczął wdrażać równościowe programy. Pojawiły się dobrze nam znane parytety we władzy i zaczął następować upadek tej trzystuletniej enklawy białego człowieka w Afryce. Mandela uosabia te zmiany i z niewiadomych powodów urósł do rangi międzynarodowego symbolu pokoju i braterstwa. Był to jednak człowiek, który za towarzyszy broni uważał Fidela Castro i Muammara Kadafiego. Zafascynowany nim był również socjalistyczny morderca Che Guevara.

 

Lewicowe media każą nam patrzyć na zmiany w RPA, jako cywilizacyjne osiągnięcie piątej gospodarki półkuli południowej. Jednak jest też mroczna strona odejścia od apartheidu. Lawinowo wzrosła przestępczość. Na białych farmerów czarnoskórzy prowadzili wręcz polowania. Dochodziło do tego, że ludzie na noc nie tylko włączali prąd w ogrodzeniu, ale też sami spali w wielkich metalowych klatkach zamykanych od wewnątrz. W przeciwnym wypadku mogliby zostać zabici we śnie. Przypadków takich było naprawdę bardzo wiele.

 

Polityczna poprawność, cenzura naszych czasów, powoduje, że nie można o tym przeczytać w oficjalnych przekazach. Czarni okazali się rasistami i postanowili po prostu wziąć odwet na białych. W wyniku ataków na farmy śmierć poniosło 3770 rolników południowoafrykańskich o białym kolorze skóry. Świat nie zauważył nawet tego ludobójstwa. Nie wiadomo, czy dane te nie są zaniżone, ale nawet, jeśli są prawdziwe oznacza to, że czarni zabili 10 % 40 tysięcznej populacji farmerów z RPA.

 

W trakcie tych bestialskich napadów dochodziło do dramatycznych zdarzeń, które można chyba porównać tylko do tego, co z Polakami na Wołyniu robili Ukraińcy. Rasizm murzynów objawiał się też w tym, że zabronili farmerom korzystania z prywatnych firm ochroniarskich, które miały pełne ręce roboty w wyniku ataków czarnych i bierności władz z ANC, niereagujących na to bestialstwo. Szacując razem z miastami od 1994 roku zabito 68 tysięcy białych.

 

Mordercy z ANC śpiewają nawet specjalne piosenki nawołujące do zabijania białych. Dziwne, że świat nie reaguje i nie ma mowy o oburzeniu czy wykluczaniu RPA ze społeczności międzynarodowej. Lewicowe media skrzętnie pomijają takie informacje i nakazują kochać bezwarunkowo swoich świeckich świętych i nie zadawać pytań o skutki zwycięstwa Mandeli.

 

Trudno się dziwić, że biali mieszkańcy RPA po prostu uciekają z tego dziczejącego kraju. Według szacunków od 1995 roku z kraju wyjechało ponad 800 tysięcy z 5,2 miliona białych mieszkańców. Większość z nich jest dobrze wykształcona i kraje takie jak Australia czy Wielka Brytania z wielką chęcią przyjmują takich emigrantów. Skutek tego jest taki, że w samym RPA cały czas maleje liczba osób o wysokich kompetencjach i mimo parytetów nie ma kim obsadzać stanowisk w urzędach. RPA to bogaty kraj o wielu zasobach naturalnych, więc to jeszcze trochę potrwa zanim wszystko się tam zawali, ale bez wątpienia zwycięstwo Mandeli będzie miało tragiczny skutek dla wszystkich mieszkańców tego kraju.

 

 

 

 

Źródła:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ataki_na_farmy_w_RPA

http://en.wikipedia.org/wiki/White_flight#South_Africa

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Wojox

Widać po raz kolejny iż

Widać po raz kolejny iż "autorytety" tego świata są tylko na pokaz dla sił o których ludzie mają blade pojęcie. Nazwałbym iż marionetki są potrzebne do ogłupiania społeczeństw. Ale do kiedy będzie na nie "popyt", każda marionetka będzie używana w "odpowiedni" sposób celem uzyskania pożądanych skutków przez te siły. Świat zmierza do finału....
 
Jego twarz na tytułowym zdjęciu mówi sama za siebie. Wręcz podpowiada : "A wierzyłem i myślałem że służę dobrej sprawie"...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika jj

  prawdy sie nie dowiemy

 
prawdy sie nie dowiemy na100 %. jedno wiem na pewno, gdy widze zdjecie kogos jak mandela, okrzykniety tym I tamtym blogoslawienstwem narodu jak sciska sie z najwiekszymi zbrodniarzami tej planety to jakos srednio prze, awia do mnie wizerunek wcielonego zbawiciela...out
p.s  " I know you by your actions..."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika ASia

Mandela nie tylko doprowaził

Mandela nie tylko doprowaził do mordowania białych, ale również jest odpowiedzialny za śmierć wielu nienarodzonych czarnoskórych dzieci.
Popierał i podpisał  ustawę dopuszczającą aborcję na życzenie, którą do 12 tygodnia może wykonać przeszkolona pielęgniarka lub położna, a do 20 tygodnia – lekarz. Mało tego, ustawa zezwala również, pod pewnymi warunkami na aborcję po 20 tygodniu !!!

Portret użytkownika CRUSADERS

Nelson Mandela to gość który

Nelson Mandela to gość który w miejsce aparthaidu dotykającego czarnych wprowadził aparthaid dyskryminujący białych. Przy okazji degradując RPA z poziomu kraju silnie rozwijającego się do poziomu kraju trzeciego świata cofającego się w rozwoju. Dla miejscowych to oczywiście bohater bo za rządów białych nie mogli uprawiać swojej ulubionej rozrywki, sportowego wyżynania się nawzajem. Teraz mogą to robić do woli...

Portret użytkownika Ars

". RPA było krajem, w którym

". RPA było krajem, w którym doszło do separacji rasowej. Ideę nazwano apartheidem i wdrożono, jako prawo w 1948 roku. Celem było doprowadzenie do tego, aby biała i czarna część społeczeństwa funkcjonowały odrębnie.
 
A celem obozów koncentracyjnych w III Rzeszy było to, żeby społeczeństwa niemieckie i żydowskie funkcjonowały odrębnie?
 
Jeszcze jeden taki prawicowy tekst , a przestanę zaglądać na tę stronę. Zero obiektywizmu !

Portret użytkownika been

Jeżeli przyjmiemy (taki

Jeżeli przyjmiemy (taki myślowy schemat),że przeciętny Żyd jest inteligentniejszy od przeciętnego europejczyka (białego). A przeciętny europejczyk od afrykańczyka (czarnego). I po ok 200 latach wszystkie
frukty, cukierki ( sklepy, banki itp) przechodzą w ręce tych "mądrzejszych"
To ci mniej rozgarnięci mają się prawo zbuntować czy nie ?
Albo antysemityzm jest czymś dobrym albo nie. Musi być zachowana równa miara

Strony

Skomentuj