Negowanie pandemii może zostać zagrożone ograniczeniem wolności lub grzywną

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Posłowie klubu parlamentarnego Lewica zaproponowali projekt ustawy, która będzie penalizować wypowiedzi negujące istnienie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Osoby tak uważające są zdaniem posłów Lewicy, zagrożeniem dla zdrowia publicznego i w związku z tym powinny być karane za to co mówią lub piszą w przestrzeni publicznej i to nawet więzieniem.

Przykręcanie wolności słowa zaczęło się od implementacji dziwnego potworka prawnego zwanego kłamstwem oświęcimskim. Nagle okazało się, że w przypadku tak zwanego holokaustu w czasie II wojny światowej, wszystko już zostało ustalone i nie wolno na przykład spierać się o liczbę ofiar tego ludobójstwa, nawet jeśłi ktoś jest historykiem. Głoszenie w tym zakresie poglądów innych od oficjalnych powodowało, że można było takiego delikwenta nazwać "kłamcą oświęcimskim" co oznaczało od razu nałożenie na niego swoistej infamii.

 

To właśnie ten precedens sprzed lat spowodował, że lewica postanowiła wykorzystać ten sam mechanizm w celu dalszego rozkręcania. Trudno się dziwić, że to właśnie oni się za to zabrali bo przecież w kwestii ograniczania wolności wypowiedzi są to specjaliści od wielu dekad. Dlatego potem wprowadzono szereg kolejnych ograniczeń ustawowych wyłączających wolność słowa zagwarantowaną w konstytucji. Wymyślono rozmaite prześladowania, mowy nienawiści i obwarowano sankcjami kolejne poglądy, które nie podobają się lewicy. Jednocześnie uczyniono to tak nieprecyzyjnie, że nikt nie wie kiedy dochodzi do wyczerpania znamion takich przestępstw, co stwarza bogate pole do interpretacji i jeszcze większego ograniczenia swobody wypowiedzi.

 

Trudno się zatem dziwić po tych wcześniejszych próbach ograniczenia wolności słowa, że lewica postanowiła błysnąć proponując kolejną ustawę, tym razem wymierzoną w osoby, które sceptycznie podchodzą do tego, że reakcja na wirusa SARS-CoV-2 jest nieodpowiednia, a on sam nie jest tak niebezpieczny jak kształtują to media. Takie opinie moga być niedozwolone jeśli PiS przychyli się do tego pomysłu posłów Lewicy.

Gdyby przegłosowano takie prawo, oznaczałoby to właściwie zakaz krytyki sposobu w jaki z pandemią radzi sobie polski rząd. Każda wypowiedź krytyczna mogłaby zostać uznana za negowanie straszności rzekomej pandemii, co okazywałoby się przestępstwem. Niestety społeczeństwo jest zdezorientowane i z łatwością zgodzi się na takie dictum. Na szczęście to nadal jest tylko szalony projekt, ale pisowski rząd może szybko podchwycić temat i jeszcze bardziej dokręcić śrubę Polakom.

 

Ukuto już nawet określenie na tych, którzy śmią kwestionować rządową reakcję na koronawirusa. Są to tak zwani denialiści covidowi, albo antycovidianie. Wcześniej wytworzono sformułowanie denialiści klimatyczni, określające wszystkich, którzy nie podzielają zdania tak zwanych ekspertów z ONZ-owskiego IPCC. Jednak nikomu jeszcze dotychczas nie przyszło do głowy, aby takie poglądy penalizować, no może poza korporacjami Google,YouTube, Twitter czy Facebook, które chętnie karają za ich publikowanie w sieciach społecznościowych rozmaitymi restrykcjami.

 

Gdyby okazało się, że dzięki sojuszowi PiS-SLD-Razem, wkrótce żadna krytyka rządowego podejścia do pandemii nie będzie mogła być legalnie wyrażana, sceptykom pozostanie udanie się na wewnętrzną emigrację.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Symboliczne zamknięcie ust

Symboliczne zamknięcie ust szmatką nie wystarczyło , to teraz chcą nas więzieniem straszyć ? Prawda jest dla nich tak straszna ,że muszą ją ustawą zakazać !? Widać wiedzą ,że ta ich misterna mistyfikacja jest tak SŁABA ,dlatego chcą zakazać wolności słowa bojąc się ,że im się ta piramidka na łeb zawali ! 

