Naukowcy zidentyfikowali nową możliwą wersję wyginięcia ludzkości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy z Georgia Institute of Technology zidentyfikowali nową możliwą wersję wyginięcia ludzkości. Ich zdaniem w przyszłości ludzie mogą zmierzyć się z niedoborem tlenu i umrzeć, ponieważ jego ilość na planecie może spaść milion razy!

Według nich podobne wydarzenia miały miejsce na Ziemi około 2,45 miliarda lat temu. W tym czasie w atmosferze planety praktycznie nie było gazu, ale później zaczął się on gromadzić. Takie zmiany na planecie doprowadziły już w przeszłości do ​​wyginięcia niektórych gatunków, ale też pojawienia się nowych.

 

Aktywność Słońca w atmosferze obecnie stale wzrasta, promieniowanie rozszczepia dwutlenek węgla, co prowadzi do wyginięcia roślin produkujących tlen. Naukowcy obawiają się, że w przyszłości zawartość tlenu w powłoce powietrznej planety powróci do wskaźników obserwowanych w starożytności.

Jak powiedział naukowiec Chris Reinhard - spadek tlenu jest bardzo, bardzo ostry. Mowa o ilości tlenu, która jest około milion razy mniejsza niż dzisiaj. Jeśli tak się stanie, umrą wszystkie żywe organizmy na planecie, które są zależne od tlenu. Naukowcy uważają, że w tym przypadku Ziemia zostanie zalana organizmami drobnoustrojowymi, albo grzybami beztlenowymi.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Tak Najlepsza, to jest

Tak Smile Najlepsza, to jest naukowa mowa trawa i gadka o niczym.Najlepiej za nasze pieniądze ta gadka.Od siebie dodam i to całkiem za darmo,że ludzkość ostatecznie zakończy swój żywot, bo jak zawsze, coś się zaczyna i coś się kończy i nie pytaj komu bije dzwon bo to i tak nieważne. Tymczasem żyj i ciesz się życiem dopóki możesz. Życie bowiem zbyt często lubi uciekać przez palce. Jest krótkie i żałośnie marnotrawione na drobiazgowe i nieistotne duperele oraz złości, prowadzące wprost do nadkwasoty i niestrawności :) 

Portret użytkownika Endymion

"Naukowcy zidentyfikowali

"Naukowcy zidentyfikowali nową możliwą wersję wyginięcia ludzkości", ja naukofcem z milionowymi grantamim nie jestem, ale wiem, że ludzkośc popełni zbiorowe samobójstwo, wierząc politykom, Billowi Okienku i całej Big Pharmie, szprycując się kolejną nakazaną dawką. Odpalenie tylko 5G (której maszty od początku plandemii rosną jak grzyby po deszczu)na max moc, feromagnetyk,i jak grafen w szczypionkach doprowadzą tylko do wcześniejszego uśmiercenia Sczepanów. Kolejna nagroda Nobla dla mnie Język

Swoją drogą, Szczepany to nie ludzie, to wybryk ewolucyjny natury, na miano Homo Sapiens nie zasługuje nikt, kto dobrowolnie za możliwość wygrania elektrycznej hulajnogi na loterii,  poddaje się eksperymentowi medycznemu, wierząc w rząd.

Ludzkość zostanie oczyszczona z debili. Byłem w wakacje na dyskotece. Jak zobaczyłem tych troglodytów, którzy parują się, a potem zapewne jak nie w krzakach, to w aucie, będą krzyżowali swoje geny, za to już pewnie któreś pokolenie takich mutacji genetycznyc, gdzie koleś chce spuścić z kija, a kobieta nie wracać Autosanem do domu, to szczerze mówiąc, czekam na Archanioła Gabriela aby zburzył tę Sodomę i Gomorę. Ordo Ad Chao musi nastąpić, ja tylko szukam 10 sprawiedliwych w mym otoczeniu, a tu same Judasze i Faryzeusze Sad Słabo widzę naszą przyszłość, bo nawet dobrych ludzi opanował Konformizm oraz Mamon.. Niestety zostaną zgładzeni, a mam wśród rodzinę i znajomych, nie chcą słuchać, coś począć, ja mam czyste sumienie, ostrzegałem..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika #$%^&*&*&^%$#$%#$$#(*&&^^%##$$

10 sprawiedliwych...  jak

10 sprawiedliwych...  jak chcesz dozbierac wiecej to napisz do mnie na sasha7707 na telegram'ie.

nie przejmuj sie ze mam w telegramie w avatarxe zdjecie Lemmy Kilmister'a w czapce podobnej do ...

pozdro.

 

Portret użytkownika r.abin

Co oni chcą - że tak straszą?

Co oni chcą - że tak straszą? (bo jak w Kościele - ogniami piekielnymi, to tacy). Masa atmosfery wynosi 5,29*10^18 kg, a 21% - to tlen. 50 lat temu ekolog? Pierre Colinvaux obliczył , że gdyby przyroda - przerwała asymilację, to odczulibyśmy dyskomfort - po 800 latach. Tlenu faktycznie ubywa (od milionów lat) - ostatnio w tempie 19 ppm/rok - czyli teoretycznie, zabraknie go za 52 tysiące lat (spala się conieco). Jest też nadzieja, że przyroda (przy większym stężeniu CO2) - dostanie powera, i będzie równowaga.

Portret użytkownika Pogodi

To jest dobre: ,,Naukowcy

To jest dobre: ,,Naukowcy obawiają się, że w przyszłości zawartość tlenu w powłoce powietrznej planety powróci do wskaźników obserwowanych w starożytności" ciekawe czym starożytni obserwowali zawartość tlenu w powłoce powietrznej.

Strony

Skomentuj