Naukowcy znaleźli nowy sposób na zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w glebie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Plastikowe odpady w glebie nie zwracają na siebie tak dużej uwagi ekologów, co zanieczyszczenia oceanu, jednak wcale nie jest to mniejszy problem dla naszego środowiska. Ziemia ubożeje z powodu stosowania folii polietylenowej podczas uprawy roślin. Naukowcy starają się sprostać temu problemowi i dlatego stworzono folię w 100% biodegradowalną.

Folie polietylenowe są wykorzystywane w rolnictwie, mając na celu chronić rośliny przed chwastami, zbyt wysoką temperaturą oraz utratą wody. Problemem jest jednak fakt ciągłego zanieczyszczania gleby plastikowymi odpadami, których nie sposób później usunąć.

 

Zużycie tworzyw sztucznych w rolnictwie stale rośnie i niewielu przejmuje się długotrwałym wpływem, który praktyka ta wywiera na środowisko, ponieważ pozwala ona osiągać wyższe plony. Skoro nie sposób wyeliminować stosowanie folii, specjaliści postanowili zmodyfikować ich skład. Zdaniem badaczy, biopolimery, z których składa się opracowana przez nich folia, mogą być pokarmem dla mikroorganizmów żyjących w glebie, także grzybów.

Zanieczyszczenia środowiska plastikiem stanowią poważny problem, z którym warto walczyć w wielu aspektach. Wszystko wskazuje na to, że biodegradowalne polimery mogą stanowić jedno z rozwiązań w tej kwestii. Naukowcy uprzedzają jednak, że efekt, który osiągnięto w glebie, może nie być tak spektakularny w przypadku wody. W środowisku morskim biodegradacja polimerów może zachodzić znacznie wolniej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

'' Ziemia ubożeje z powodu

'' Ziemia ubożeje z powodu stosowania folii polietylenowej podczas uprawy roślin. '' Też mi odkrycie! Za to bogaci się wielka farma chemiczna która produkuje nawozy specjalnie przeznaczone pod folie. Sałata rzodkiewka i inne rosną jak szalone pod folią - potwierdzam, ale nie mają w sobie nic wartościowego poza GMO i chemią z nawozów.

Portret użytkownika Zenek ;)

Żołądki ryb są pełne

Żołądki ryb są pełne BIODEGRADOWALNYCH PLASTIKÓW czyli takich jakie się rozpadają na mikroskopijne cząstki na jakich można uprawiać globalistyczną gebelsologię o "BIODEGRADOWALNOŚCI" (czyli NIEWIDZIALNOŚCI GOŁYM OKIEM a nie o ich UNICESTWIENIU) a jakie już jako mały "odpadek" są o wiele bardziej niebezpieczniejsze dla środowisk gdyż są zjadane przez zwierzęta mylące plastik z pokarmem.... co w ostateczności powoduje śmierć tych ostatnich z głodu (zapychanie żołądków "ZBIODEGRADOWANYM" ŚMIECIEM).

Skomentuj