Naukowcy zastanawiają się dlaczego meteor czelabiński eksplodował na tak dużej wysokości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Największą tajemnicą zdarzenia zwanego upadkiem meteoru czelabińskiego jest ustalenie jak i dlaczego doszło do eksplozji w powietrzu. Według rosyjskich uczonych to wyjątkowo nietypowe zjawisko, aby asteroida wpadająca w ziemską atmosferę eksplodowała na tak dużej wysokości.

 

Naukowcy przyznają, że to trudne do wytłumaczenia, ponieważ do tej pory nie wiadomo, jaki skład chemiczny ciała niebieskiego mógł spowodować taki wybuch. Specjaliści zdają sobie sprawę, że zdarzenie z 15 lutego 2013 roku było precedensem i dla nauki jest to bardzo ważne wydarzenie. Pozostałości meteorytu, jakie pozyskali badacze mogą pomóc rozwiązać tą kwestię.

Tajemnicze wydarzenia z połowy lutego nadal są szeroko komentowane w Rosji i wiele osób powątpiewa w oficjalne wersje, co do przyczyn tego wypadku. Nadal nie wiadomo czy asteroida nie została jednak w jakiś sposób zestrzelona. Jedni przyjęli bezrefleksyjnie ​​teorię o eksplozji meteoru, jednak są specjaliści, którzy uważają, że jest to wątpliwe. Nawet członkowie Rosyjskiej Akademii Nauk uznają, że to, co stało się nad Czelabińskiem nie bardzo pasuje do prezentowanej hipotezy o chondrytowym składzie tego ciała niebieskiego.

Gdy do tego weźmie się pod uwagę różnicę zdań, co do szacunków wielkości i masy, jaka powstała między NASA i Roskosmosem to można to skomentować tylko w jeden sposób. Gdy jakieś ciało niebieskie spada na Rosję to bez względu na to czy do zdarzenia dochodzi w Tajdze w 1908 roku czy nad Uralem w 2013 wiemy równie mało o naturze kosmicznego intruza a temat spowija tajemnica.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika expert.

 Odpowiedz na to pytanie

 Odpowiedz na to pytanie naukowców, tkwi w meteorycie czy LL trudno jednoznacznie stwierdzić dlatego że jest to mozaika całej planetoidy. I w tym meteorycie który mam i badam. Twierdzę że przyczyną wybuchu w tym jak i w moim jest zestalony wodór( nie mylić z metalicznym). Nie jest to jednostkowy przypadek. Podobny przypadek mógł być w czasie katastrofy tunguskiej. W skałach ziemskich także jest  niewielki procent wodoru, ale nie jest w stanie stałym.Do uwolnienia potrzebna jest bardzo wysoka temperatura, a ta tworzy się podczas wchodzenia ciała niebieskiego w atmosferę ziemską. Pozostaje pytanie to dlaczego nie zozpadł się dość spory kawałek, który wpadł do jeziora? I tu można na to dać odpowiedz. Dyferencjacja przebiegająca we Wszechświecie, to proces zupełnie odmienny od tego jaki następował i następuje w warunkach ziemskich.

Portret użytkownika meu

to była walka UFO różnych

to była walka UFO różnych cywilizacji. Jedne z nich bronia Ziemi, jako kosmicznego skansenu, a inni chcą wytłuc ziemniaków.
W tantym okresie (spadku tego meteoru) w wielu róznych miejscach na świecie spadały dziwne meteoryty. i też było "bum...".

Portret użytkownika skurg

Asteroida/meteoryt o takiej

Asteroida/meteoryt o takiej wielkości mógł spowodować duże straty wśród ludności w którą miał uderzeć. Dezintegracja na mniejsze kawałki mogła spowodować że tragedia mogła byc dużo mniejsza co zawdzięczamy obcym cywilizacjom przychylych nam zwykłym ludziom, stacjonującym w naszej galaktyce. A to że ma miejsce taka itensyfikacja tego typu zjawisk akurat teraz ma za zadanie obudzić ludzi, uświadomić że nie są sami we wszechświecie, a przede wszystkich że w obliczu ogromu wszechświata jesteśmy bardzo maludzczy i żeby ludzie zaczęli patrzeć w górę i zaczęli się zastanawiać a nie patrzeć ciągle w idiotboxa, a wszystko to ma prowadzić do pierwszego, oficjalnego kontaktu który może mieć miejsce do 2015 roku.

Strony

Skomentuj