Naukowcy zarejestrowali dziwny dźwięk dochodzący z Karaibów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Wielkiej Brytanii zdołali nagrać dziwny dźwięk pochodzący z Morza Karaibskiego. To tajemnicze zjawisko jest, ich zdaniem zapowiedzią zmian klimatycznych.

Eksperci z University of Liverpool prowadzili obserwacje dynamiki oceanu i zauważyli dziwny hałas, który był tak silny, że udało się go nagrać nawet z kosmosu. Wcześniej naukowcy nie spotkali się z takim zjawiskiem.

 

Obszar Karaibów jest bardzo ważnym miejscem w strefie globalnej cyrkulacji atmosferycznej. To właśnie tam swoją dynamikę i ciepło, uzyskuje prąd zatokowy, Golfsztrom. Naukowcy analizują strumienie ciepłej i zimnej wody krążące w oceanach na naszej planecie.

Dziwaczny dźwięk ma z tym ich zdaniem jakiś związek. Brytyjscy specjaliści stwierdzili nawet, że Morze Karaibskie działa jak gigantyczny "gwizdek" emitując odgłos, niesłyszalny dla człowieka, ale wystarczająco donośny, aby można go było nagrać nawet z satelity. Po przetworzeniu na częstotliwości słyszalne dla człowieka brzmi to mniej więcej tak.

Naukowcy zauważyli, że odpowiadają za to propagujące się powoli fale Rossby'ego, czyli fale oceaniczne w skal makro, które powstają na skutek siły Coriolisa. Rezonują one z dnem morskim i prawdopodobnie tak właśnie powstaje niezwykły "gwizd Rossby'ego" emitowany przez Morze Karaibskie.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika turo

chyba wiem o co chodzi z tymi

chyba wiem o co chodzi z tymi dzwiekami , zdziwilem sie tylko ze zarejestrowali to w kosmosie no ale , jak bylem na wczasach na Dominikanie to od tego cuba libre ( smierdzaca cola+smierdzacy rum) mialem taka pierdziawe , ze w nocy nawet starej nie musiałem pokrywac orgazm miala od smrodu i dzwieku , i waliłem z calej butli od rana do wieczora , cale dwa tygodnie , nigdy wiecej cubalibre 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zastanawiam się gdzie jest

Zastanawiam się gdzie jest ten pierdielony jezus z ta dziwką co ma ryja.. Potworność z tym kanibalizmem abortowanych dzieic w Chinach!!! Ziemia jest w szponach demona Jezusa i jego zdziczałej matki, dlatego wszystko uchodzi bezkarnie!!
 Kiedy Bóg jedyny zniszczy ten świat demonicznych bożków- synów upadlych aniołów, co dokonali podziału ludzkości wg swoich wpływów?

Portret użytkownika kolo21

Zaczynasz mnie powoli wk...c

Zaczynasz mnie powoli wk...c z tym ubliżaniem Jezusowi i Maryji.Masz takie a nie inne poglądy które urażają innych.To zachowaj je dla siebie.Bo wiesz co to jest obraza uczuć religinych i co za to grozi.Sam nie jestem specjalnie wierzący ale nie znoszę jak się wyśmiewa wierzenia innych.Przez takie kretyńskie jak twoje komentarze, ta strona ma co raz mniej komentarzy od starych i nowych bywalców.Baca dostał do żywotniego bana za podobne komentarze.A ciebie jakoś poważa i nie banuje.Kiedyś fajnie pisałeś.A teraz jeden i ten sam temat.Jezus i Maryja.Komuniści też nie nawidzili wszelkiej religi.Coś mi ruskim trollem zajeżdzasz.

kolo21

Portret użytkownika eva11

Angelusie na co te bluzgi ???

Angelusie na co te bluzgi ???????

co Jezus jest winny ,ze ludzie buduja mu posagi i przekrecaja Jego nauki ?

czy nawet jego matka ,ktora juz dawno nie zyje ,

Oni nie sa winni tego zaklamania chrzescijanskiego !

po co sobie nerwy szarpiesz o cos co jest bez znaczenia ?

nie przejmuj sie zaslepieniem innych ,bo to tylko Tobie moze zaszkodzic ,

Pozdrawiam i zycze wiecej odprezenia !

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ewo, doświadczenie mi

Ewo, doświadczenie mi podpowiada, że nic tak zakłamańca nie rusza, jak obnażenie kitu w który wierzy... "...Boszszsz... co za bluźnierstwo...zabij, poćwiaruj tego bluźnierce, niech dostanie srraczki do 4-go pokolenia!!!..."  buhahhaaaa...!!

 Ten wzywany jezus i do którego sie modlą wyznawcy Diabła nie jest tym Jezusem o którym bezimiennie myślą ci, dla których Bóg jest oczywistością... Smile

Strony

Skomentuj