Naukowcy znaleźli „przycisk”, który wyłącza uczucie głodu

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Badacze z Baylor College of Medicine, odnaleźli sposób na poradzenie sobie z głodem u osób z zaburzeniami odżywiania i innymi problemami. Odkryli oni dwie grupy neuronów, które mogą znacznie zmniejszyć odczuwany głód, nawet jeśli ostatni posiłek miał miejsce wiele godzin wcześniej. 

 

Odkryty mechanizm został już przetestowany na myszach. Naukowcom, udało się stłumić ich chęć na jedzenie i zmniejszyć uczucie głodu. Co ciekawe, wpływając na tę grupę neuronów, można również osiągnąć efekt odwrotny, powodując że myszy tracą sytość i zaczynają się przejadać. Wyniki ich badań, opublikowano w czasopiśmie Science Advances.

Nim zdołają oni ustalić, czy podobny efekt można uzyskać również u ludzi, konieczne są oddzielne badania z udziałem ochotników. Dopiero wtedy, naukowcy będą w stanie określić, czy manualne regulowanie poziomu głodu jest możliwe oraz bezpieczne. Ta nowa technika, potencjalnie, otwiera nowe możliwości do walki z cukrzycą, nadwagą i zaburzeniami odżywiania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Doktor Lektor

Nikt nie zauważył informacji,

Nikt nie zauważył informacji, że można także użyć tego by spowodować uczucie głodu nawte gdy się jest najedzonym? Nowa technika tortur.

PS. W grach była taki urok który mógł spowodować, że niezależnie od tego ile się zjadło zawsze czuło się głód.

Skomentuj