Naukowcy zapłacą 16 tysięcy euro osobom, które spędzą w łóżku 60 dni

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Instytut Fizjologii i Medycyny Medes w Tuluzie we Francji poszukuje 24 osób chętnych do wzięcia udziału w eksperymencie, który ma polegać na spędzeniu 60 dni nie wstając z łóżka. Wynagrodzenie ma wynieść aż 16 tysięcy euro.

 

Instytut poszukuje aktywnych fizycznie, zdrowych, niepalących mężczyzn w wieku pomiędzy 20 a 45 lat, którzy mają wskaźnik masy ciała (BMI) pomiędzy 22 a 27. W ciągu 60 dni uczestnicy muszą dotykać łóżka przynajmniej jednym ramieniem. Połowa grupy ma być karmiona specjalną kompozycją leków oraz antyoksydacyjnymi suplementami żywnościowymi.

 

Badacze chcą sprawdzić wpływ długotrwałego leżenia na organizm człowieka. Ideą badania ma być odtworzenie stanu nieważkości panującej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W ciągu pierwszych dwóch tygodni ma odbyć się seria badań oraz pomiarów. Przez cały okres badania osoby będą musiały pozostawać w łóżku, niezależnie od wykonywanych potrzeb fizjologicznych.


 Eksperyment został już przeprowadzony przez NASA w 2014 roku. Wówczas chętne osoby spędziły w łóżku 70 dni za wynagrodzeniem 18 tysięcy dolarów. Odnotowano wtedy dolegliwości takie, jak bóle głowy, znudzenie oraz silne bóle pleców.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika charis

ja po 6 tygodniach leżenia na

ja po 6 tygodniach leżenia na intensywnej terapii, w tym ok miesiąca w śpiączce - musiałem od nowa uczyć się chodzić. Miałem na oczątku problemy z siedzeniem, z zawrotami głowy, a co dopiero mówiąc o chodzeniu ...

 

,

Portret użytkownika tubylec

W szpitalach pełno jest

W szpitalach pełno jest takich co leżą tam od miesięcy i łykają leki .. wystarczy przejść i sobie popatrzeć jak się czują i jak wyglądają, nie trzeba w tym celu robić osobnego eksperymentu.

Portret użytkownika Obserwator1345

Taa... specjalną kompozycją

Taa... specjalną kompozycją leków, będzie boleć skóra i inne dolegliwośći w zamian za faszerowania lekami dostaną 16tyś ełro które później wydadzą na powrót do zdrowia hehe. Uważam że jest to poprostu strata czasu i kasy. Równie dobrze można sprawdzić wpływ niespuszczania wody w toalecie po każdym stolcu i moczu przez 60dni. Ciekawo czy domownicy przeżyją hehe.

Portret użytkownika sceptyyk

No nie można takie mają

No nie można takie mają zasady, ale to jest idealna propozycja dla nieroba. Nieroby mają to do siebie, że z nudów wyszukują gówna na necie, a tu taki nierób, miałby własne gówno do zabawy. Szansa nienajgorszego zarobku i odciążenia dla swoich bliskich - koniec z wyżeraniem z lodówki i żebraniem u dziadków o kieszonkowe... Idealne propozycja dla nieroba - przez wiele dni można się wylegiwać i trolować sobie bez ograniczeń...

Skomentuj