Naukowcy zidentyfikowali główną metodę transmisji zakażenia koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych ustalili, że koronawirus SARS-CoV-2 jest przenoszony głównie przez aerozole w powietrzu, a nie przez powierzchnie płaskie. Zostało to ogłoszone w artykule opublikowanym w czasopiśmie Annals of Internal Medicine.

Amerykańscy eksperci twierdzą, że zdobyli dowody przedstawione w opisach przypadków dotyczących choroby koronawirusowej, wskazujące, że dominującą formą zarażeń SARS-CoV-2 jest transmisja oddechowa. Kluczowymi czynnikami przenoszenia jest bliskość zakażonych osób i słaba wentylacja.

 

Jednak eksperci zaznaczają, że ta transmisja wirusa jest najskuteczniejsza w bardzo krótkim okresie czasu. Zauważono, że najwięcej cząstek koronawirusa obserwuje się u osób zakażonych dzień przed pojawieniem się pierwszych objawów. Następnie w ciągu tygodnia ich liczba stopniowo maleje, a wraz z tym maleje teźż szansa na zakażenie innych.

Nie poinformowano niestety jak się to ma w stosunku do tak zwanych "chorych bezobjawowo", którzy rzekomo zarażają mówiąc. To przecież z tego powodu w maskach dusi się w tej chwili wiele miliardów ludzi na całym świecie. Inną kwestią jest to w jaki sposób te maski pomagają, pomijając już kwestię tego jak bardzo szkodzą używających je ludziom. W obliczu tych ustaleń nawet zakażony u którego rozwinęły się jakieś objawy, zaraża w ograniczonym zakresie a co dopiero mityczni "bezobjawowi".

 

Naukowcy doszli do wniosku, że najgroźniejsze z punktu widzenia zakaźności są osoby, u których choroba jest dopiero na wczesnym etapie. Nie sposób oczywiście wykryć stadium choroby za pomocą nienadającego się do badań przesiewowych testu RT PCR, któy jest podstawową metodą identyfikowania przypadków koronawirusa. Czyli jako zakażonego wykryć można również ozdrowieńców w których organizmach fragmenty wirusa wzmacniane testem, mogą pozostawać przez kilka miesięcy. To właśnie dlatego w Polsce odstąpiono od robienia testów po kwarantannie, ponieważ niektórzy pozostawali na niej nawet przez kilka miesięcy, co było oczywistym absurdem.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Ponad 2 tysiące liderów

Ponad 2 tysiące liderów reprezentujących rządy, biznes i organizacje pozarządowe bierze udział w wirtualnym szczycie Sustainable Development Impact Summit 2020 organizowanym m.in. przez Światowe Forum Ekonomiczne i globalne instytucje. Jego celem jest wskazanie, jak należy wykorzystać kryzys koronawirusowy, by przyspieszyć zmiany ekonomiczne i społeczne prowadzące do osiągnięcia celów Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030.– Musimy przekształcić powrót do zdrowia w realną okazję do robienia rzeczy dobrze w przyszłości – oznajmił Sekretarze Generalny ONZ António Guterresa. Powołując się na te  słowa, Światowe Forum Ekonomiczne uznało, że konieczne jest wprowadzenie nowych czynników zmieniających zasady gry w ekonomii w celu przyspieszenie realizacji Agendy 2030.Czwarty szczyt Sustainable Development Impact (SDI) Światowego Forum Ekonomicznego odbywa się pod hasłem: „Realizing a Great Reset for Sustainable Development” („Realizacja wielkiego resetu dla zrównoważonego rozwoju”). Szczyt ma przynieść „ambitny plan”, poruszając szerokie spektrum tematów, począwszy od „sprawiedliwości społecznej po środowisko”.

Forum przyznało, że w ostatnich miesiącach partnerzy i członkowie Forum przekazali miliardy dolarów na rzecz organizacji walczących o „sprawiedliwość społeczną” i rozpoczęli nowe inicjatywy, aby „ich własne miejsca pracy stały się bardziej sprzyjające włączeniu społecznemu i sprawiedliwe”.Chodzi o środki przekazane na wszczynanie protestów chociażby w USA, czy realizację programu ideologicznego mniejszości seksualnych."

Do tego dodadzą "Nową EKO-Ewangelię" która jest dopinana w Watykanie i zostanie nam przedstawiona 4 pażdziernika."Ludzie cienia" z NWO przestali się kryć ze swoimi totalitarnymi celami. A więc rząd światowy jedna religia i jedna armia i policja czyli komunizm światowy. Wszyscy oczipowani i grzeczni i posłuszni. Czyli piekło na Ziemi.Jaskrawy dowód na to, czym jest aktualna panściema i jakie są jej cele. Już nawet się nie kryją ze swoimi działaniami. A PAD przychodzi na manifestację w masce, jakby chciał powiedzieć tym liderom: Nie martwcie się, jestem z wami. To tylko polityka...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Z tego co napisałeś już nawet

Z tego co napisałeś już nawet nie kryją się z tym, że chodzi im o kontrolowany reset. Ludzie są jednak idiotami i myślą, że jak im się udało coś kontrolować w jednej dziedzinie tzn. że kontrolują cały świat. Niestety z moich przemyśleń wynika, że nie da się w pełni skontrolować upadku gospodarki świata gdyż pojawią się czynniki, które nie są przewidziane w planie. Owszem plandemię dało się zaplanować i wprowadzić w życie ale to nie to samo co globalny reset. Chyba, że im o to chodzi żeby wprowadzić chaos i anarchię? Ludziom już naprawdę bije palma i myślą, że są bogami. Zdumiewające są artykuły, które pojawiają się ostatnio w mainstreamie np. ten

https://www.google.pl/amp/s/www.forbes.com/sites/ericmack/2018/06/14/elon-musk-really-is-god-at-least-in-the-minds-eye-of-christian-believers/amp/

Fałszywi prorocy i bogowie. Jeśli dobrze zapłacisz to i z twojej twarzy zrobią podobiznę Boga i jeszcze w ścierwo ścieku opiszą, że nim jesteś. Czy ten świat nie oszalał? 

Jeśli chcą wprowadzić haos i anarchię tzn. że starali się na to przygotować przez lata wiedząc, że i na tym zarobią.  Nie życzę nikomu źle ale czy mamy pozwolić na to by nas doprowadzili do takiej desperacji, że damy się totalnie zniewolić żeby to wszystko się skończyło? Agenda 2030 przyspiesza w realizacji a czy my przyspieszamy w obronie naszych podstawowych praw? Jeśli nie to zabiorą nam wszystko włącznie z wolną wolą. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj