Naukowcy znaleźli sposób na sklonowanie mamuta

Kategorie: 

Źródło: www.manuelmarangoni.it

Genetycy z Uniwersytetu Harvarda dokonali przełomu i udało im się wprowadzić zmiany do DNA słonia, tak aby wprowadzić geny mamutów odpowiedzialne za futro z wełny, wielkość uszu, tkanki tłuszczowej, a także zdolności przetrwania mrozów.

 

W badaniach nad klonowaniem uczestniczą naukowcy z sześciu krajów: Danii, Rosji, Wielkiej Brytanii, USA, Korei i Mołdawii. Projekt badawczy genetyków był możliwy po odkryciu szczątków mamuta w Jakucji z zachowaną krwią samicy tego gatunku.

Ciało częściowo zanurzone w jeziorze, więc dolne kończyny i brzuch są zachowane w doskonałym stanie. Dzięki temu była możliwość pobrania odpowiedniej ilości materiału genetycznego.

Eksperyment naukowy, którego celem ma być przywróceniem do życia mamuta jest bardzo różnie oceniany w świecie naukowym. Niektórzy sugerują, że lepiej wydawać pieniądze na coś bardziej wartościowego niż na przywrócenie do życia zwierzęcia, które wymarło tysiące lat temu. Natura nie lubi być korygowana.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika alternatywny

Co za oronia losu... Wydaje

Co za oronia losu... Wydaje sie kupe kasy na przywracanie do zycia wymarlych istot, jednoczesnie przuygladamy sie temu jak wybija sie inne gatunki zwierzat... Przeciez za 50 lat beda mogli probowac klonowac wiekszosc zwierzat zyjacych obecnie, gdyz ich czas dobiega konca dzieki ingerencji czlowieka w przyrode. Coraz bardziej przekonuje sie do tezy ze to my ludzie jestesmy obcym gatunkiem na tej planecie.

Portret użytkownika achiles

To ma jakiś sens, sklonują

To ma jakiś sens, sklonują MAMUTY, przeddzień kiedy LUDZIE wyginą, na ziemi w związku z tym, co szykują ELYTY. I tak historia MATKI ZIEMI zatoczy koło, zgodnie z regółą. A tak bardziej serio, to po co to komu i czemu ma służyć???

Portret użytkownika Zenek :)

1. Natura kontra chciwość

1.
Natura kontra chciwość czyli - o wyrąbywaniu ... tfu .... wymieraniu zbędnych lichwiarzom lasów

https://exignorant.wordpress.com/2015/03/27/badanie-fragmentacja-wyrokiem-smierci-dla-lasow-i-ich-mieszkancow/

Wszyscy wiedzą iż bez pszczół nie będzie żywności bo "zapylanie" a co straci człowiek bez lasów? ...... Oficjalnie nic bo się je traktuje jako wylęgarnie komarów czy kleszczy jakie potem są poprzez psy roznoszone na każdy plac zabaw dla dzieci....Ale nieoficjalnie ?

WODA..... tam leży odpowiedź, w TYCH tematach. Wraz ze zrozumumieniem cyrkulacji wody zrozumiecie czemu nazi w pejsach tak naciska na ich wyrąbywanie czy kradzenie i grodzenie.... WODA w NWO ma być LUKSUSEM i nie dla gojów....zwłaszcza ta czysta, prosto z UJĘĆ....

2.
O FUKUSHIMIE, tej elektrowni wysadzonej przez żydów w ich obłąkanym z chciwości pędzie po oszczędności emerytalne Japończyków (wysadzona w ramach politycznego szantażu), badania, badania, badania i UKRYWANE RADIOAKRYWNE FAKTY.... jakie ludzie spożywają w tzw. "ekologicznej" "unijnej" "żywności". I nie tylko "unijnej".

https://exignorant.wordpress.com/2015/03/26/fukushima-informacje-aktualizowane-26-03-2015/

Strony

Skomentuj