Naukowcy zasugerowali, dlaczego młodzi ludzie rodzą mniej dzieci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Ohio State University odkryli, że przez ostatnie dziesięciolecia Amerykanie nie zmienili liczby dzieci, które chcieliby mieć, a spadek dzietności tłumaczy się innymi czynnikami. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Population and Development Review.

 

 

W 2019 roku całkowity współczynnik dzietności w USA wyniósł 1,71, najniższy poziom od lat 70. Naukowcy odkryli, że nie wynika to z niechęci Amerykanów do posiadania dzieci, ale z niemożności.

 

Autorzy badania wykorzystali dane ankietowe. Porównali odpowiedzi osób urodzonych w różnych latach i stwierdzili, że kobiety urodzone w latach 1995-1999 chciały mieć średnio 2,1 dziecka w wieku 20-24 lata. Tyle samo, bo 2,2 dzieci, w tym wieku chciało mieć kobiety urodzone w latach 1965-1969. Mężczyźni średnio chcieli i chcą mniej dzieci niż kobiety, ale ich reakcje również niewiele się zmieniły w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

 

Odsetek osób, które stwierdziły, że nie planują mieć dzieci, wzrósł z około 5-8% w latach 60. i 70. do 8-16% w latach 90. i 2000. Ale to samo w sobie nie może tłumaczyć spadku liczby urodzonych dzieci. Naukowcy uważają, że ludzie odkładają posiadanie dzieci, ponieważ bardziej niż kilkadziesiąt lat temu martwią się o przyszłość, gospodarkę, medycynę i opiekę nad dziećmi.

 

Dla tych, którzy są zaniepokojeni spadającym wskaźnikiem urodzeń w Ameryce, autorzy twierdzą, że to badanie pokazuje, że nie trzeba zmuszać młodych ludzi do posiadania większej liczby dzieci, ważniejsze jest stworzenie dla nich warunków.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Wystarczy, żeby telewizor

Wystarczy, żeby telewizor zaczął mówić prawdę. A ma duże zaległości. Już po jednym dniu nastąpi poprawa w każdym aspekcie. Tylko agencje informacyjne muszą się oczyścić, albo będzie trzeba im pomóc. Siedzą tam świnie i główkują jak zmanipulować informacje. Potem wylatuje to z telewizora jak gówno z wentylatora.

Portret użytkownika Dr. Zło

Kobity nie rodzą bo się nie

Kobity nie rodzą bo się nie ruchajo. Każda ogląda pejsbuka i chce być gwiazdą internetu, a nie ma komu kto garów umyć, każda piczka chciała by być celebrytką i jeść kurwa kawior ze szampanem. Czy nie pamiętacie jak się kurde pieluchy zmieniało obesrane, ile to nocy nieprzespanych i kłopotu było żeby kogoś na człowieka wychować, kto wie ten wie.

Portret użytkownika axell69

W czasy, gdy zarobek

W czasy, gdy zarobek męszczyzny  starczał na utrzymanie  rodziny, dawno temu skończyły się . Feminizacja , uprawnienie równe   kobiet do szeregu z  facetami  , czyli taki przekręt na mocy  "demokracji"  by kobiety  miały równość w życiu  , oszustwo dziejowe w  okłamywaniu   ciemnego ludu  ??   Nikt wam nigdy nie powiedział że  równouprawnienie  kobiet to zamordyzm ??  że to wszystko  jest wyłącznie  w  celu  oskubania  was z kasy ?? Czy kobiety mają  szansę   być  jednocześnie   równouprawnioną  do płacenia  podatków od pracy  zarazem matką dobrą   i żoną  kuszącą  ?? odpowiem za was  - NIE 

Oszustwo , jedno z wielu  i kolejne w kolejce następnych , które miały  spowodować  lepsze życie  ,  sprawiło to że  kobiety   nie chcą  być kurą  domową z powodów czysto ekonomicznych  i  z powodów  podprogowego przekazu/manipulacji z telewizji płynącego  i w sumie  daliśmy im  okazję by dać  złapać nas w płapkę , która jest usnakcjonowana  prawnie   i  ustawowo .  Mądra kobieta   to skarb w  domu męszczyzny . zapomnieliśmy  , my , wszyscy  że   normalne dobre   życie  , a  zwłaszcza  czas nauczenia się tego , wymaga  spokoju  stabilizjcji   i  odrobiny  pieniędzy nie  obciążonych  długiem czy nadmierną pracą   ........ moje postrzeganie   życia  codziennego mówi mi ze wszyscy  jesteście zagubieni  do tego stopnia    że już nic  nie  potraficie    rozróżnić  - ani dobra   ani zła .Więc czego potrzebuje   przyszła  matka ??  ustaw ??  przepisów ?? kodeksów pracy ??  - NIE  , przyszła matka  potrzebuje   silnego męszczyzny   i spokoju w domu po to by czas swój poświęcić  na wychowanie  ukochanego  dziecka 

A co proponuje  wam demokracja ??    odpowiem  za was  bo nie wieceie 

ona, demokracja  szydowska proponuje 

- dużo pracy ,a nawet więcej niż dużo 

= kredyt finasowy  oparty na lichwie 

- oraz dla wiekszości , niemożliwość  spłacenia  tego kredytu 

- zbawienie , niebo , aniołowie i inne dyndrymały  

 

 

 

 

Portret użytkownika Endymion

Obecnie mamy, SEKSMISJĘ.

Obecnie mamy, SEKSMISJĘ. Machulski w 83r. niczym Orwell.

Na 20 osób spotkanych przy jednej sprawie, było dwuch facetów, kundli policyjnych, a reszta to same baby.. sędzina, prokurwatorka, prawniczki z jednej i drugiej strony, biegłe, psycholożki, pedagożki, nauczycielki, dyrektrorki, a i jeszcze prokurentka i scenopisarka.. same baby SEKSMISJA pełną gębą; "ale my i tak wam uciekniemy" ROFL

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Kiedyś ludzie myśleli o

Kiedyś ludzie myśleli o dzieciach jak o inwestycji. Ludzie mieszkali czesciej na wsi ,a w mieście byla i jest siedziba patologii.spoleczenstwo w mieście potrafi tworzyc segmenty mafijne ,struktury korupcyjne i tworzą jedynie wiezienia podatkowe.podzzfladkowani ludzie mieszkaja w blokach jak jaskółki. Sama depresja.to skad człowiekowi ma przyjsc do głowy, by miec dziecko.gdy mieszkalrm w Polsce, to bylen skazany na bycie samemu ze względów bezpieczeństwa by nie przysporzyć sobie finansowych kłopotów. Trzeba naprawdę mocno kombinować, by w tym świecie przeżyć. A co dopiero dzieci.

Powiem,ze dziecko to jedyna przyjemność prawdziwa jaka czlowiek moze zostac obdarzony.najczystsza z form milosci i najprawdziwsza.

A wiec prosze was nie mowcie ze to strach czy brak sensu. Poprostu sie boicie i taki jest powód. 

Portret użytkownika r.abin

Przez "diabelską ustawę" (o

Przez "diabelską ustawę" (o przemocy w rodzinie), Polska - wymrze. Tylko "ostatni idiota", może zawierać związek (małżeński), mając nad głową ten "miecz Demoklesa". Wytrawni znawcy teatru mówią, że jeśli w I akcie - na ścianie - wisi strzelba, to w finale (na mur) - wystrzeli

Strony

Skomentuj