Naukowcy znaleźli sposób aby zbadać tajemnice Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszechświat rozszerza się od 13,8 miliarda lat. Stała Hubble'a wyznacza tempo jego ekspansji i pokazuje nam czas, jaki upłynął od Wielkiego Wybuchu. Jednak dwie najlepsze metody, które pozwalają nam zmierzyć stałą Hubble'a, dają nam dwa różne wyniki, co sugeruje, że nasze pojęcie o kosmosie może być błędne. Jednak naukowcy wyszli właśnie z trzecią metodą, która najprawdopodobniej rozwiąże ten problem raz na zawsze.

 

Jak wynika z najnowszych badań, nowe niezależne dane, pochodzące z fal grawitacyjnych, które emitują układy podwójne gwiazd neutronowych, mogą nam zapewnić wiedzę o rzeczywistym tempie ekspansji Wszechświata. Trzecia metoda pomoże nam rozwiązać problem różnic, wynikających z zastosowania dwóch poprzednich metod w obliczaniu stałej Hubble'a.

 

Fale grawitacyjne są emitowane przez dwie wirujące wokół siebie gwiazdy neutronowe tuż przed kolizją. Zjawiska tego typu są rzadkie, ale mogą być bardzo pomocne.

Fale grawitacyjne wywołują tzw. zmarszczki w czasoprzestrzeni. Możemy je wykryć z pomocą detektorów LIGO i Virgo, a następnie precyzyjnie ustalić odległość między gwiazdami neutronowymi a Ziemią. Ponadto, astronomowie mogą określić prędkość układu na podstawie światła wyemitowanego na drodze kosmicznej eksplozji, a następnie obliczyć stałą Hubble'a, korzystając z Prawa Hubble'a.

 

Naukowcy z University College London, którzy wpadli na ten pomysł ustalili, że obserwacja 50 układów podwójnych gwiazd neutronowych powinna dostarczyć nam wystarczających informacji, aby określić stałą Hubble'a. To oznacza, że w ciągu 10 lat możemy poznać tempo ekspansji Wszechświata.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bajtek

 Tym razem nieroby z Londka

 Tym razem nieroby z Londka Zdrój wyciągneły swoją motykę i ruszyły z nią, co szokujące, nie na księżyc, a w kosmos. Wyniki badań można z łatwością przewidzieć. Budżet na bezsensowne badania dla pseudo naukowców zostanie solidnie wykorzystany na kawę z eksperu ciśnieniowego, najnowszego nabytku University College of Londek Zdrój. A stała Hubble'a pęka ze śmiechu.

Portret użytkownika Korba102

Niema dowodów na to, że się

Niema dowodów na to, że się rozszerza mało tego nie ma też dowodów, na to, że ktoś był na księżycu.

Twierdzenia akademickiej nauki są czasem dość dziwne. 

Ludzie są uczeni tego czego chcą uczyć ludzie systemu i zbiegiem czasu okazuje się, że są inne dowody na coś czego niema. 

Zakładając, że ziemia jest płaską lub okrągła to w jaki sposób utrzymywana jest atmosfera wokół.. ⁉️ 

Jedni wspominają, że występują gęste warstwy wodoru, a inni że jest fornament czyli taki dziwny dzwoń, a słońce wraz księżycem krąży wokół itp 

Teorie spiskowe ktoś uważa lub odwrotnie, a wciąż mamy putania i nie mamy odpowiedzi 

Skoro samolot MiG 24 może przebywać na na wysokości około 21 tys metrów czyli prawie w kosmosie, gdzie wg nauki nie ma powietrza ponieważ chimalaisci na wysokości około 8 tys potrzebują tlenu to nasuwa się pytanie, co powoduje, że samot o napędzie odrzutowym przebywa na wysokości gdzie praktycznie tego tlenu nie powonno być, właściwie nie tlen ponieważ jest cięższy od powietrza z racji wagi molowej czyli coś jest nie na miejscu z tym. 

Wciąż szukamy prawdziwej historii, a szmatławce i pseudo naukowe wynalazki i osiągnięcia są wciąż naszym idolem ponieważ w 95 % ludzie nie zastanawiają się nad faktem realnym tylko żyją w zaciszu stodoły i pastwiska, jakie daje im ich osobisty pastuch w postaci wiary, ideologii oraz systemów przymusu z ograniczeniami.

Zatem skoro uniwersum jest tak potężne to dlaczego.. ⁉️ planety pseudo układu słonecznego zachowują się w obiektywie, jak wibracje wyładowania wysokiego napięcia.. ⁉️ 

Można zadawać pytania i wciąż nauka akademicka będzie nam wciskać szambo, religia ciemnote stworzenia 

Portret użytkownika Michael

Kosmos to matriks i istny

Kosmos to matriks i istny teatr dla gojów, by mogli poczuć swoją NICOŚĆ wobec rzekomego ogromu wszechświata. Kto w uwierzy w tą bezkresną przestrzeń z zawieszonymi w niej trylionami kulek, już jest na dobrej drodze, by odrzucić fakt istnienia Boga. My mamy uwierzyć w to, że jesteśmy tu przez czysty przypadek, że w ontologicznyn istnieniu świata nie ma żadnej celowosci, a istnieje tylko przyczyna. A gatunek ludzki jest tylko i wyłącznie pokłosiem rzekomo trwającej kilka miliardów lat ewolucji, od pierwszej bakterii począwszy. W takim obrazie świata rzeczywiście nie ma miejsca dla Boga i o to właśnie chodzi tym, którzy ten teatr dla nas odgrywają. Robią to konsekwentnie, metodycznie i niezmiernie perfidnie.
Jestem wykształconą osobą i przez całe życie fascynowałem się takimi dziedzinami jak astronomia, kosmologia czy ewolucja życia. Na szczęście w miarę wcześnie zorientowawszy się, iż zostałem nikczemnie okłamany, ocknąłem się z tego otumaniającego snu.
Ludziom tak trudno uwierzyć w to, że to właśnie Biblia jest źródłem prawdy. Wolą to co na tacy podaje im nauka. W wielu dziedzinach życia nauka jest potężnym i skutecznym narzędziem, bez niej nie byłoby wszak postępu cywilizacyjnego. Ale jeśli chodzi np o kosmologię, to jest ona narzędziem największego w historii ludzkości kłamstwa, największego zwiedzenia homo sapiens...

Portret użytkownika MiamiVibe

Skoro jesteś osobą

Skoro jesteś osobą wykształconą, to nie zakładasz nawet, że biblia pisana przez ludy pustelnicze w epoce brązu również może być stekiem bzdur i zawiera odniesienia i różne ubarwienia stylistyczne dla ludzi z tamtych czasów ?

Strony

Skomentuj