Naukowcy zapowiadają, że do 2050 roku rak będzie uleczalny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjscy naukowcy poinformowali, że najnowsze badania wskazują na to, iż w ciągu najbliższych 20-30 lat powstaną terapie pozwalające na wyeliminowanie większości zgonów spowodowanych rakiem u ludzi w wieku poniżej 80 roku życia. 

 

Raport opracowany przez specjalistów z dziedziny farmacji University College London (UCL) wskazuje, że śmiertelność spowodowana przez najpowszechniej występujące rodzaje raka (piersi, płuc, jelita grubego i prostaty )spadła o jedną trzecią w okresie ostatnich dwóch dekad.

 

Wpływ na to zjawisko ma ograniczenie liczby ludzi palących, skuteczniejsza i wcześniejsza diagnostyka, lepsze farmaceutyki oraz zabiegi chirurgiczne. Jednakże raport wskazuje, że dalsze ograniczenie śmiertelności wymaga postępów badawczych w obszarze genetyki, diagnostyki, innowacyjnych metod leczenia a także pogłębiania świadomości społeczeństwa.

 

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania rakowi jest propagowanie zdrowego trybu życia, w tym walka z nałogiem tytoniowym oraz otyłością. Ponadto, naukowcy zauważyli, korzystne właściwości aspiryny, którą zalecają przyjmować w celach profilaktycznych codziennie, jednakże po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Większość zaleceń zawartych w tym dokumencie jest już częścią strategii zapobiegania raka i wytycznych dotyczących najlepszych praktyk w tym zakresie. W 2011 roku prawie połowa odnotowanych nowych przypadków zachorowania na raka w Wielkiej Brytanii wystąpiła u osób w wieku powyżej 70 roku życia, a ponad połowa zarejestrowanych z tej przyczyny zgonów wystąpiła u osób powyżej 75 roku życia.

 

Porada dotycząca profilaktycznego przyjmowania przez wszystkie osoby powyżej 50 roku życia aspiryny jest kontrowersyjna. Chociaż wykazano pewne właściwości ochronne tego specyfiku w zakresie zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka jelita grubego, nie można zapominać o mogących wystąpić skutkach ubocznych przyjmowania aspiryny, takich jak choroba wrzodowa i krwawienia z żołądka, występujących zwłaszcza u osób starszych. Dlatego też ważne jest zasięgnięcie porady lekarza odnośnie braku przeciwwskazań dotyczących regularnego przyjmowania tego leku.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu medycznego:

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Znajoma

witam sam mialem raka

witam sam mialem raka pecherza moczowego ,mialem operacje wycieli cos tam pozniej chcieli abym poszedl  n a hemioterapie 6sesji, nie zgodzilem sie .DZIEKUJE ENKIEMU ISTOCIE DUCHOWEJ ,DZIEKUJE PANI LUCNIE LOBOS ZA PRZEKAZY I WSKAZOWKI ZA WIARE KTORA PRZESYLA KOCHANY DUCH ENKI.CYTRYNA --POL LYZECZKIOD HERBATY SODY OCZYSZCZONEJ CO DZIENNIE RANO NA CZCZO  OT CALA TERAPIA I WIARA WIARA . WSTAN RANO I POWIEDZ DO SIEBIE <JESTEM ZDROWY---NIC MI NIE DOLEGA ,TO DZIALA NAPRAWDE

Portret użytkownika Salisbur2012

Rak jest już od dawna

Rak jest już od dawna uleczlny, tylko jest jeden mały problem, ten uleczalny rak nie przynosi zysków. Kiedyś wyczytałem że tylko 2 firmy  farmaceutyczne na świecie  kontrolują chemio-terapię a to mówi samo za siebie.
A tak pozatym trzeba raz na zawsze nauczyć się że w naszych czasach nic już nie jest takie na jakie wygląda.

Strony

Skomentuj