Portret użytkownika ARTUR

Nie miejmy złudzeń że będzie

Nie miejmy złudzeń że będzie dobrze gdyż zginiemy żyjąc marzeniami , wczoraj " papież " Franciszek określił się definitywnie popierając związki sodomitów co w znanej historii człowieka było tylko 1 raz w Sodomie i Gomorze i wiadomo jak się skończyło .Teraz taka sytuacja jest na całej Ziemi a Franciszek występuje w roli Jana Chrzciciela jednak nie zapowiada ujawnienia Jezusa lecz Antychrysta . Czy skończymy w ogniu jak Sodoma i Gomora ? Zapewne tak gdyż nie ma możliwości aby cały demoniczny system teraz pokonać , na to musi być odpowiedni czas aby nie utracić wartościowych ludzi jak w Powstaniu Warszawskim .Którz przeciw mnie gdy Bóg ze mną .

Portret użytkownika konservaTor

 To są ludzie władzy -

 To są ludzie władzy - kameleony ideologiczne, którym nie przyświeca żadna idea prócz władzy. Rozjerzyj się ile pustych sloganów i plastikowych głosów a znajdziesz za nimi ludzi władzy. Ilekroć fałsz wyczujesz - tam wiją się macki ludzi władzy. Tylko, że kto w walkę wchodzi ten walkę dostaję. Z władzą walczyć nie wolno. Trzeba ją wynieść poza ramy swego życia, postawić granicę i nie wpuszczać - i zająć się budowaniem własnego życia i świata. Choć i odreagować trzeba.

Portret użytkownika kluska

 

 

Mt 7,15-20  

 
 

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami716 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

 

 

Portret użytkownika maniek II

..."KŁAMCE OŚWIĘCIMSKIEGO" 

..."KŁAMCE OŚWIĘCIMSKIEGO"  dr.Dariusza Ratajczaka - zabił agent mosiadu Jurij Brodski ktorego parchaty "żont" WYPUSCIŁ z powodu  ________ "małej szkodliwosci czynu"_______a co do liczby ofiar tzw holokitu to wynosi ona...

cyt...Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła _____403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – _____38.031 osób!____ A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milionów Żydów. Źródło.

https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/

...w texcie cała masa odnosnikow do roznych dokumentow...

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

j-Demokracja w pełnej swej

j-Demokracja w pełnej swej okazałości, rządy debili i nominowanych przez j-elity kryminalistów, jak to kiedyś nazywał jeden co okazał się zwykłą szumowiną - "Partyjny Beton". Lewica to brud moralny i choroby psychiczne, takich ludzi powinno się usuwać ze społeczeństwa, w myśl ich spaczonego, zwyrodnialczego postrzegania rzeczywistości, nie karą śmierci a eutanazją i aborcją pourodzeniową oczywiście dla dobra społecznego.

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika piętaa

14 Grudnia 2019 - na WIKIPEDI

14 Grudnia 2019 - na WIKIPEDI po wpisaniu "CORONAVIRUS" nie ma nic ogólnie zwierząt

22.05.2020 - na WIKIPEDI po wpisaniu "CORONAVIRUS" znajdujemy:

Zwierzęta hodowlane
Koronawirusy infekują ptaki domowe. [119] Wirus zakaźnego zapalenia oskrzeli (IBV), rodzaj koronawirusa, powoduje zakaźne zapalenie oskrzeli u ptaków. [120] Wirus jest niepokojący dla przemysłu drobiarskiego ze względu na wysoką śmiertelność z powodu infekcji, jego szybkie rozprzestrzenianie się i jego wpływ na produkcję. [116] Wirus wpływa zarówno na produkcję mięsa, jak i produkcję jaj i powoduje znaczne straty ekonomiczne. [121] U kurczaków wirus zakaźnego zapalenia oskrzeli atakuje nie tylko drogi oddechowe, ale także układ moczowo-płciowy. Wirus może rozprzestrzenić się na różne narządy w całym kurczaku. [120] Wirus przenoszony jest przez aersol i żywność zanieczyszczoną odchodami. Istnieją różne szczepionki przeciwko IBV, które pomogły ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i jego odmian. [116] Wirus zakaźnego zapalenia oskrzeli jest jednym z wielu szczepów gatunku ptasiego koronawirusa. [122] Innym szczepem ptasiego koronawirusa jest koronawirus indyków (TCV), który powoduje zapalenie jelit u indyków. [116]

Koronawirusy wpływają również na inne gałęzie hodowli zwierząt, takie jak hodowla świń i hodowla bydła. [116] Koronawirus zespołu ostrej biegunki świń (SADS-CoV), który jest powiązany z koronawirusem nietoperzy HKU2, powoduje biegunkę u świń. [123] Wirus epidemicznej biegunki świń (PEDV) to koronawirus, który niedawno pojawił się i podobnie wywołuje biegunkę u świń. [124] Zakaźny wirus zapalenia żołądka i jelit (TGEV), który należy do gatunku Alphacoronavirus 1, [125] to kolejny koronawirus, który powoduje biegunkę u młodych świń. [126] [127] W hodowli bydła koronawirus bydła (BCV), który należy do gatunku Betacoronavirus 1 i jest spokrewniony z HCoV-OC43, [128] jest odpowiedzialny za ciężkie obfite zapalenie jelit u młodych cieląt. [116]

Zwierzęta domowe
Koronawirusy infekują zwierzęta domowe, takie jak koty, psy i fretki. [119] Istnieją dwie formy koronawirusa kotów, które należą do gatunku Alphacoronavirus 1. [125] Koronawirus jelitowy kotów jest patogenem o niewielkim znaczeniu klinicznym, ale samoistna mutacja tego wirusa może spowodować zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP), chorobę o wysokiej śmiertelności. [116] Istnieją dwa różne koronawirusy, które infekują psy. Koronawirus psów (CCoV), który należy do gatunku Alphacoronavirus 1, [125] powoduje łagodne choroby żołądkowo-jelitowe. [116] Koronawirus oddechowy psów (CRCoV), który jest członkiem gatunku Betacoronavirus 1 i spokrewniony z HCoV-OC43, [128] powoduje choroby układu oddechowego. [116] Podobnie, istnieją dwa typy koronawirusów, które infekują fretki. [129] Koronawirus jelitowy fretek powoduje zespół żołądkowo-jelitowy znany jako epizootyczne nieżytowe zapalenie jelit (ECE) i bardziej śmiercionośną ogólnoustrojową wersję wirusa (jak FIP u kotów) znaną jako fretkowy koronawirus układowy (FSC). [130] [131]

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Czerp wiedzę w sprawach

Czerp wiedzę w sprawach "drażliwych" - jak "pandemie", "wirusy", itp - z pejsopedii, to będziesz zimą po śniegu w pustynnych sandałach popylał.
Polecam tradycyjne i do tego stare książkowe wydania encyklopedii.
Podam przykład, jak dzisiejsza "naóka" zakłamuje historię (to mój teskst, jaki zamieściłem już w paru miejscachw sieci):
--------
FEJKOWA "HISZPANKA"

Mam 3 książkowe stare encyklopedie.
Jedna to "Mała Encyklopedia Powszechna" wydanie pierwsze, dodruk z 1970 roku i w niej nie ma śladu, ani maluśkiej wzmianki o hiszpance!
Ani pod hasłem "grypa", ani pod hasłem "hiszpanka", ani też "epidemia".

Nawet tyci-tyci malutkiego hasełka NIE MA!

50 lat po takim kataklizmie, w którym "zmarło" 100 milionów ludzi, redakcja przygotowująca encyklopedię (zespół utytułowanych naukowców)  ZAPOMNIAŁA wspomnieć o taaakim wydarzeniu?....

No to może weźmy encyklopedię specjalistyczną?
Na przykład 3-tomowa "Mała Encyklopedia Medycyny", wydanie szóste z 1989 roku.
Poszukajmy pod hasłem "grypa". Nic. Ani słowa o hekatombie zwanej "hiszpanką". To może "epidemia" i pokrewnych? Dalej nic. Ani słowa o największej zarazie czasów nowożytnych! A przecież "hiszpanka" byłaby idealnym przykładem dla haseł "pandemia", "epidemia", a tu nic, jakby ciszej nad tą "trumną"...

Ale sprawdźmy hasło: "hiszpanka".
O! jest! Pierwsza wzmianka. Po 70 latach polska nauka odkryła, że na początku XX wieku ludzie chorowali i "umierali", ale jeszcze nie masowo, cytat:

"HISZPANKA - nazwa pandemii grypy z 1918, która rozpoczęła się w Hiszpanii i ogarnęła cały niemal świat, powodując setki TYSIĘCY ofiar śmiertelnych" - KONIEC tyle encyklopedia MEDYCZNA. To cały wpis.

Nie miliony, ale setki tysięcy. Ile konkretnie? Widać, rabini jeszcze nie POLICZYLI... Wiedząc że eskimos kłamie gdy się modli a prawdę powie jak się pomyli, i znając "unych" genetyczną tendencję do zawyżania liczb, bez przesady można powiedzieć, że tyle, ile umiera na zwykłą sezonową grypę co roku na całym świecie. Trzeba jeszcze pamiętać, że ludzie w Europie byli wtedy wycieńczeni I Wojną Światową, były braki w żywności, itd.

No to sprawdźmy jeszcze jeden egzemplarz.
Tym razem Encyklopedia Popularna PWN (pierwotne wydanie z 1983 roku). Ja posiadam wydanie dziewiętnaste z 1990 roku.
Podobnie jak w poprzednich encyklopediach pod hasłami "grypa", "epidemia" ani słowa o - powtórzę jeszcze raz - HEKATOMBIE, która wg dzisiejszych propagandowych informacji zabiła nawet 100 milionów ludzi!!!
Pojawia się malutka wzmianka pod hasłem "hiszpanka".
Cytuję:

"HISZPANKA - nazwa pandemii grypy, która rozpoczęła się w Hiszpanii w 1918, rozprzestrzeniła się na inne kraje i pochłonęła około 20 milionów ofiar". - to także kompletny cytat. To wszystko. Zmarło 20 milionów i uj, jakby gdzieś na końcu świata łódka z dwoma rybakami zatonęła w czasie sztormu!

Jak widzimy w zaledwie rok od wydania szóstego Małej Encyklopedii Medycznej ('89), polscy(?) edytorzy Encyklopedii Popularnej PWN "doliczyli" się już dwudziestu milionów ofiar, których nie było rok wcześniej, a żadnych ofiar nie było w encyklopedii z 1970 roku. Ba! żadnej epidemii nie było według edytorów z 1970!
Do tego, co istotne(!), "zmarło" DWADZIEŚCIA milionów ludzi i taki pogrom nie zasługiwał, na szersze omówienie?!

Tu jeszcze dodam, że gdy już pojawiły się pierwsze wzmianki w polskich encyklopediach o „hiszpance”, to są to właśnie WZMIANKI. Jakby dotyczyły mało znaczącego epizodu w historii.
A przecież już 20 milionów ofiar zasługiwałby na jakieś szersze omówienie. Na tyle na ile pozwalają ograniczone łamy papierowych wydań encyklopedii.
A tu nic. Żadnych danych o ilości ofiar w poszczególnych krajach. O kierunku rozprzestrzeniania, o przeciwdziałaniach, o leczeniu.
NIC, zupełnie nic. Ot, „zmarło” na grypę „20 milionów” i uj…

Dziś rabini doliczyli się nawet 100mln zmarłych na "hiszpankę", których nikt nigdzie nie widział.
Bo nawet mogił po nich nie ma!!! Nie ma żadnych fizycznych dowodów tego pomoru! Nie ma masowych mogił ofiar!
Nie ma wzmianek o TAKIM pogromie w prasie z tamtych lat!
Nie ma żadnych pism dokumentujących bieżące (ówcześnie) wydarzenia z TAMTYCH lat, jak na przykład zalecenia władz dla społeczeństw wtedy "zagrożonych" odnośnie zachowań w czasie epidemii, NIC.

Widać wyraźnie, że "hiszpanka" to przygotowywany od najprawdopodobniej lat '80-tych XX wieku "PsyOp", mający przygotować grunt pod ZAPLANOWANE "pandemie", tak jak ta dzisiejsza plandemia Sekty Covida.

Strony

Skomentuj