Naukowcy zidentyfikowali szczątki "miniaturki" Tyranozaura Rexa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy ogłosili właśnie, że udało im się zidentyfikować nowego teropoda z rodziny tyranozaurów - jest nim Nanuqsaurus hoglundi. Jak wynika z przeprowadzonej analizy odnalezionych kilku kości i zębów, stworzenie to posiadało rozmiary odpowiadające współczesnemu człowiekowi. Z tego też powodu nazywany jest miniaturą Tyranozaura Rexa.

 

Szczątki zostały odkryte nad rzeką Colville River w północnej Alasce. Według odkrywców, ten miniaturowy tyranozaur miał silny zmysł węchu i bardzo dobry wzrok, przystosowany do polowań w nocy. Ponadto, Nanuqsaurus hoglundi był mięsożercą, tak jak Tyranozaur Rex, jednak o znacznie mniejszych rozmiarach, przypominających dinozaura Troodon, który również żył około 70 milionów lat temu i również był mięsożercą.

 

Fragmenty czaszki zostały znalezione w dziurze, gdzie znajdowały się również szczątki rogatego dinozaura. Tyranozaur prawdopodobnie upolował go i chciał zjeść, na co mają wskazywać nacięcia w kości, które są rozmiarów zęba. Naukowcy uważają, że jego niewielki rozmiar, w porównaniu do Tyranozaura Rexa którego szczątki można było znaleźć bardziej w kierunku południowym, musiał mieć związek z arktycznym środowiskiem, w jakim żył i funkcjonował.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/alasce-odkryto-szczatki-miniaturowego-tyranozaura-rexa

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj