Nawet pojedyncza dawka psilocybiny stymuluje wzrost nowych połączeń nerwowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy udokumentowali, że nawet pojedyncza dawka psychedeliku może prowadzić do szybkich i długotrwałych rezultatów. Psilocybina była od wielu lat badana pod kątem leczenia depresji, ale naukowcy wciąż nie znają wszystkich mechanizmów prowadzących do poprawy.

Wiadomo, że przewlekły stres i depresja zmniejszają ilość połączeń nerwowych w mózgu. Naukowcy z Yale University postanowili zbadać substancję psilocybinę, aby stymulować wzrost nowych połączeń nerwowych utraconych na tle regularnego stresu.

 

Wiedzieli z poprzednich badań, że psilocybina w połączeniu z ketaminą zmniejsza objawy depresji. Na nowym etapie eksperymentów przedklinicznych specjaliści wstrzyknęli myszom pojedynczą dawkę psilocybiny i zaobserwowali, jak wpływa ona na mózg.

 

Psilocybina spowodowała natychmiastowy i trwały wzrost połączeń między neuronami. W ciągu pierwszych 24 godzin naukowcy odnotowali wzrost liczby i wielkości kolców dendrytycznych, które zapewniają transfer informacji między neuronami. Liczba nowych połączeń neuronowych i ich jakość wzrosła o 10%.

„To było niesamowite widzieć tak trwałe zmiany już po jednej dawce psilocybiny. Mózg może wykorzystać te zmiany strukturalne do przechowywania nowych doświadczeń”- skomentował autor pracy, Alex Kwan.

 

Gryzonie wykazywały również lepsze zachowanie i zwiększoną aktywność neuroprzekaźników. Efekt okazał się długotrwały, ponieważ zmiany utrzymywały się przez cały miesiąc obserwacji zwierząt.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Tom78

Na depresje, lepsza pamiec i

Na depresje, lepsza pamiec i koncentracje to bardzo dobrze dziala mikro dawkowanie psylocybiny wraz z grzybem "lion mane". Mikro dawkowanie to od 0.10mg do 0.30mg dziennie, zaleznie od swojej wagi. W UK przeprowadzili test na kilku osobach ktore zmagaly sie z depresja trwajaca u nich od15 do20 lat. Wszyscy potwierdzili ze to byla jedna substancja ktora im w pelni pomogla. Jest o tym dokument na YouTube

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Waldek Borowski - ŚWIĘTY

"Waldek Borowski - ŚWIĘTY GRZYBÓG. Szamanizm, Eucharystia i Naturalne Korzenie Mitologii" - (Wideo Nieznany Świat)
https://www.youtube.com/watch?v=M-9u6wLaP-Y
00:00 Wprowadzenie - Marek Rymuszko
01:29 Wstęp
05:46 Grzyby psylocybowe 
07:22 Lowen i uwalnianie emocji
09:09 Muchomor czerwony (Amanita muscaria)
15:15 Suszenie, kurowanie, dawkowanie
20:20 Agaricus muscarius w homeopatii uzdrawia z apatii
25:40 Alchemia, urynoterapia, komórki macierzyste
33:00 Energia Absolutu, Serce i Esseńskie B.H.P.
38:11 Archetypy: Lucyfer, Jezus, Hitler
43:43 Święty Gral, Torus Serca, Anioły
46:46 Masoneria, UFO, karma
49:20 Symbolika liczb: 33, 144, 666

Relacja ze spotkania z Waldkiem Borowskim (Księgarnia Galeria "Nieznany Świat", Warszawa, 17.10.2018)
Kontakt do autora: [email protected]

Portret użytkownika dfhdrh

takich cudownych leków na

takich cudownych leków na poprawe polaczen jest kilka, niestety wszystkie maja skutki uboczne. obecnie mozna wydłużyć neurony i mechanicznie je wszczepić (robi sie to by polaczyc obie polkule jesli był uraz) co daje kolosalna poprawę u pacjentów.

Co do samych halucynogenów bo widze, że zamiast poprawiac funkcje mozgu chcecie sobie mózg roz(*^&*&^ć to zapytajcie dowolnego studenta po pierwszym roku toksykologii. Z tego co znajdziecie na trawniku w parku czy lesie spokojnie zrobicie zdrowsze wersje 'dopalaczy' czyli po prostu trucizny. 

tak jak alkohol niszczy nam mózg i neurony nieodwracalnie a walniecie w maly palec u nogi mlotkiem wywołuje rózne oamy słuchowe czy termiczne tak samo niszczenie mózgu wywołuje różne inne omamy i nie ma to nic wspolnego z zadną swiadomością. 

A słowianie niestety się szprycowali od wieków co nie wyszło im za nadto na zdrowie. wiosenna kokoryczka, żmijowiec wdychany, zwykły mlecz czy bieluń rozpozna nawet dziecko. 

Tylko równie dobrze można sobie zardzewiały gwóźdź wsadzić w oko i pogmerać. Efekt zniszczenia będzie podobny.

Portret użytkownika Quark

Każdy kto chciałby spróbować

Każdy kto chciałby spróbować "halunów" po grzybkach powienien wiedzieć , że efekt ten utrzymuje się w człowieku od 6 .. do ...12 godzin po ich zjedzeniu . I nie zawsze są to przyjemne wizje , gdyż halucynogeny mają to do siebie że zwykle "wzmacniają" to co w człowieku "siedzi" i można doświadczyć takich okropieństw w wizjach jakich napewno nikt nie chciałby zobaczyć .. to tak ku przestrodze. 

Portret użytkownika Eter

Artykuł nie traktuje o

Artykuł nie traktuje o spożyciu, które powoduje "haluny" i bynajmniej nie chodzi o okres 6-12 godzin zatrucia organizmu xD...Poza tym, psylocybina znajduje się nie tylko w łysiczce lancetowatej, która była popularna w Polsce w latach '90. Suszona amanita muscaria jest lepszą opcją, poza tym to z niej są tworzone lekarstwa.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Kilka Grzybków

Kilka Grzybków Psilocybinowych Dziennie w "jadłospisie" może znacząco polepszyć nastrój oraz kondycję psychiczną.

Natomiast spożycie jednocześnie około np.trzydziestu tych małych i niepozornych grzybków przeniesie efekt (po ok.15-30min) intensywnych reakcji psychoaktywnych i wizualnych, trwających nawet kilka godzin.

Strony

Skomentuj