"Nawet gdybyśmy musieli trochę pomarznąć to warto. To cena wolności" twierdzi poseł z PiS

Kategorie: 

Źródło: internet

Polacy nadal nie rozumieją co ich czeka tej zimy, mimo, że pewne oznaki już się pojawiają. Nie jest wcale przesadą obawiać się o to, że ludzie będą zamarzali w domach. Politycy parti rządzącej mają najwyraźniej tego świadomość, że bardzo wielu Polaków nie będzie stać na ogrzewanie swoich domów ze względu na wywindowane ceny paliw. PiS pozwolił już nawet zbierać chrust co nazwano prześmiewczo programem Chrust+

Socjalizm zawsze kończy się tak samo - hiperinflacją, pauperyzacją, zrównaniem wszystkich do poziomu gruntu. Doprowadziło to w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku do sytuacji gdy statystyczny Polak zarabiał miesięcznie równowartość około 7 dolarów. To jest właśnie kierunek w jakim podążamy.

 

Większość Polaków jeszcze nie jest świadoma nadchodzącej apokalipsy węglowo-prądowo-gazowo-pelletowo-drewanianej. Praktycznie każde z tych paliw kosztuje w 2022 roku wielokrotnie drożej niż w 2021 roku o tej porze. Co więcej, wszystkie te paliwa stosowane do ogrzewania domów, nadal rosną. Lasy Państwowe udostępnią plebsowi chrust do zbierania. 

Trochę zastanawia ta wysoka cena, bo aż 300 zł za kubik, za to co ktoś sobie sam nazbiera i będzie musiał przetransportować. Można odnieść wrażenie, że jest tu próba dodatkowego oskubania najbiedniejszych. Rok temu metr drzewa kominkowego kosztował 250 zł a teraz rząd chce 300 zł za stertę patyków. Jeśli to nie otrzeźwi Polaków to muszą już sobie szykować narrację aby się przekonywać, że co prawda jest głodno i chłodno ale wojny jeszcze nie ma.

W telewizji już teraz można zobaczyć porady w stylu - Jak jeździć ekologicznie samochodem przy paliwie za 8 zł za litr? - więc być może wkrótce pojawią się porady w stylu - Jak nie zamarznąć grzejąc się świeczkami lub Jak jeść mniej aby nie umrzeć z głodu. To już nawet nie jest śmieszne, bo przecież wiadomo, że tak właśnie będzie.

Można już się nawet domyślić rządowej narracji gdy będzie naprawdę źle. Warto zamarzać, bo jest wolność. Zastosują to samo co zwykle, czyli fałszywe równanie wedle którego koszmarne ceny wszystkiego są sposobem na uniknięcie konfrontacji militarnej z Rosją. Płacisz krocie za paliwo? Ale ruskie bomby nie spadają. Płacisz 3500 zł za tonę węgla? Ale ruskie rakiety nie lecą. Płacisz 1000 zł za kubik drewna, ale przynajmniej nie atakują nas Kalibrami. Gaz kosztuje kilkukrotnie więcej niż zwykle, ale przynajmniej nie ma wojny. A może właśnie to jest już wojna, prowadzona przeciwko Polakom? 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A mnie się zdaje że

A mnie się zdaje że powinniśmy się wreszcie uwolnić od takich FANUKRÓW Mało tego ! Powinniśmy pozwolić, żeby oni zdechli z własnej i nie naszej woli OBCO ukrowskiej. Oby szybko i bez zawracania nam tupy ! 

Portret użytkownika Kwazar

No i w tupę mu dziadu ! Ja mu

No i w tupę mu dziadu ! Ja mu dam mu zamarznąć w całości za mnie i za resztę ludzkości. Niech bohtyr zdycha a mnie sie to podoba, że to ja nie muszę zdychać za bohatyrów i resztę świata  Smile Postoję i popatrzę.Potem zjem i sobie apalę a potem odpocznę za DZIDU w tupę jego .

Portret użytkownika Ula Maliszek

Ja dla polityków zrobię

Ja dla polityków zrobię wszystko, jak w telewizji pan premier powie że należało by poderżnąć sobie gardło bo idzie putin i mnie zgwałci to sobie poderżnę. Jak będą kazali chodzić na golasa nie ma problemu, robaki jeść przyzwyczaje się. Z samochodu zrezygnuję, luksusów nie potrzebuję ważne żeby politycy i urzędnicy mieli dobrze i żeby wojny nie było z rosją. I  żeby artyści mieli na szampana oraz koks.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

To też niezłe :

To też niezłe :

https://steverotter.com/rabbi-finkelstein-interview/

Wcześniej było tylko na telegramie, ale już schodzi, jak widać, na www.

Jeden z cytatów rebe finkelsteina :

“Hey, we ARE God’s chosen people. It’s just most Jews do not like to admit it, but our God is Lucifer.”
(Rabbi Abe Finkelstein)"

„Hej, JESTEŚMY ludem wybranym przez Boga. Po prostu większość Żydów nie lubi się do tego przyznawać, ale naszym Bogiem jest Lucyfer”.
(rabin Abe Finkelstein)"

Albo to :

„Wiesz, my Żydzi, jesteśmy całkiem mądrymi facetami. Wiem, że tak naprawdę zdobędziemy całą resztę ich krajów na całym świecie. Zniszczą się nawzajem. Ponieważ my Żydzi – jesteśmy SZCZEGÓLNI. Jesteśmy narodem wybranym. A my jesteśmy najmądrzejszymi ludźmi na świecie i zawsze powtarzaliśmy, od wieków – chcemy mieć własny świat."

Plus Judeo-Naziści, to mamy pełny obraz kto tu jest największą qrwą świata :

 https://twitter.com/ShockTweeter/status/1501844270105468932

No jak to wygląda żydo-naziści?

Portret użytkownika poliniak88

Na początku myślałem że z tym

Na początku myślałem że z tym chrustem to jakaś ściema ale to dzieje się naprawdę.  Wyborcy PiSu będą mieć to czego chcieli, będą zbierać chrust w państwowym lesie , targać go mieszkania w bloku i jeszcze za to zapłacić.  A patrole na drogach będa sprawdzać czy każdy ma kwit od gajowego i łoić mandaty. Dlaczego ja muszę płacić za głupotę innych ? Nie lubie marznąć.

PS gdzie można kupić piecyk na chrust, taki do mieszkania ?

Portret użytkownika Endymion

Program likwidacji

Program likwidacji "kopciuchów" i dotacje na piece gazowe był przygotowany pod obecną sytuację. Widać jak na dłoni planowanie i działania na lata wstecz. Był pomysł likwidacji kominków na drewno w domach. Co do ogrzewania mieszkania, to niemiecka TV w zeszłym roku emitowała porady typu: podgrzewacze woskowe gastronomiczne, a nad nimi gliniana waza. Babcinka w bloku nagrzała i zaprosiła sąsiadów do ogrzania się.

Zimy są ciepłe ostatnimi czasy, ludzie w zimie śpią w lesie w hamaku:

https://www.youtube.com/watch?v=H6rad30LDYI

Polecam się zainteresować tematem bushcraft. Ludzie potrafią przeżyć w każdych warunkach, a tu panika, że w mieszkaniu zamarzniecie??

To tak jak dzisiejszym nastolatkom zamkną McDonalda, to umrą z głodu.. Rozmawiałem kiedyś z Sybirakiem, opowiadał mi, że stopy owijali słomą, a następnie nalewali na nie wodę robiąc lodowe buty. 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj