Nawałnice wracają, możliwe są gradobicia i trąby powietrzne

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Mimo, że w wielu miejscach w Polsce trwaja jeszczze prace przy nawałnicy z zeszłego piątku, może się okazać, że nadejdą kolejne i to prawie w tych samych miejscach gdzie wystąpiła ogromna burza z 11 sierpnia. Tym razem na skutek podobnego układu pogodowego, prawie na pewno dojdzie do powtórki.

 

Synoptycy spodziewają się gwałtownych burz. Mają być one konsekwencją trwających właśnie upałów. Meteorolodzy ostrzegają, że w piątek w godzinach popołudniowych nad nasz kraj nadciągną nawałnice. Burze przejdą nad województwami: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. 

 

Front powinien dotrzeć w piątkowy wieczór tak jak 11 sierpnia. Eksperci ostrzegają, że burzom mogą towarzyszyć opady gradu i silny wiatr wiejący z prędkościami powyżej 80 km/h. Możliwe są również lokalne trąby powietrzne. Ich rozwój można obserwować pod tym linkiem.

Podczas burz największe zagrożenie wywołują upadające drzewa, dlatego należy ich unikać. Nie wolno parkować aut pod drzewami a w miarę możliwości powinno się skorzystać z garażu ze względu na duże ryzyko gradobicia. Jeśli nawałnica trafi się na zewnątrz to nie wolno chronić się pod drzewami, które dodatkowo mogą zostać trafione piorunem. Będąc w samochodzie lepiej przeczekać najgorsze w miejscu z dala od przydrożnych drzew i słupów energetycznych.


Konsekwencją przejścia burz będzie znaczne obniżenie temperatury w trakcie weekendu i to nawet o 10 stopni. Pogody długoterminowe sugerują, że będzie to koniec upałów tego lata, ale pogoda może nas jeszcze zaskoczyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Leszek z Krakowa

Acha wylecialo mi z glowy.

Acha wylecialo mi z glowy.
Od pewnego czasu na ziemi trwa wymuszona interwencja kryzysowa i wszyscy awatarzy sa zobowiazani do obrony serca matki i otwarcia archiwow ziemi.
Ziemia tez ma juz dosc tej CZARNEJ ZARAZY  i chce zyc w spokoju.

Byla sobie kiedys wielka Lechia, ale jej czesc oderwala sie od calosci i zamordowala wielkiego ducha.Od tego czasu nastal upadek wielkiej cywilizacji, a to co teraz jest w Polsce to wielka czarna dziura co wsysa taki odkurzacz.

Portret użytkownika Leszek z Krakowa

Dobra powiem Wam o co chodzi.

Dobra powiem Wam o co chodzi.
Pod ziemia sa na pewnym poziomie machinerie, co steruja pogoda i wogule warunkami zycia na ziemi. Dawno temu to chulalo jak trzeba, ale komus sie zachcialo panowania (Enki i spolka) i przejeli te machinerie. Probowali je odpalic na pych i im swiatlo zgaslo. Tak grzebali przy tym, ze wszystko spierdzielili i teraz nie wiedza jak to naprawic. Klucz im zginal. Tzn maja tylko jego polowe bo klucz jest podwojne oczko i sie glowia jak zdobyc drugie oczko a nie oddac pierwszego.
Czas mija, ziemia niszczeje, ludzie umieraja a Ci sie glowia. Jak oddadza, to musza odejsc na te ich statki Nibira i wynosic sie z ziemi, jak przejma to zniszcza sie sami. Wiec jest Szach.
Elektryk czeka i poczeka jeszcze. Oby nie chcialo mu sie sila odbierac, bo sie skoncza anielskie rody, chorki, trony, Jezusy Maryje itd.
Czas im ucieka, filtry nie dzialaja, szambo sie przelewa ogolnie syf, a elektryk czeka.....
Zapomnialbym, ze Gwiezdne Wrota tez sie zaciely i nawet szara myszka sie nie przeslizgnie.
Mozecie mi nie wierzyc, ale tak jest. 

Strony

Skomentuj