Negocjacje między Koreami utknęły w martwym punkcie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Po ostatnich incydentach na granicy koreańskiej oba państwa zgodziły się na negocjacje, z których jednak niewiele wynikło. Korea Południowa zapowiedziała że jej północny sąsiad musi wykazać się "dobrą wolą" i przyznać się do zarzutów.

 

Informację na ten temat podała prezydent Korei Południowej, Park Geun-hye. Oświadczyła, że kraj może wstrzymać nadawaną z wielkich głośników propagandę ale w pierwszej kolejności Korea Północna musi przyznać się do podłożenia min i do ataku rakietowego, oraz przeprosić za prowokacje. Jednak szanse na rozwiązanie konfliktu są bardzo nikłe - Korea Północna nie bierze na siebie odpowiedzialności za ostatnie wydarzenia. Zatem jak kraj ma przyznać się do czegoś, czego rzekomo nie zrobił?

 

Negocjacje utknęły w martwym punkcie. Reżim Kim Dzong Una z jednej strony zagroził inwazją na swojego sąsiada jeśli nie zakończy akcji propagandowej, ale z drugiej strony wyraził chęć rozwiązania sporu poprzez rozmowy na wysokim szczeblu. Należy dodać, że wojska obu państw postawione są w stan gotowości a w tym samym czasie odbywają się manewry wojskowe Korei Południowej i USA.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/08/24/us-northkorea-southkorea-idUSKCN0QR02D20150824

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Chiny wysyłają swoje wojska

Chiny wysyłają swoje wojska pod granicę z Koreo, a Rosja Komandosów wraz z innymi wojskami wchodzącymi w skład Federacji przeprowadzają duże manewry, przy granicy z ESTONIĄ. Zdrajca Państwa Ukraińskiego Poroch leci po nowe wytyczne od Makreli i Olanda, do Berlina, zaraz po tym jak odbierze defiladę PROPAGANDOWĄ NA MAJDANIE, a nasz nowy wybraniec rozpoczął latanie po stolicach w celu montowania przeciw Rosjanom. Wielki krach na giełdach papierów niby wartościowych, cały świat dopada, TAK SIĘ NAM NOWY TYDZIEŃ ZAPOWIADA. 

Portret użytkownika AMR1

Prowokacje to specjalnośc

Prowokacje to specjalnośc pejsów. Zydzi na całym świecie knują, intrygują narody i wywołują false flag. To ich robota.
 Biedna Korea Północna nie byłaby biedna, gdyby nie amerykański syjonizm i sankcje.
 Oszczerstwa władz Korei Pólnocnej są nie prawdziwe i szkodzą własnie prostej koreańskiej ludności.
 

Skomentuj