Naukowcy znaleźli sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej ze śniegu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W dobie ekologii i rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, wynaleziono sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej ze śniegu. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles opracowali niedrogie urządzenie niewymagające baterii, które może zamieniać opady śniegu na prąd.

Zespół podzielił się swoimi odkryciami w artykule opublikowanym w czasopiśmie Nano Energy, ujawniając, że nowatorski generator może wykorzystywać elektrostatyczność śniegu do generowania ładunku elektrycznego.

Śnieg jest naładowany dodatnio, podczas gdy krzem znajdujący się w urządzeniu jest naładowany ujemnie. Gdy śnieg styka się z powierzchnią krzemową, kontakt wytwarza ładunek, który zostaje wychwytywany przez generator.

Nowatorskie urządzenie może znaleźć zastosowanie w zimnych miejscach na Ziemi i zastąpić panele słoneczne. W miejscach o umiarkowanym klimacie, generator może zostać połączony z panelami słonecznymi i wytwarzać ekologiczną energię elektryczną przez cały rok.

 

Twórcy niezwykłego wynalazku podkreślają, że jego budowa jest niekosztowna ze względu na przystępną cenę krzemu i zastosowanie niedrogich komponentów. Naukowcy mają nadzieję, że urządzenie stanie się ogólnodostępne i stanie się doskonałą alternatywą dla tradycyjnego pozyskiwania energii.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Bajtek

 A ci naukowcy z Kali Fornii

 A ci naukowcy z Kali Fornii to nie są bliscy koledzy naukowców od leczniczej czekolady? Czy to ci sami? Mam wrażenie że Germany to jeden z najważniejszych Stanów Hebrajmeryki... Ram-Stein. Że sniegu, powiadasz? "Zjedź ze mną po białej łące..."

Portret użytkownika Janusz12

Juz dawno to wymysliłem

Juz dawno to wymysliłem jakies 5 lat wstecz.

na początku badałem róznicę potencjałów ziemi, potem zastanawiałem się że skoro 2 metry nad ziemia jest inny potencjał to czy nie łapać go w kuli jakiejś metalowej a potem puszczać w odbiornik!

Skoro w chmurach jest taka masa energii to wystarczy tylko znaleźć sposób aby ją złapac i przetworzyć. Itu problema bo energia pioruna wielka i nie ma jej gdzie wpakowac w krórkim czasie! Coś sie wymyśli !

Portret użytkownika Esteban

Prąd ze śniegu? No kto wie?

Prąd ze śniegu? No kto wie? Nie takie cuda ludzie radzieccy próbowali uskutecznić. Był taki jeden co chciał uprawiac krzyżówkę kartofli z pomidorami, znaczy pod ziemią miały rosnąc kartofle a na krzakach pomidory. Niestety Stalin nie był znany z poczucia humoru i zesłał nieszczęśnika do łagru.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"