Naukowcy zaproponowali geoinżynierię kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: University Strathclyde

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w światowej prasie naukowej publikowane były rozmaite artykuły na temat potrzeby rozpylania rozmaitych substancji, co miałoby powodować obniżenie globalnej temperatury poprzez odbicie promieniowania słonecznego. Już sam fakt, że proponuje się przykrywanie nieba chmurami jest podejrzany, bo przecież oficjalna propaganda twierdzi, że ocieplenie powodują przemysłowe emisje CO2. Teraz jednak naukowcy ze Szkocji zaproponowali stworzenie ekranu odbijającego światło słoneczne w przestrzeni kosmicznej.

Uczeni z Uniwersytetu Strathclyde stwierdzili, że obniżenie temperatury planety można osiągnąć poprzez pochwycenie asteroidy, wysadzenie jej części tak, aby powstało bardzo dużo pyłu oraz umieszczenie go w odpowiednim miejscu w przestrzeni. Tak stworzony pył miałby pozostać w danym miejscu poprzez pozostawienie w takiej chmurze pozostałości asteroidy.

 

Efekt ciągnika grawitacyjnego stanowiący podstawę formowania się ciał niebieskich pomoże utrzymać chmurę bez rozproszenia, ale ponieważ jest to proces powolny będzie mogła ona służyć do ograniczania dopływu światła na Ziemię. Naukowcy wytypowali nawet kandydata do takiego wykorzystania w kosmosie, miałaby nim być asteroida znana, jako 1036 Ganymed.

 

Cała operacja zakłada pochwycenie asteroidy i umieszczenie jej w punkcie Lagrange L1. Jest to miejsce w przestrzeni gdzie równoważy się oddziaływanie grawitacyjne Ziemi i Słońca. Obszar ten znajduje się w odległości pięciokrotnego dystansu między Ziemią i Księżycem. Chmura pyłu, którą musiałoby wygenerować jakieś kosmiczne musiałaby mieć 5 kwadrylionów kilogramów a to piątka i osiemnaście zer. Oprócz tego ustalono, że dystans, na jaki pył musiałby się rozciągać, aby wywrzeć pożądany efekt ro przynajmniej 2500 kilometrów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MonaLisa

MRider, tej chmury może w

MRider, tej chmury może w ogolę nie być! Ściągną asteroidę (czym i jak?), którą nie potrafią "zmielić"  przecież na pył, i która gruchnie na Ziemie.I będzie po wszystkim - po naukowcach, i po nas...Ale nie wierze w ta utopię. Prawdopodobnie, zaczynają na dobre wypróbowywać broń galaktyczną, i pod płaszczykiem ochrony planety przez przegrzaniem, będą nad naszymi głowami robić, co im zechce się. A nam będą kit wciskać, jak zwykle!

Portret użytkownika Bogusz

Panowie inżynierowie ,

Panowie inżynierowie , wsadzcie sobie palec w d*** i nie kombinujcie , już HAARP, i chemtrails zrobiły wystarczająco dużo gnoju w atmosferze w wyniku których nastapiły niespotykane zmiany klimatyczne, chcecie więcej ???

 

Portret użytkownika acid

Cyt "Już sam fakt, że

Cyt "Już sam fakt, że proponuje się przykrywanie nieba chmurami jest podejrzany, bo przecież oficjalna propaganda twierdzi, że ocieplenie powodują przemysłowe emisje CO2."Gwoli ścisłości te twierdzenie to bzdura. CO2 nie podnosi temperatury, tylko powoduje efekt szklarniowy, czyli wpuszcza promienie słońca i utrzymuje zgromadzone ciepło (izoluje od wyższych warst atmosfery). Zasłona z chmur ma za zadanie odbić znaczną część tego ciepła, aby nie przedostało się pod kołderkę z gazów cieplarnianych.A pomysł z wysadzaniem asteroidy uważam za idiotyczny. 

Strony

Skomentuj